Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A SZTE diploma mennyit ér?

A SZTE diploma mennyit ér?

Figyelt kérdés
Hallottam az ELTE TTK csatornán a "Mivel foglalkozik egy matematikus" című videóban, hogy számít a diplomát adó intézmény is. Mennyit számít? Miért számít? A SZTE mennyivel ér kevesebbet az ELTE-nél?

2023. máj. 31. 00:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Én azt hittem, felnőtt emberek már kinőttek ebből a gagyi péniszméregetésből, hogy ki melyik egyetemet végezte. 5 év munkatapasztalat után legalább is már egyenesen gáz is előhozni egy beszélgetés során, hogy én .... egyeteme végeztem, és mekkora király vagyok, mert itt majdnem mindenkit megbuktattak. Ez a szánalomkategória.


Ha egy munkàltató előírja, hogy melyik diplomast preferálja (egyébként hivatalosan nem diszkriminálhat ezzel, max más miatt utasít el, de ezt úgyis ki lehet szimatolni, mert terjeng az ilyen cégekről előbb utóbb), akkor te kerüld is el az ilyen korlátolt s.ggfej munkáltatót, mert sok jóra amúgy sem számíthatsz.


Ha egy egyetem elindít egy szakot, akkor van rá jogosultsága, a diploma amit kiad, ugyanaz a diploma, amit más egyetem ugyanazon szakján is kiadnak. Ez csak egy sz.r papír, egy jogosítvány, ami feljogosít azon a területen munkavégzésre. A munkád dönti el milyen szakember vagy, nem a papírod. Aki a papír miatt nem ad lehetőséget, hogy megmutasd ki vagy, mit tudsz az egy barom. Pláne azért egy szánalom, mert az egyetem csak elméletet tanít meg, a valódi munka teljesen más. Végezhetsz te a Harvardon is, ha elmész egy átlag munkahelyre kb első nap megmondják, hogy ezt felejtsd el, majd itt megtanulpd hogy kell valójában csinálni. Szomorú, viszont ez a valóság.

2023. máj. 31. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyit, amennyit beleteszel.
2023. máj. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

SZTE TTIK-n tanulok matematikát. Kicsit más, mint az ELTE matematikusképzése. Nem rosszabb, más. Mi itt az SZTE-n lassabban, de baromi alaposan tanulunk, egy picit kevesebb anyagot. Az ELTÉ-sek viszont gyorsabban, kevésbé alaposan egy picit több anyagot. De mire végére érünk az egyetemnek, ugyanott fogok én is tartani, mint egy ELTÉ-s. és az ELTÉ-s is ugyanott fog tartani alaposságban. A kimeneti követelmények standardok az egész országban, ahol matematikusképzés van. Amiért viszont én Szegedet választottam, hogy hihetetlenül családias a Bolyai Intézet, szinte bármikor tudsz konzultálni oktatókkal, nagyon szívesen segítenek. Dolgozni kell, de ez meg így normális! :)


Szóval én mindenképpen bátorítalak, hogy gyere Szegedre matematikusnak!


Illetve: ha kutató matematikus akarsz lenni, akkor Szegedet akkor válaszd szerintem, h diffgeó, diszkrét és algoritmikus geó, konvex geó, univerzális algebra vagy félcsoportelmélet területén akarsz kutatni, azokban erősebb Szeged, mint az ELTE. Analízis, mérték, sztocha nagyjából ugyanolyan erős, statisztika jobb itt, és diffegyenletekből is erősebb Szeged, meg numerikus analízisből is, bár ezt most nem mondom biztosra, mert az öregek (pl. Móricz) már nincsenek.

2023. máj. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem igaz az, hogy minden egyetem ugyanannyit ér. Az sem igaz, hogy ne számítana, hogy hol végeztél.


De történetesen az SZTE matematika teljesen rendben van, nyugodt szívvel mehetsz oda.

2023. máj. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudok csaklakozni a #3-ashoz.

Annyi, hogy ha esetleg alkalmazott matekra szeretnél menni, szerintem itt Szegeden jobb a helyzet, bár nem látok bele az ELTE helyzetébe, de itt vannak tanárok, akik öntik magukból a projekteket és diákokkal dolgoznak. Kevés ismerek nem szegedi matekszakosokat, de egy olyat se, akinek szakmai tapasztalata volt másodévben.


Illetve a kis létszám miatt nagyon családias, jó a hangulat, mindenki ismer mindenkit, segítőkészek a tanárok (egészen szürreális más szakokhoz képest)


Én is tudom ajánlani.

2023. máj. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%

"Nem igaz az, hogy minden egyetem ugyanannyit ér. Az sem igaz, hogy ne számítana, hogy hol végeztél."


Mesélj még te nagy élettapasztalattal rendelkező. Akárhol megfordultam eddig, mindenütt ciki volt hencegni a diplomával, az csak egy eszköz. Volt már főnököm GDF-en végzett büfésszakkal is komoly cégnél, és láttam már semmirekellő BME, ELTE stb. végzettet. Ha valaha kiteszed a lábad a munkaerőpiacra, meg fogsz lepődni, hogy egy normális munkáltató mennyire lesz.rja hol végeztél, hiába pontozzátok le a válaszom, és veritek magatokat az egyetemetekre.

2023. máj. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 NTBS ***** válasza:
6%

Ugyanannyit mint a többi.

A legtöbb esetben a Diplomaszám, amit felírnak.

2023. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

6. "Mesélj még te nagy élettapasztalattal rendelkező."


Rendben.


1) Számít, hogy hova jársz a gyakornoki munkánál. Már eleve azért is, mert ha nem találsz rendes gyakornoki helyet ott, ahol a suli van, az nagyon nehéz lesz később.


2) Az első munkahelyeden az is számít kicsit, hol végeztél, de inkább az számít, hol voltál gyakornok és ott mit csináltál. Ehhez ld. az első pontot. Tehát közvetetten számít az, hogy hova jártál.


3) Számít a tudásodban is az, hogy hol tanultál és milyen szakon. Ha gyengébb helyre jártál, gyengébb lesz a tudásod, gyengébb szakember leszel. Haza is beszélek, mert én is egy gyengébb alapszakra jártam az egyik szakmámban, és utólag kapaszkodnom kellett erősebb mesterszakokon...


4) Később pedig – benne van a CV-dben, elmondod a csapatban bemutatkozáskor, vagy lecsekkolják a LinkedInen. Nem számít túl sokat, de a kiemelkedően jó az segít kicsit, a kiemelkedően gagyi meg gyengébb helyzetbe hoz.


5) A kivétel ("nincs a főnökömnek diplomája" stb.) nem erősíti a szabályt. Az outlier, főleg a boomer generáció sikertörténetei egy teljesen más korszakhoz tartoznak. A mai fiataloknak a mai helyzetben kell helytállniuk, nem az öregeket kopizniuk.


Disclaimer: nagy cégeknél dolgozom régóta, ezekre vonatkozik a válaszom. Pistike szoba-konyha kft-jére nyilván ezek nem vonatkoznak.

2023. máj. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3%

Jó, úgy látom a naivitás az megvan, nincs értelme válaszolnom, mégis megteszem a valóság alapján. 😂


"Számít, hogy hova jársz a gyakornoki munkánál. Már eleve azért is, mert ha nem találsz rendes gyakornoki helyet ott, ahol a suli van, az nagyon nehéz lesz később."


Gyakornoki munkát kapcsolat alapján bárki leigazolja neked akármelyik cégnél, sok egyetemen 90%-ban ezt csinálják. Szép dolog ez a gyakornokoskodás, csak a valóságban iratmegsemmisítésen kívül kb semmit nem bíznak egy gyakornokra úgysem, mégha rendesen teljesíti is.


"Számít a tudásodban is az, hogy hol tanultál és milyen szakon. Ha gyengébb helyre jártál, gyengébb lesz a tudásod, gyengébb szakember leszel. "


Egyik egyetem sem ad érdemi gyakorlati tudást, azt a munkahelyen tapasztalod meg. Vannak ugyan elvétve olyan elméleti tudományos szakok, ahol esetleg számíthat, bár itt is ugyanolyan tudása van egy vidéki egyetemen végzettnek, ha eleve szorgalmas, és képzi magát egyetenen kívül is.


"A mai fiataloknak a mai helyzetben kell helytállniuk, nem az öregeket kopizniuk."


Pont, hogy az öregek idejében volt divat verni magát az embereknek, hogy hol végeztek, egyik 60as boomer volt kollégám mai napig nyomja is, hogy milyen komoly egyetemen lett mérnök, mégis egy bohóciskolát végzett a főnöke. 😂

2023. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

9. “ Gyakornoki munkát kapcsolat alapján bárki leigazolja neked akármelyik cégnél”


Mesélj még, olyan jó hallgatni! Egy Audi, Richter, Morgan Stanley, Vodafone mikor igazolja le, hogy gyakornok voltál, ha nem voltál ott?


“Szép dolog ez a gyakornokoskodás, csak a valóságban iratmegsemmisítésen kívül kb semmit nem bíznak egy gyakornokra úgysem, mégha rendesen teljesíti is.”


Látszik, hogy még soha nem volt gyakornokod. Nekem viszont volt egy tucat, és értelmes munkát végeztek, képességeikhez mérten. Az egyik 16 éves (!! középiskolás!!) gyakornokom például akvizíciós adatbázisban startupokat kategorizált be vertikum és az értékláncban betöltött szerepük szerint a cégek bemutatkozása alapján. Ez azért nagyon nem az iratmegsemmisítés kategória. A mostani gyakornokaink adatmodelleket építenek (!). Ismerek olyat befektetési banknál, aki kapott egy nagy köteg tudományos publikációt, hogy kódolja le az algoritmusokat Pythonban.


“Egyik egyetem sem ad érdemi gyakorlati tudást, azt a munkahelyen tapasztalod meg.”


Nem is az az egyetem dolga, hogy gyakorlati tudást adjon, hanem, hogy elméletet tanítson. “Nincs gyakorlatiasabb dolog egy jó elméletnél” (Mérő László), és ez főleg magasabb szintű üzleti és informatikai állásokban van így.


“nincs értelme válaszolnom, mégis megteszem a valóság alapján”


A te valóságod a magyar kisvállalkozások, sufnituning kft-k. Én azt mondom, ami multiknál van itthon és külföldön. Mindenkinek megvan a maga közege, amiben otthon érzi magát.

2023. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!