Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire igaz, hogy az egyetem...

Mennyire igaz, hogy az egyetemen csak tanulni kell?

Figyelt kérdés

Tudom hogy vannak akik rossz érettségikkel hoztak kemény szakokat, de azt is leginkább akkor képzelem el könnyen, ha gimiben nem igazán tanult.


Ugye sokan buknak az egyetemen, de bőven nem mindenki azért, mert semennyit sem tanult. Mondjuk pl BME VIK re azért általában jó matekosok mennek, mégis sok a bukás matekból, és azért szerintem 80% uk tanult. Általánosságban az okosak is nagyon sokat tanulnak úgy általában a félévek alatt, és egy-egy tárgynál (jelek,grafika,adatbázis) már csak egy tárgy is nagyon komoly fejtörés. És persze most úgy kalkuláltam, hogy átmegy az illető belőlük, ami közel sem biztos, ha okos és ha tanult se.


De mondjuk át lehet menni ugyanezen egyetemen (vagy ELTE) ttk matek alapszakra, igazából ott is igaz ez.


Vagy végülis bármilyen szakon.



2023. ápr. 13. 23:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelők! Jómagam már most is egyetemista vagyok, tán sose mennék, más szakra, a kérdésem minimum 90% de talán 100% elméleti kérdés.


Az ihlette, hogy sokan azt mondják, átlagosan is teljesíthető pl a matek szak, vagy a BME VIK, csak tanulni kell. Ja és nem vagyok se TTK-s, se VIKES. XDD


De én ezt nem tudom alapvetően elhinni, vagy hogy az esetek 90% ban ez nem igaz. Ha megnézem a gimis volt osztálytársaimat, akik nem voltak pengék, de mondjuk azt, hogy ők átlagosak. Nem tudom elhinni, hogy ők elvégeznék a fizika bsc-t, vagy a mérnökinfót, de mégis olyan sokat olvastam, hogy átlagos vagy és tanulsz, aztán elvégzed.


De még egyszer írom, a kérdésem 90% minimum, de inkább 100% elméleti, de gondoltam, ha elvégzem a szakomat, kipróbálok mást is, talán amiket leírtam azok közül valamelyikeket. De takán csak megnézni. De amúgy engem átlag felettinek tartanak, de mégis így látatlanba a bme viket hát nem tudom, elvégezném e, pedig okosnak tartanak.


talán*

2023. ápr. 15. 11:54
 12/14 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, én BME fizikán vagyok, és szerintem pont az ellentettje van az előttem lévő commentnek. Ha érzem, hogy valami nem megy, akkor neki állok annyi olyan feladatot megoldani, amennyi kell, ahhoz hogy megértsem. Ha pedig ez se megy, akkor megkérdezem egy évfolyamtársam, aki elmagyarázza a dolgokat."


Szerintem te átlag feletti vagy, de önmagadat átlagosnak tartod és ebből levonod a téves következtetést, hogy bárki csak megkérdezi a csoporttársát és leül tanulni, majd levizsgázik.


Tegyük fel, hogy te megérted X idő alatt, de ha más 3X idő alatt, akkor ha neked kell napi 10 óra tanulás, neki kéne 30 óra, már ha ugyanannyi dolgot észben tud tartani, mert ha nem, akkor annyi se. Kicsit sarkítottam, de kb így tudom magam megfogalmazni.


Az észben tud rész arra vonatkozott, ha nem lehet képleteket használni, hanem mindet fejből kell tudni. Nem mindegy.

2023. ápr. 15. 11:59
 13/14 A kérdező kommentje:

"Meg azért a szerencse faktor is eléggé sokban közrejátszik, azt se felejtsük el. Azért nagyon nem mindegy, hogy kihez kerülsz vizsgázni. Nálunk szte-n orvosin az anatómia és kórélettan intézetben dolgozók 80%-a idegbeteg, akik addig kérdeznek tőled, amíg nem találnak egy olyan halovány pontot, amit pont nem tudsz annyira, és onnantól szinte csak arról kérdeznek, hogy lehúzzák a jegyedet. Felénk a jegyed kb 30%-ban tükrözi a tudásodat és felkészültségedet, 70%-ban azt, hogy kinél voltál vizsgázni."


Jó de az orvosi teljesen más műfaj, nagyon nehéz, de más műfaj.


Ha mondjuk matematika a kérdés, akkor ha kérdeznek tőled egy egyenletet, aminek van egy egyértelmű megoldása, akkor azt senki se tudja elvenni. Gimiben megoldod a trigonometrikus egyenletet és a tanár megakarhat téged bármennyire húzni (ne értsd fére. :)) ) akkor ha ott van a megoldás, ott van.


Én egyetemről kérdeztem, ami más, de a mateknak vannak azért sajátosságai, meg a fizikának is, informatikának is. Ha elédraknak egy könyvet, hogy ezer oldal a gyógyszertanról, ott sokkal jobban lehet megtekerni, hogy ne tudd.


Mateknál/fizikánál/infónál ez nincs így ilyen szinten, de ugye ezeket a dolgokat meg nehezebb érteni, így itt a nem értés a fő gond, másiknál meg a sok anyag és a megcsavarhatóbb kérdések.

2023. ápr. 15. 12:09
 14/14 anonim ***** válasza:
Emberfüggő. Én tudok olyat, aki művész suliból jött. Első 2 év szpás volt, de legutóbb doktorandusz volt már az eltén, amikor találkoztam vele. Mateknál nem tudom mi a helyzet, mert ott erősen alapoznak az emelt matekra. Meg ahhoz olyan gondolkodás kell. Különben sztem esélytelen. Műszaki szakokat el lehet végezni alap nélkül, tanulással. De oda is alap a középsulis matek és fizika, a többit belédverik. Első évben kiderül. De ha nem megy, időben fel kell ismerni és olyan irányba mozdulni, ami jó. Akár újrafelvételizve is. Az az 1 év elég lesz ahhoz, h felmérd a lehetőségeidet és az alatt is fogsz sokat fejlődni. Nekem sem volt könnyű, amikor a 2. szakomon első féléves tárgy első óráján közölték, hogy 2esért tudni kell 5ösre a gimis emelt bioszt. Sose tanultam bioszt. És kémiát sem. Megvan a diplomám, de 2 hét alatt a 2 emeltes bioszkönyvet benyaltam. Meg a szerveskémiát is, mert az egyetemen onnan kezdték, ahol be kellett vna fejeznem. Ha lett vna kémiám. Szóval hajrá, nekem már van pár diplomám és nem állítom, hogy az első 2 könnyű volt, de meglett. És a legszebb éveim voltak az 1etemista évek.
2023. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!