Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell megemelni a tanárok...

Miért kell megemelni a tanárok fizetését?

Figyelt kérdés
Komolyan nem értem. Nem is keresnek annyira rosszul. Régen sem lettél tanéri fizetésből milliomos, most se leszel az.

2023. ápr. 6. 22:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%
11. Rád kár volt a tanároknak az erejét pazarolni. Már a magadfajták miatt is emelést érdemelnének
2023. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
#10, 12. Látom pubika, hogy házmester módra jelentgetni szeretsz, vitázni és érvelni már nem. Azt azonban ne nekem ródd fel, hogy nem jártál iskolába (nyilván így könnyebb szimpatizálnod a tanári karral is).
2023. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

A tanári fizetésből ilyen árak mellett megélni nem lehet konkrétan.


"Régen sem lettél tanéri fizetésből milliomos, most se leszel az." Szóval ha valami régen sz.r volt akkor a jövőben se legye jobb?

2023. ápr. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell megemelni.

De ha nem lesz tanár, akkor jó lesz tanár helyett a közmunkás is.


Több iskola honlapján láttam már hogy tanár álláshirdetések vannak.

El lehet gondolkodni, hogy mi a következménye, ha nem megfelelő a tanárlétszám.

2023. ápr. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

"El lehet gondolkodni, hogy mi a következménye, ha nem megfelelő a tanárlétszám."


Kezdetben (egyre több helyen most is) nem tartanak meg több órát sem, mert nincs ki megtartsa. Ha mégis sikerül egy-egy órára valakit kerítenie az iskolának az sem ér majd sokat mert úgy nem lehet tanulni, hogy néha napján valaki tart órát.


Aztán ahol komolyabb a helyzet ott már bezárnak az iskolák.


Majd akinek lesz elég pénze az elmegy magánsuliba az ország nagy része pedig megszívja. De köztük elég sok meg is érdemli majd, csak az a baj, hogy nem ők fogják igazán megjárni hanem a gyerekek.


De persze a gyerekek manapság arra jók csak, hogy hivatkozzanak rájuk. De valóbban és tenni értük már nem szoktak (sőt inkább csak ellenük dolgoznak).

A kormány egyik kezével a gyerekgyártást támogatja a másikkal pedig a gyerekeket akarja tönkre tenni (bár már a gyerekgyártással támogatásával is rengeteg gyereknek ártanak).

2023. ápr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
12, pubika :) szívem, lövésed sincs az érvelésről
2023. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
#16. Mondja, akit épp az érveimmel aláztam porig és sokadjára is csak az éjsötét személyeskedésével szeretne meghatni. :) Hiteles vagy, pubi, de tényleg. :D
2023. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon porig aláztál az ok boomerrel, meg az alaptalan érveiddel, sírtam is a sarokban:'( csupán tudom hogy ilyen emberekkel felesleges vitába bocsátkozni, mert 1, nem vitatkozni akarsz, hanem veszekedni, meg a frusztrációdat kivetíteni, mert gondolom otthon az asszony ver, meg magányodban nincs kivel beszélni. Igazi kanapé huszár vagy, aki élőben megszólalni nem mer amúgy 2, aki szerint egy tanár nem tanult... Hát mit mondjak. Mindent elmondtál magadról:)

Úgyhogy joejt pupika, en törlöm ezt a kérdést a figyeltből, meg megyek inkább a szeretteimhez

2023. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

#18. Bizony. A teljesen normális hangvételben írt (mellesleg a modoroskodó, öntelt baromságaidra válaszul született) érveimre már hogy, hogy nem képtelen voltál érdemben reagálni. Érkezett is a menetrendszerű sértődés, a hiszti, a moderátoroknak jelentgetés, a kitalációk, majd végül írsz egy utolsó rinyát, hogy bár te már amúgy nem is foglalkozol velem, én azért ezt még olvassam el és én amúgy is csak frusztrált vagyok*, amiért látom a pedagógusok tényleges teljesítményét és finoman szólva nem vagyok velük megelégedve...azért én is hamar kitaláltam, hogy nőből vagy, ne aggódj! :D Én azért egy "picit" többet tanultam, mint egy tanár, épp ezért (és egyéb okokból is) tudom, hogy mennyire kell hasraesni egy tanári diplomától.


Ja, ha valakikben túlteng a frusztráció, azok nagy általánosságban épp a tanárok. A többségen mindig is azt láttam, hogy nagyjából az Öveges professzort övező köztiszteletet szeretnék maguk irányába megkövetelni annak ellenére, hogy döntő többségük jóindulattal is csak a középkategóriát éri el az értelmiségen belül. Csak míg Öveges József - egyebek mellett - fizikus volt, addig a tanári kar helyeit hosszú évtizedeken keresztül rendre azokkal sikerült feltölteni, akik alkalmatlanságuk okén sehová máshova nem nyertek felvételt. A szülő meg kénytelen tudomásul venni, hogy mára az iskola egyetlen értelmezhető funkciója a gyerekmegőrző maradt; nyelvekből, matematikából és a természettudományos tárgyakból pedig gyakorlatilag megkerülhetetlen a magántanár igénybevétele.


Képzeljük el egy pillanatra, hogy milyen lenne, ha nem lelkinyomorék tanítók és tanárnők kirohanásait kellene napi szinten hallgatnia a gyerekeknek (sajnos teljesen általános, hogy az osztály az nem is egy felelősség, hanem kvázi egy terápiás csoport, ami a tanárnő lelki szemetesládájaként funkcionál)...ahol nem arra kell várni, hogy fél év alatt adjanak le egyhavi tananyagot...ahol nem azzal kell az időt pazarolni, hogy a kedves oktató is megértse végre, hogy mi van a (tan)könyvbe írva. Álomvilág, sosem fog eljönni. Lehet panaszkodni, lehet tüntetni, lehet mindent, persze. Én mindössze próbálok segíteni, hogy vajon miért nem éri el a kérdés a társadalom ingerküszöbét...én például a fentiek miatt nem fogok már ebben az életben pedagógust sajnálni.


*A "ver az asszony" rész különösen érdekes volt, mármint a te mentális állapotod szempontjából. :)

2023. ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!