Manapság miért gondolják egyesek a reggae zenéről és a raszta hajról, hogy lázadozás?
Régen etiópiai zsidók zenéje volt. Egyfajta népies jellege is volt, de az etiópiai zsidók a vallási életben is használták és a zsinagógákban gyakran játszottak ilyen dalokat is például istentiszteleten. Nagyon komoly filozófiai tartalma volt az egésznek.
Aztán a rasztafarianizmus átvette a judaizmustól és az etiópiai zsidóktól.
Igazából a rasztafarianizmus is a judaizmus, a kereszténység, illetve egy békeszemléletű világnézet keveréke. A mai szóval "raszta frizura" az ógörög cinikusok (Diogenész különösen) mellett a zsidó esszénusok ismertetőjegye volt, és eredetileg nem horgolás/fonat, hanem direkt összekötött csimbók volt. Ők általában elvonultan éltek és a tudománnyal, lélekkel foglalkoztak.
Matisyahu kb. az eredeti reggaeben dolgozik, a rockkal vegyítve, bár ő már angolul énekel és használ elektromos hangszereket. (Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=Bq5VGP35xEQ )
Akkor mégis miért tartják egyesek lázadó dolognak?
Nem olyan mint a többség = lázadás
Az emberek többsége nem ismeri a hátterét egy szubkultúrának se.
#1.
Azt sem értem, hogy miért kellene ezért kinézni a templomból. Ahogy említettem a vallással is sok ponton összekötődik. Régen pont a lemondás szimbóluma volt.
#1.
Ráadásul Keresztelő (Szent) János is valahogy így nézhetett ki, mivel valószínűleg esszénus volt, a sivatagban és a természetben élt. Valószínűleg a ruhája is egyszerű zsákvászon lehetett.
#2.
Alapjáraton ez nem szubkultúra, hanem egy filozófia, esetleg vallás, életmód, szemléletmód külső jegye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!