Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE programtervező informatik...

ELTE programtervező informatikus első félév hogy néz ki?

Figyelt kérdés

2023. jún. 28. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

Van egy csomó tárgyad, ebből nagyjából 80%-ában puskázni fogsz dogáknál mert szarul magyaráznak a tanárok és amúgy se veszed sose hasznát az ott leadott anyagoknak.

Amire rá kell gyúrj az a programozás alap, mert ha abból buksz akkor a következő félévben 3 tárgyat nem tudsz felvenni és utána azok miatt is csúszol, stb.

Tehát erre nagyon figyelni kell. Jelenleg c#-ba tanulják az alapot majd később lesz java is.

A webfejlesztés mindenki kedvence, de nyilván webfejlesztőkből Dunát lehet rekeszteni, szóval simán frontendesként nem biztos, hogy el tudsz helyezkedni, mert azért annyira sokat nem tanítanak mint mondjuk egy direkt frontendes okj/tanfolyam/felnőttképzés/mittudoménmostéppmianeve.

2023. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Idei Bsc-s tapasztalataim:


Első félév viszonylag nem nagy ugrás egy emelt informatika érettségiről programozástudásilag, teljesíthető bőven, egyedül ami sokszor meglepett, hogy az egyetemen tanulni kell már rendesen, nem elég átnézegetni.

Matekból viszont nem árt a tapasztalat - én az ellenkezőjét tudom mondani, nekem nagyon jó gyakorlatvezetőim voltak, főleg matekból. Mai napig vallom, hogy eléggé bukáshoz közel lettem volna, ha ezeket magamtól, otthon kellett volna megtanulni.

Nekem jogi ismeret volt az akkori kötelező tölteléktantárgyam, nem volt vészes, teljesíthető, csak arra is magolni kell, tantervileg nem láttam értelmét, csak annyi volt, hogy általános tudást adott alap jogi dolgokról (végén lett csak érdekesebb a szerzői jognál - de magolás az egész).

Programozás nevű 6 kredites tantárgy viszont szerintem eléggé nevetségesen könnyű (egy jó emelt info érettségi után biztos). Többi programozós egy fokkal nehezebb, C-ben, Haskellben kell tanulni, ebből a funkcionális programozás (Haskell) egy kín volt számomra, egy félév alatt egyáltalán nem esett le se a lényege, se semmi, meg is buktam. Hiába magyarázták el nekem sokszor, kérdeztem utána, egyszerűen nekem például nem volt világos a lényege, nem értettem, nem állt rá az agyam.

Számítógépes rendszerek nevű tantárgy szerintem könnyű, de ott is kell minimálisat tanulni, oda kell azért figyelni, de korrekt segítőkész gyakvezem volt személy szerint.

Összefoglalva: az első félév nem teljesíthetetlen, tanulni kell, de csoportokra van osztva az évfolyam, lesznek akik segítenek, ha elakadsz (lesznek összerázók eleinte). Egyedüli mumus (nekem legalábbis) az a funkcionális programozás, elméletet is kérdeztek, kicsit zavaros volt, hogy ezt egy félévben mind le akarják tolni a torkunkon. Többi tantárgy ha tanulással sem megy, akkor van szerintem kisebb baj, egyébként szerintem egyszerű.

2023. jún. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Attól nem félek, hogy nem fog sikerülni. Csináltam egy 100% matekot (közép) és egy 99% emelt info gyakorlatot :D (az 1 pontot ppt-n buktam)

A külföldiek és magyarok egybe vannak téve vagy külön? Úgy halottam, hogy egy Clean nevű nyelvben is kell programozni, de ezt külföldi mondta, szóval nem tudom hogy nekem lesz-e.

Az órák kb hogy vannak, és mennyi van egy nap? Egy helyről azt hallom, hogy alig vannak órák naponta, másrészt ha meg megnézem a BME mérnökinfó órarendjét, (ezt találtam a neten) akkor reggeltől estig órák vannak. És ez meg nekem így WTF? Annyit tudok ha jól emlékszem 5-6 órám lesz az 1. félévben.

Tényleg be kell menni hétvégén is valami tanulásmódszertanra?

Egyből be lehet csatlakozni ilyen kutatásokba, vagy nem tudom ez hogy működik?

2023. jún. 28. 21:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk aki külföldről jön az valószínűleg angolul fog tanulni, szóval ezt lehet meg is válaszoltam
2023. jún. 28. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Én is hasonló eredménnyel írtam infot, matekból kicsit rosszabbat, de még azért így is volt, ami kissé megizzasztott. Nyilván jobb, hogy alap háttérrel indulsz, de még így is lesznek meglepetések, az egyetem teljesen más lesz, mint a gimi/szakgimi.

Clean/Haskell, hivatalosan elég nagy az átfedés a kettő között, de mi magyar nyelven pl. Haskellben tanultunk funkcionális programozást, de a jegyzetben volt Clean is, ami kísértetiesen hasonlít rá. Nagyon nagy különbségek nincsenek, sokszor a jelek is, kulcsszavak is ugyanazok.

Az, hogy mennyi óra van egy nap, az teljesen relatív. Első félévben automatikusan felveszik neked az órákat, csoportokba osztanak majd egy kérdőív/érettségi alapján, és ahogy-esik-úgy-puffan módszerre kaptok órarendet.

Nekem például jó órarendem volt, hétfőn 2 előadás, kedd-szerda déltől vagy reggeltől estig, csütörtök 1-2 gyakorlat délig, majd a péntek szabad volt.

Ennek ellentéte volt az egyik volt osztálytársam, akinek úgy sikerült felvenniük az órákat, hogy szerdán pl. egy 4 vagy 6 órás lyuk volt 2 óra között.

Összességében tényleg 5-6 tárgyad lesz első félévben, azonban azokból nagyrészt lesz előadás és gyakorlat is, ami másfél óra általában. Bár ha így is kicsit felszorozgatod, és figyelembe veszed, hogy érdekelnek a tantárgyak, szerintem sokkal jobb mint a középsuli, bár jóval többet kell rá otthon tanulni/ismételni/beadandóval bajlódni - talán ez szokatlan lesz eleinte.

Igen, volt ez a tanulás-módszertanos dolog is, a csoportba amibe osztanak, annak lesz egy felsőbb éves hallgatója és egy valamilyen tárgy oktatója, és elmondanak mindent amit tudnak az egyetemről/ami kérdés merül fel, hogy jobban lehessen asszimilálódni. Igen, volt, hogy szombaton munkanapot kellett valahogyan pótolni, akkor ha tanulásmódszertan volt, akkor arra kellett bemenni, de ez szerintem jobb helyeken így működik, hogy megtartják az elmaradt órákat.

Egyébként a tanulásmódszertan nagyon jó volt szerintem, nem kell tőle félni, nem kell hülyeségként rátekinteni. Lesznek pszichológusok a csoporttal, akik összerázó/önismereti feladatokat adnak az első héten, és a félévben 3-szor (nekünk legalábbis így volt) kötelező bemenni még ilyen alkalmakra, megkérdezik hogy megy az egyetem, milyen az élet stb., adnak tanulási tippeket is, ami szerintem nagyon hasznos volt középsuliból egyetembe csöppenve.

Kutatásokat sajnos nem tudom, mert nem vagyok egy nagy okostojás, de általában releváns gyakorlatvezetőknél lehet érdeklődni szerintem, ha érdekel egy tantárgy, vagy valami más. Bár ez szerintem inkább a későbbi félévekben releváns.

2023. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!