Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri jogi egyetemre járni?

Megéri jogi egyetemre járni?

Figyelt kérdés
5 évig rengeteget tanulni?

2023. ápr. 24. 13:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
71%

Kedves előző, én is jogász vagyok, de azért nem lenne szabad neki ugrani a mérnököknek. Nekem sok mérnök barátom van és azért nekik is van nem egy képlet, rajz, ábra ami fölött ők is ugyanúgy görnyednek, eret vágva, mint egy átlagos jogász az 5-600 oldalas könyvei felett.


Ezt a "római jogtól öngyilkos lennél" kijelentést meg hagyjuk. Én pl élveztem a római jogot, hasznos ismereteket adott és könnyen abszolválható ha tanul az ember (és nem egy paraszt tanárhoz kerül). De ezt felesleges egy mérnöknek magyarázni, mert neki soha az életében nem lesz rá szüksége, de ez nem is gond, ezért vannak a jogászok. Hidd el, ha nekünk kéne leülnu megtanulni az egyetemi mérnöki matekot vagy hő-és áramlástant, anyagismeretet tanulni, amit az én barátaimnak kellett, nekünk is kifordulna az agyunk a helyéről.


Ez a jogász-mérnök szak állandó versenyeztetése teljesen felesleges, és a hülyék szokása. Más a kettő, mindkettőre szükség van. Kb annyi értelme van, mint azon vitatkozni, hogy a repülőgép vagy az autó a hasznosabb/fontosabb jármű.

2023. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
50%
Csak akkor éri meg, ha az az álmod, hogy ügyvéd/bíró stb. legyél. Egyébként túl sok idő és túl sok tanulás utána alacsony fizetéssel, ami irreális a szak nehézségéhez képest.
2023. júl. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!