Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kirakhatnak az óráról?

Kirakhatnak az óráról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Telefonoztam órán, a tanár észrevette és mondta, hogy rakjam a telefonomat az asztalára, én meg mondtam hogy nem fogom odarakni. Erre mondta, hogy fogjam a cuccomat és menjek. Utolsó óránk volt, úgyhogy mentem haza utána. Ezt megteheti egy tanár, aki nem is ebben a suliban van főállásban? Ezért amúgy kaphatok valamit pl. szaktanárit?



2023. máj. 17. 15:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk pár dolgot, mert rengeteg butaság szerepel itt a válaszokban olyanoktól, akiknek valószínűleg nincs is rálátása a témára.

1. Hivatalosan nem küldhet ki az óráról senkit a tanár. Ennek az az oka, hogy ezzel megfosztaná a diákot a tanuláshoz való jogától. (Természetesen lehet ezzel vitatkozni, hogy akit telefonozás miatt küldenek ki, az nem is akart tanulni, vagy akit hangoskodás miatt, az meg saját maga korlátozta a többi diák tanuláshoz való jogát. DE a szabályozás akkor is, nem lehet senkit kiküldeni az óráról.)

2. A telefont viszont elrakathatja a táskádba, kirakathatja a tanári asztalra, és el is veheti. Viszont vagy már az óra végén vissza kell adnia, vagy pedig az igazgatónak leadnia, aki majd csak a szülőnek, gondviselőnek adja vissza. Olyan viszont nincs, hogy a tanár tartósan magánál tart bármit is, amit elvett a diáktól. Ez már valóban lopás kategória.


Üdv, egy tanár.

2023. máj. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
35%
Írj egy levelet a felső vezetőséghez (tankerület). Bármikor helyrerakják akármelyik tanárt. Úgy is az összes tanár be van $2@rva a tankerülettől, mert mostanság elég sokszor kirugdossák az ilyet, még sokkal kisebb bűnökért is.
2023. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
34%

#11 Viszont ha nem küldi ki, azzal az adott diák fosztja meg a többit a tanulási jogától, melyben ez esetben a tanárt bűnrészesnek jelölhetjük, mert nem küldi ki.


Régen több joga volt a tanároknak és ezáltal a fegyelem is sokkal nagyobb volt.

Nem is bukdácsoltak ennyien.

2023. máj. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
61%

13

Ki küldés helyet akár az igazgatóiba is talán felküldhette volna.

2023. máj. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!