Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztikán tényleg nagyon...

Anglisztikán tényleg nagyon sok prezit kell tartani?

Figyelt kérdés
2023. máj. 8. 19:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tanártól függ.
2023. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Az anglisztika egy semmire nem jó büfészak, nem kérhetnek tudást igénylő dolgot ha maga a diploma értéktelen úgyhogy maradnak a kiselőadások és prezentációk.
2023. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2., azt te honnan tudod? Oda jártál te is?
2023. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
#3 egyetemi dékánként van rálátásom hogy melyik karon milyen szintü tanítás folyik és a diploma utáni kilátásokat rendre monitorozzuk egyes szakok esetén (már ahol lehet, mert anglisztikán igen nehéz mivel vagy munkanélküliek lesznek vagy tanulnak valami mást amivel el is tudnak helyezkedni esetleg elmennek betanított munkásnak vagy mekis hasábsütögetőnek)
2023. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

"egyetemi dékánként"

:DDD

2023. máj. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egyetemi dékánként lehetnél kicsit okosabb, nekem anglisztikásként két hónappal abszolválás után lett munkám, és az összes anglisztikás barátomnak lett munkája :) És nem a Meki kategória, hanem fordítanak, doktorin vannak, multinál dolgoznak stb.


Ami a fő kérdést illeti: valóban tanárfüggő, de én úgy számolom, hogy félévente átlagosan egyet mindenképpen kellett csinálni. Volt olyan félévem, amikor csak egy volt, volt, amikor három. Még az is lehet, hogy felveszel egy tárgyat egy tanárnál, nála kell, de ugyanabból a tárgyból másik tanárnál nem. Én egyébként SZTE-s voltam.

2023. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
#4: Persze, egy hazai bölcsészkar dékánja központozás nélküli internetes hozzászólásokban lebeszéli a nagyközönséget arról, hogy az ő saját karjára az érdeklődők hallgatónak jelentkezzenek. Ezt még a leghiszékenyebbek sem veszik be.
2023. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tanárfüggő, de minden félévben azért minimum 1-2-re számítani kell.
2023. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

És gondolom mindezt angolul kell tartani.

Egyébként kicsit megijedtem, mert úgy hallottam, hogy ezen a szakon szinte állandóan prezentációkat kell tartani.

2023. máj. 9. 13:34
 10/17 A kérdező kommentje:
De félévenként 1-2 nem vészes.
2023. máj. 9. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!