30evesen fogorvosi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18evesen erettsegiztem! Most 28leszek szeptemberben!

Eddig kamionoztam, azt ennyi ido utan valtanek, mindig is vonzott az orvosi palya, csak anyagi dolgok miatt el se kezdtem a keszulest!

Most hogy van egy lakasom es elegendo megtakaritasom az 5eves egyetemere,illetve a felkeszuleshez ha kell megantarhoz, erdemes belevagni?

Adnek magamnak 2evet a felkeszulesre tanarral, 35evesen(legjobb esetben) kezdo fogorvoskent mennyire cink?


2023. máj. 30. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

A fogorvosi karon szinte minden magyar évfolyamtársam huszonévesen diplomázott. Viszont a külföldi hallgatók közt voltak bőven nálunk idősebbek. Szóval szerintem nem cink!

Én kb. 2-3 év fogorvosi munka után kezdtem úgy érezni, hogy már nem tartom magam kezdőnek. Tehát hogy általános fogorvosként megállom a helyemet, a szakirányultságot nem igénylő beavatkozásokat nagyjából rutinszerűen végzem.


Amit mérlegelned kell:

-Régen ültél utoljára iskolapadban, elszoktál a tanulástól. Ezért az emelt szintű érettségikre felkészülés is nehéz lesz, a fogorvosi kar viszont annál százszor nehezebb.

-Fogorvosi kar nem mindenkinek sikerül 5 év alatt. Valaki 6, 7, 8 vagy 9 év alatt végzi el. Valaki meg bekerül, de nem végzi el.

-Nem tudom, hogy mennyire van elég megtakarításod, vagy mennyire szeretnél dolgozni mellette. Nekem nem volt olyan évfolyamtársam, aki akár félállásban dolgozott volna egyetem mellett, mint ahogy más karokon szokás. Legfeljebb heti 1-2 fél műszakos diákmunka, na meg nyári munka volt.

-A kézügyességed milyen?

-Hogy keres most egy kamionos? Elég jókat hallok ugyanis. Fogorvosként azok keresnek több milliót nettóban, akiknek van magán praxisuk, lehetőleg több nekik bedolgozó fogorvossal. Amihez ugye nem elég egy helyiséget megvenni, drága berendezéssel felszerelni, egy fizetőképes betegkör is kell hozzá.

2023. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Netto 800 mostani fizum(nemzetkozi)
2023. máj. 30. 21:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak kíváncsiságként, hogy hány óra vezetésből, és hány nap nem otthon alvással jön az össze?
2023. máj. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3/1 es munkarendben vagyok!(3hét kint,1het itthon)

AETR-nek megfelelo munkaido!

2023. máj. 30. 21:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Sok sikert mindenesetre! Ha van bármi kérdésed, írj nyugodtan akár privátban, akár itt!
2023. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Fogorvos vagy?
2023. máj. 30. 21:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De a válaszomat is egyes szám első személyben írtam! ("Én kb. 2-3 év fogorvosi munka után kezdtem úgy érezni, hogy...)
2023. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ohh igazad van :D bocsi faradt vagyok
2023. máj. 30. 21:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj! :)
2023. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"A fogorvosi karon szinte minden magyar évfolyamtársam huszonévesen diplomázott."


Másik válaszoló vagyok, nem a fogorvos. Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy ennek nyilván az is az oka, hogy átlag magyar ember nem teheti meg, hogy nappalin tanuljon 25 felett. Jogon sokkal jellemzőbb, hogy levelezőn 30-as 40-es hallgatók vannak, akik munka melletz előrelépés miatt tanulnak.


Ha anyagilag megteheted, mert több éves félretett pénzed van, és nincs még család gyerek, vagy tudsz tanulni, van rá időd, meg lehet próbálni. Első félévben már úgy is érezni fogod, hogy mennyire megy ez neked. Ha totál esélytelennek tűnik, otthagyhatod, legalabb megpróbáltad. Egy félév után még ott lehet úgy hagyni, hogy semmi visszafizetés stb nem keletkezik.


Egyébként csak érdekesség, van példa 45 évesen is arra, hogy valaki orvos lesz (igaz nem fogorvos):

[link]

2023. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!