Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor hagyják már abba a...

Mikor hagyják már abba a lázadozást a tanárok?

Figyelt kérdés
2023. máj. 3. 14:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha már nem lesz tanár.
2023. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha majd nem akarják kicsinálni őket. Vagy előbb... De akkor meg azt fogod ide írni, hogy "Miért nem tanítja senki a gyermekeket?"...
2023. máj. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

3

Minek a 80%-át? Nem árt megnézni. Nem árt emlékezni az eredeti megállapodásra, amit teljes egészében felrúgott a magyar kormány. Amit úgy hajtott végre részben is csak, hogy lehetőleg éveken keresztül lehessen felszínen tartani, hogy a pedagógusok kapnak emelést - szítani a gyűlöletet. Dehát ez kis Hazánkban a normális kategóriába esik már - a tűréshatárt kitolták 5-6 év alatt, a többiben meg etetik a birkákat, a rosszindulatú magyar embereket, akik azért szép számmal vannak...Lsd.kétharmadok. Amúgy miért is írod a "Magyar"-t nagy betűvel? A szomszédom is nagymagyar.....de mindig pözsóval parkol be a nagymagyarország zászlaja alá a garázshoz.....Kemény.

2023. máj. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Napi utáljuk a tanárokat kérdés megvolt.


Kérdező, nézd már meg a tanári bértáblát.l! Te dolgoznál nettó 260ért tanárként? Én nem. Ami nem is baj, de ha nem lesz tanár akkor a gyerekeket ki tanítja majd? Na ez már baj.

2023. máj. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

5

Meg az a nettó 260 sem jön meg szerintem a pályakezdőknek. Pedig, ha lelkiismeretesen teszik a dolgukat, akkor heti 40 helyett 60-70 órát simán lenyomnak. Tapasztalatból tudom. És ez hatalmas érvágás egyébként a családi életükön. De van, aki csak így tudja végezni a dolgát - és általában rájuk pakolnak még többet, amíg bele nem rokkannak vagy gyógyszert nem szednek.

2023. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező! Ami téged illet, tényleg nem sok sikerrel tanítottak a tanáraid. De nem bennük van a hiba, mert egy agysejted van, azzal meg nem lehet mit kezdeni. Ostoba fajankó vagy átmosott egy agysejttel.
2023. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kaptunk 80% béremelést?

Valamiről lemaradtam volna?

Az előbb utaltak, konkrétan 260.818 forintot.

A diplomás átlagbér 80%-át fogja elérni a pedagógus fizetése az ígéretek szerint 2024-re talán. A bökkenő csak az, hogy nekünk is van diplománk, sokunknak több is, akkor miért nem kapunk annyit, mint más diplomások? Ezen a kérdésen lenne érdemes gondolkodni.


Meg azon, hogy ki tanítja a gyerekedet írni, olvasni és számolni ha majd nem lesz pedagógus. Mert egy idő után nem lesz.

2023. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

A pályakezdő is 260-at kap, mert az jelenleg a garantált bérminimum. A bökkenő az, hogy a 20 éve pályán lévő, két minősítésen túl lévő kolléga is annyit kap, mint a pályakezdő.


Ped. vagyok, szóval sajnos tapasztalat.

2023. máj. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

8

Amikor a garantált bérminimum 80%-ot emelkedett....(irónia)

Egyébként:

1. Köszönöm a munkád!

2. (mégis, összességében) Érthetetlen számomra, hogy miért tanítasz még mindig.

2023. máj. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

10


Mert a szenvedélyem a tanítás. Másrészt - igaz, a kormány azt a narratívát élteti, hogy a tüntető, szavukat felemelő pedagógus árt a hazának - én úgy érzem, ezzel a jövőnket és a saját gyerekeim jövőjét építem. Úgy érzem, ezzel adok valami hasznosat a társadalomnak. Ennyi. Szerencsés is vagyok, mert a férjem keres annyit, hogy biztonságosan ki tudjunk fizetni mindent. Nagylábon így sem élhetünk, de rendben megvagyunk. Ja és szerencsétlen is vagyok, mert éppen gyermekvállalás előtt állok. Ha ez nem így lenne, ez lenne az utolsó tanévem.

2023. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!