Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri jogi egyetemre járni?

Megéri jogi egyetemre járni?

Figyelt kérdés
5 évig rengeteget tanulni?

2023. ápr. 24. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha jogász akarsz lenni, akkor mindenképp.
2023. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Mivel van jogász a családban, tapasztaltam, hogy mennyi az a "rengeteget tanulni".... Ennél sokkal többet tanul a műszaki-természettudományos szakon tanuló diák. A jogász szakma egyébként is erősen túltelített. Meg aztán G.B.Shaw brit drámaíró szerint "akinek nem fűlik a foga a tisztességes munkához, az elmegy jogásznak".
2023. ápr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem önmagában a jogi diploma már nem éri meg, végezni kell hozzá meg vagy egy jogász-közgazdász szakirányú továbbképzést, vagy egy nemzetközi jog msc-t, és több eséllyel indulsz.
2023. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

2 - esnek!


Hát akkor nem tudom mennyire figyeltél a családodnál - szerintem nem nagyon - de egy műszaki TTK - s hallgató negyedét se magolja annak, mint egy joghallgató!

Már csak a tudományterület elérő sajátosságai miatt sem!


Jogászok nagyon sokat tanulnak (magolnak), úgy, hogy összefüggéseket is látniuk kell a megtanultak alapján, akár más jogágak, illetve jogterületek átfedéseit is ismerniük kell egy-egy jogeset megoldásához.


Nem érv, hogy sokan vannak. Ez nem a számok kérdése. Csak annak lesz jogi munkája, aki rátermett is és tudja hasznosítani a megtanultakat.

De ez akkor is így lenne, ha csak három jogász végezne egy évben a jogi karokon....


Jogásznak az menjen, aki tud áldozatokat hozni saját magáért, aki képes éjszakákba nyúlóan is dolgozni másoknak alkalmazottként, azért, hogy egy nap, majd saját (ügyvédi) irodáját vezethesse.


Képes lenyelni a főnökei emeletes f@szságait, azért, hogy egy nap majd ő is (osztály, főosztály)vezető lehessen...


Jogászok - gyakorló jogászok - ezenkívül emberismerőnek sem utolsók.

A munkájuk során másodpercek alatt kell megfejteniük emberi gesztusokból, mimikából, hogy mire gondol az ellenérdekű fél a tárgyalóteremben vagy egy szerződéskötésnél.

Szükséges a munkájukhoz az áttételes gondolkodás: Rá kell jönniük, hogy a másik fél mit forgat a fejében, pl. egy tárgyaláson a perbeszédnél, vagy egy bizonyítási indítványnál...


G.B. Shaw meg egy idióta barom!

2023. ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Érdemes
2023. ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, de csak akkor, ha egyedül ez érdekel, és itthon tervezted a jövőd. Sajnos a magyar jogrendszer csak magyarországon érvényes, azaz jogászként csak itthon tudsz jogászként dolgozni. A top állásokért nagyon durván meg kell küzdeni, egyetem alatt is ki kell tűnni a többi hallgató közül. A szakvizsgáig nagyon alacsony bérért fogsz dolgozni. De aki szereti, ez a hivatása, annak megéri. Nem lényeges, hogy mennyit kell tanulni. Ha jogász akarsz lenni, akkor menj jogásznak.
2023. ápr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Ez a XYZ szakon többet kell tanulni egy hülyeség. Én villamosmérnök vagyok. Nekem az könnyű volt, nem kellett egész nap a könyvek felett görnyednem. Mások meg azon a véleményen vannak, hogy a villany az borderline elvégezhetetlen egy halandónak.

Valószínűleg a jogot is el tudnám végezni, de sokkal nehezebb lenne számomra.

Totál egyénfüggő kinek mi az egyszerű és mi a nehéz. Tanulni kell, aztán ha fekszik, akkor úgy is menni fog.

2023. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6 a top állásokért nem csak a magyar jogot kell tudni szerintem



7 igaza van

2023. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha érdekel akkor igen. Ha nem érdekel akkor felesleges, hiába lesz diplomád előbb utóbb kiégsz és területet váltasz.
2023. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

"Ez a XYZ szakon többet kell tanulni egy hülyeség."


Mondja ezt az, aki még életében nem tanult egy A4 - es oldalnál többet!!!



"Én villamosmérnök vagyok. Nekem az könnyű volt, nem kellett egész nap a könyvek felett görnyednem"


Pont ez a lényeg!


A jog megtanulásnál 80% -. ban könyvek fölött görnyedsz és tanulsz... összefüggéseket értelmezel és próbálod szóról szóra megtanulni a jogszabályhelyeket!


Ez teljesen más a differenciálhányadosból deriválni!


Már a római jognál öngyilkos lennél az anyagtól!


"Valószínűleg a jogot is el tudnám végezni, de sokkal nehezebb lenne számomra."


Ez nem feltétlenül igaz.. A volt jogász évfolyamtársaim közül sokan magyar - töri szakos tanárként próbálták a jogot másoddiplomaként... nem sikerült nekik. Pedig tanulni ott is kellett. A mennyiséggel nem sikerült megbirkózniuk..


Másfajta készséget kíván a jog megtanulása és megértése, mint egy reál szak.

2023. máj. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!