Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kirakhatnak az óráról?

Kirakhatnak az óráról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Telefonoztam órán, a tanár észrevette és mondta, hogy rakjam a telefonomat az asztalára, én meg mondtam hogy nem fogom odarakni. Erre mondta, hogy fogjam a cuccomat és menjek. Utolsó óránk volt, úgyhogy mentem haza utána. Ezt megteheti egy tanár, aki nem is ebben a suliban van főállásban? Ezért amúgy kaphatok valamit pl. szaktanárit?



2023. máj. 17. 15:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Miért ne tehetné? Megsértetted a házirendet. Plusz mi jogon szólsz vissza egy tanárnak? Mi jogon tagadod meg amit kér?

Én ki is rugatnalak, nem hogy az óráról kiteszlek

2023. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Kezdjük ott, hogy ne legyen ekkora az arcod: ő ott ugyanúgy tanár, mint aki fő állásban dolgozik ott.


És nem, nem küldhet ki az óráról, ellenben Te sem szegheted meg a házirendet. A szánalmas arcoskodásoddal más munkáját, egy egész órát cseszel el, de téged csak az érdekel, milyen jogi sérelem ért. Van még hová fejlődni.

2023. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk először a tanár megkérdezte a diákot, hogy "Melyikünk látta utoljára azt a telefont? Te vagy én? "


Ha ismét lebukott, akkor elvette a telefont.

Ha nem adta oda, akkor kiküldte az óráról és beírta az igazolatlant.

2023. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Inkább csendben kéne maradnod ezek után és örülnöd, hogy nem küldött az igazgatóhoz.


A viselkedéseden pedig nem ártana javítani. Ez a viselkedés nagyjából az általános iskola eleje szinten van. Tekintve, hogy az oldalt 16 év alattiak nem használhatják, nem ártana kicsit felnőni végre.

2023. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
20 éve a fülednél fogva rángattak volna ki. Nagyon helyesen.
2023. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Én még pofán is basztalak volna, ha így visszafeleselsz :)
2023. máj. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%

#6 szerintem meg téged kéne.


Nem feleselt vissza a srác, a telefon a saját tulajdona, mi jogon tegye ki? Nem a tanár vette neki. Abban valóban igaza volt, hogy ne telefonozz, de azt nem teheti meg, hogy elkobozza a diák tulajdonát.

2023. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

#7 De igen, elkobozhatja - jogában áll. A törvény nem tiltja, a Házirend pedig tartalmazza, hogy azon tárgyakat, amik nem kellékei az órának, a tanár elkobozhatja, ha szükséges.

Többszöri alkalom után pedig gyakran csak év végén kapja vissza.

2023. máj. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Ez lopás
2023. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

9 - es!


Akkor nem tudod, hogy mi a lopás!


Ha a diák zavarja az órát, igenis elveheti a telefont!

Amúgy ez a házirendben is benne van.


Más kérdés, hogy már óra után vissza kell adnia.

De szaktanárit kaphat a diák emiatt.


A visszafeleselés egy más dolog... Az a magatartás értékelésénél lehet jelentős.

2023. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!