Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tartom olyan fontosn...

Miért nem tartom olyan fontosnak, hogy jól sikerüljön az érettségim?

Figyelt kérdés
Dogáknál mindig maximalista voltam és ötösre mentem, gimi alatt végig jeles tanuló voltam 1-2 db négyessel. Most meg érettségire alig tanultam valamit, nem bírtam rávenni magam, és nem is foglalkozok vele annyira hogy sikerülnek, csak vegyenek fel egyetemre (duplázással elég 2 tárgyból jót írnom, és azok szerintem sikerültek is). Emellett nem is nagyon izgulok tőlük, pedig alapból nagyon izgulós vagyok, ennek ellenére egy sima dogánál jobban izgultam mint most az érettségitől. Ez miért van??

2023. máj. 9. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az érettségi csak arra való, hogy bekerülj vele az egyetemre. Az élethez semmit nem ad hozzá. Nincs semmi más értelme. Ha mondjuk orvosira mennél, akkor jobban éreznéd a súlyát, de akkor is csak addig, amíg felvesznek. Utána úgyis az egészet elfelejtjük, mert nem használjuk.
2023. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz érettségi, hogy jól keress! Pl. polgármester, állami vezető is lehetsz, hiszen nincs cenzushoz kötve az indulás! Magyarul 8 általánossal is lehet valaki Magyarországon miniszterelnök, ha megválasztják!
2023. máj. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1-es, 2-es: hogyhogy nincs értelme az érettséginek? Nem az érettséginek van értelme, hanem annak, hogy az ember művelt ember legyen, ne legyenek kisebbségi érzései, olvasott ember legyen, tudjon helyesen írni például, és ehhez bizony tanulni kell.
2023. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!