Államilag finanszírozott BGE vagy önköltséges (ösztöndíjas) Corvinus?
Östöndíjas akkor lehetsz ha elsőnek jelölted via Felvin.
De van olyan egyetem ha látják jó tanuló vagy és önköltségesen akkor átkerülsz államisra azt hogy milyen jegyet kell elérned az rajtad meg az egyetem elvárásaitól függ !
A BGE-n nem tudom hogy van, de a Corvinusról tudok mesélni.
Nálunk ugye mivel elég magasak a ponthatárok, ezért pl a mi szakunkon 50-50%-ba vettek fel embereket önköltségesre, illetve Corvinus ösztöndíjasra.
Az összes szak hallgatóit minden év után nyáron újra átkategorizálják az éves átlaguk alapján a két finanszírozási formán belül. Magyarul mindegy, hogy téged eredetileg hova vettek fel, meghúznak egy átlagot (pl nálunk ilyen 4,5 szokott lenni), és ha annál jobb az átlagod ösztöndíjas, ha rosszabb akkor pedig fizetős leszel a következő évben.
Ettől teljesen független a tanulmányi ösztöndíj, amit minden félév után lehet még pályázni, és csak a legjobb 20%-nak jár (ez pl nálunk most 4,9 felett volt). Ezt 5 hónapon keresztül kapjuk, és csak egyszerűen minden hónap elején átutalják a számlánkra, és így értelemszerűen arra költhetjük, amire szeretnénk. :'D
1 es vagyok
Ösztöndíj az tudod hogy mi ? (Igazából nem értem mit akarsz kérdezni csak vélem)
Ösztöndíj néven az állam fizeti a taníttatását egy diáknak ha kollégiumba jársz akkor a kollégiumi díjadat is ilyet hogy étel/ital egyéb arról neked kell gondoskodni tudtommal.
6. Nagyon lelkes diák vagy, de a valóság kissé árnyaltabb ennél. Először is a fél üzleti elit a BGE-n vagy elődintézményeiben (PSZF, Külker) végzett és végez ma is. Másodszor a korvótól értem, hogy el vagy szállva, mert oda jársz, de ez nem sokat szépít azon, hogy a Corvinus nemzetközi értékelése a bóvli kategória: 1201-1500. hely… [link]
Ami a gyakorlati tapasztalatot illeti, a korvó végzettjei között is vegyes az összkép. Vannak jók, közepesek és NAGYON hülyék is. Akárcsak máshol. Szóval ez se segít túl sokat.
A szakkoli szép és jó dolog, de a BGE-n is van: [link]
Erasmusra egyáltalán lehet ezentúl menni a Corvinusról? Mert a BGE-ről igen.
Szóval… értem én, hogy büszke vagy az egyetemedre, de a többi nagynevű egyetem se rosszabb a Corvinusnál.
8. Ne ijedj meg attól, hogy (kizárólagosan) a Corvinusosok úgy vélik, hogy “csak a Corvinus”, meg hogy a BGE sz@r (úgy, hogy ott se voltak) stb. Terápiás jelleggel kérdezz meg néha pár BME-s mérnököt, mit gondol a Közgáz Tanfolyamról. :D
Semmi értelme az ilyen f@szméregetésnek. Mindkét egyetem közepesen okés színvonal. Egyik sem egy csúcs egyetem, és pláne nem olyan jó, mint amilyennek a korvósok hiszik és hirdetik. A BGE-n például nagyon jó volt anno a marketingkutatás, meg még pár más óra, és az egyetem tökéletes volt ugródeszkának multikhoz Magyarországon és külföldön is (tipp: milyen jól hangzik már az egyetem neve angolul, Budapest Business School… ha már úgysem ismerik egyik magyar egyetemet se külföldön, a rankingjét meg jobb, ha meg se nézik…); és ugyanezzel a BGE-s diplomával felvettek 3 külföldi mesterszakra is csont nélkül. Ha kétségeid vannak, tölts le egy üres CV mintát, és töltsd ki a 2030-as önmagadnak. Írj be két multis gyakornokságot, egy 1 éves Erasmust valami előkelő egyetemen (Belgium KU Leuven, Hollandiában bármi, vagy valami jó német egyetem), utána meg egy szuper mesterszakot (például ELTE Survey Statisztika, vagy az Erasmuson van 1 éves Marketing Data Analytics mesterszak stb.). Hagyd állni egy hetet, és nézz rá a papírra egy hét múlva újra. Szerinted, egy ilyen pedigrés életrajzzal kit érdekel, hogy nem korvó, hanem bge? (?)
Nyilván nem rossz egyetem a BGE vagy az ELTE, de közgazdaságtanból akkor is nehezen összehasonlítható a BCE-vel. 10-ből 9 érettségiző, aki eléri a 450 pontot, az a BCE-re megy, egyértelmű, hogy a legtehetségesebb diákok oda járnak. 10-ből 7 kezdő a McKinseynél (nem mintha odalennék a cégért, de a fiatal közgazdászok nagyrésze oda akar bejutni) szintén BCE-s. Az ELTE-n volt tavaly egy kérdés az egyik csoportban, hogy miért oda mentek és az emberek túlnyomó többsége azt válaszolta, hogy azért, mert nem vették fel a Corvinusra, szerintem az egyetem nagyrészére igaz ez.
A magyar nagyvállalatok vezetőinek is a túlnyomó többsége Corvinusos, teljesen egyértelmű, nézzétek meg a magyar nagy blue chipek vezetőinek nyilvánosan elérhető CV-it.
Erasmus nem tudom milyen egyetemen hogy lesz, de a BCE-nek az Erasmusnál sokkal erősebb double degree programja van mesteren CEMS néven.
Egyébként nem rossz a többi egyetem se, de attól még el lehet ismerni, ha valamelyik jobb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!