Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyet lehet? Hogy is van ez?

Ilyet lehet? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Szóval gimis vagyok és szeretnék előre tervezni. Két diploma van tervben. Az biztos, hogy melyiket mikor szeretném megcsinálni. Viszont a másodikhoz már kéne magyar emelt. Később is csinálhatok magyar emeltet, ha már van egy közép magyar emeltem 12.-ből? Ilyet lehetne?

2023. máj. 29. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szintemelés később is lehetséges.
2023. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bármikor lehet. De arra számíts, hogy nem lesz olcsó (idén 58 ezer forint, de a minimálbérhez kötik, szóval simán emelkedni fog addig).
2023. máj. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet, én épp a mostani vizsgaidőszakban csinálom. Az eredeti érettségim még szint nélküli. 🙂
2023. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
3. Még jó, hogy nincs olyan.
2023. máj. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 már mi nincs? Amikor én érettségiztem, még a bolognai rendszer bevezetése előtt, akkor még nem volt szintekre bontva az érettségi vizsga. Ellenőrizd bátran. 🙂 (3.)
2023. máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 a kétszintű érettségit 2005-ben vezették be. Aki azelőtt érettségizett, annak a vizsgáját nem értékelték százalékosan, hanem csak érdemjeggyel, és a szintek sem különültek el.

Pl. '97-ben hiába írtam központi matekot (ami akkor az egyetemi felvételi volt, és nehézségét tekintve a mostani emelthez hasonló), mégis csak annyi van az érettségi bizimben, hogy 5-ös. Se az nincs beleírva, hogy nem a sima érettségit írtam, sem a százalékos eredménye nincs benne.

2023. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!