Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire igaz, hogy az egyetem...

Mennyire igaz, hogy az egyetemen csak tanulni kell?

Figyelt kérdés

Tudom hogy vannak akik rossz érettségikkel hoztak kemény szakokat, de azt is leginkább akkor képzelem el könnyen, ha gimiben nem igazán tanult.


Ugye sokan buknak az egyetemen, de bőven nem mindenki azért, mert semennyit sem tanult. Mondjuk pl BME VIK re azért általában jó matekosok mennek, mégis sok a bukás matekból, és azért szerintem 80% uk tanult. Általánosságban az okosak is nagyon sokat tanulnak úgy általában a félévek alatt, és egy-egy tárgynál (jelek,grafika,adatbázis) már csak egy tárgy is nagyon komoly fejtörés. És persze most úgy kalkuláltam, hogy átmegy az illető belőlük, ami közel sem biztos, ha okos és ha tanult se.


De mondjuk át lehet menni ugyanezen egyetemen (vagy ELTE) ttk matek alapszakra, igazából ott is igaz ez.


Vagy végülis bármilyen szakon.



2023. ápr. 13. 23:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Mi a kérdés?
2023. ápr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
bulizni is szoktak azért
2023. ápr. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az a kérdés, hogy mennyire elég csak a tanulás, azt hittem ezt eléggé egyértelműen írtam. Magyarán ha csak tanul valaki, de nincs érzéke a dologhoz, akkor elég e. Erre írtam példákat, erre utal a CSAK szó.


Csak tanulni= nincs érzéked de tanulod.

2023. ápr. 13. 23:55
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó, így visszanézve tényleg nem egyértelmű a kérdésem, de ma23:55 ös kommentemben letisztáztam az esetleges félreértéseket is!
2023. ápr. 13. 23:56
 5/14 A kérdező kommentje:

Magyarán mennyire kell érzék, hogy a tanulás elegendő legyen.


Az egész kérdés erre szól, kiemelten az olyasmi/azok a szakok, amiket leírtam. Általánosságban ezt szokás mondani, hogy elég egy átlagos agy és tanulás, de a fent írtak tükrében ti mit gondoltok?

2023. ápr. 13. 23:57
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, a VIK nem egy olyan, hogy leülök és akkor tanulok, próbálom megjegyezni.

Hanem full matek meg fizika az egész, szal ha nem érted és később sincs, akire támaszkodj, akkor hiába fogod nézni a jegyzetet, mert nem fog történni semmi.

Az meg hogy minden szarral tanárhoz menj, elég húzós.

Nem véletlenül pereg ki a sok jó matekos is.

Tehát szerintem itt semmit nem jelent a kitartás.

2023. ápr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, én BME fizikán vagyok, és szerintem pont az ellentettje van az előttem lévő commentnek. Ha érzem, hogy valami nem megy, akkor neki állok annyi olyan feladatot megoldani, amennyi kell, ahhoz hogy megértsem. Ha pedig ez se megy, akkor megkérdezem egy évfolyamtársam, aki elmagyarázza a dolgokat.
2023. ápr. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

"Az a kérdés, hogy mennyire elég csak a tanulás, azt hittem ezt eléggé egyértelműen írtam. Magyarán ha csak tanul valaki, de nincs érzéke a dologhoz, akkor elég e"


Egy jogász azt mondja hogy igen csak tanulni kell, egy informatikus pedig azt hogy érteni.


Teljesen szakfüggő de azt ne hidd hogy bármilyen készség nélkül akármelyik szakot elvégezheted "csak" tanulással.

2023. ápr. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Reál szakokon sajnos van a tehetségtelenségnek olyan foka, amelyet már nem lehet szorgalommal ellensúlyozni. Nekem is volt ilyen csoporttársam, megszakadt a tanulásban és mégis mindig megbukott, végül feladta.
2023. ápr. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg azért a szerencse faktor is eléggé sokban közrejátszik, azt se felejtsük el. Azért nagyon nem mindegy, hogy kihez kerülsz vizsgázni. Nálunk szte-n orvosin az anatómia és kórélettan intézetben dolgozók 80%-a idegbeteg, akik addig kérdeznek tőled, amíg nem találnak egy olyan halovány pontot, amit pont nem tudsz annyira, és onnantól szinte csak arról kérdeznek, hogy lehúzzák a jegyedet. Felénk a jegyed kb 30%-ban tükrözi a tudásodat és felkészültségedet, 70%-ban azt, hogy kinél voltál vizsgázni.
2023. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!