Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire számíthatok az új rendsze...

Mire számíthatok az új rendszerben?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Októberben sajnos újra kell érettségiznem, mivel idén nem fog sikerülni bekerülnöm egyetemre.. Tudom, hogy átalakul az egész pontozás, meg hogy rengeteg minden befolyásolja a ponthatárokat.. De szerintetek, ha eddig ilyen 360 pont körül voltak a ponthatárok, én meg mondjuk elérek októberben 400 körül valamennyit, akkor van esély, hogy ennyit emelkedik? Vagy az új rendszert illetően sem várható ekkora emelkedés? Ilyenben nem fog jelentősen változni? Több helyen olvastam, hogy nem lesz mihez hasonlítgatni a pontokat, mivel ebben is változtatnak majd.. de nem tudom, mit gondoljak erről.

Gyógyszerész szakra szeretnék menni egyébként.



2023. júl. 12. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Totál megváltozik a pontozási rendszer és nem csak szakonként lesznek nagyon eltérőek a ponthatárok, hanem még azonos szak esetén is nagy különbség lehet két egyetem között. Semmi értelme az eddigi ponthatárokhoz hasonlítani.

Hasonló lesz a helyzet mint 2005-ben, amikor ugye bevezették a kétszintű érettségi rendszert. Abban az évben se lehetett a korábbi ponthatárokhoz hasonlítani a megszerzett pontokat, mert egy teljesen új rendszer került bevezetésre.

2023. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Le lehet pontozni, de erre a kérdésre ennél értelmesebb választ nem fogsz kapni. Aki azt állítja, hogy 400 ponttal hátradőlhetsz jövőre (úgy, hogy egyébként konkrét egyetemet nem is írtál), az kamuzik és csak hamis biztonságérzetet ad. Majd 1 év múlva (a ponthatárok kihirdetésekor) fog kiderülni, hogy az új rendszerben merre és mennyivel fognak változni a ponthatárok, addig max találgatni lehet (de szerintem nem érdemes, hozd ki magadból a maximumot és akkor nyugodt lehetsz, hogy te mindent megtettél).
2023. júl. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A lepontozást rám értetted? Én nem szoktam senkit pontozni.

Köszönöm a válaszod egyébként. Eddig számolgattam kb mennyi pontot lennék képes elérni, talán mennyi kéne.. végül arra jutottam, amit írtál, hogy törekszem a maximumra, aztán bízom a legjobbakban.

2023. júl. 13. 01:21
 4/5 anonim ***** válasza:
28%

Lehet teljesen targytalan amit írok, de én úgy tudom, hogy GYTK-n maradnak a plusz pontok az emelt érettségikre, nem? Mert akkor szerintem nem lesz olyan nagy különbség közte


Mindenesetre sok sikert hozzá!

2023. aug. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak Pécsen marad, meg Szegeden az emeltekre a plusz 50

2023. aug. 20. 00:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!