Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell megemelni a tanárok...

Miért kell megemelni a tanárok fizetését?

Figyelt kérdés
Komolyan nem értem. Nem is keresnek annyira rosszul. Régen sem lettél tanéri fizetésből milliomos, most se leszel az.

2023. ápr. 6. 22:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Egyszerű a válasz. Azért kell megemelni a tanárok (és más pedagógusok) bérét, mert óriási hiány van belőlük. Darabra még csak-csak megvannak, de a minőséggel már komoly gondok vannak (szakképesítés, tehetség). Megfelelő oktatás nélkül pedig nincs jövő, összeszerelő ország leszünk.
2023. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Részben mert ahhoz képest, hogy diploma kell hozzá rettentően alacsony a fizetés úgy, hogy közben egy nagyon fontos szakma.


Egyre kevesebben mennek tanárnak és ennek az egyik oka az alacsony fizetés. Ezenkívül voltak még másik okai is amiket azóta tovább gyarapítottak.

2023. ápr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

"Darabra még csak-csak megvannak,"

Hol? Én több helyről is azt hallom, hogy nincsen elég tanár az órák megtartásához, ezért vannak olyan órák amikor már nem is csinálnak semmit mert nincs ki tanítson.


De olyan is van amikor a nyugdíjasokat kell vissza imádkozni, hogy legyen valaki.


Közel sincsenek meg darabszámra, legalábbis azok nem akik tanárként is dolgoznak.

2023. ápr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Hát szívem, végezz el 6 év egyetemet, utána meg menj be tanitani full érdektelen diákok közé, úgy hogy minden napod rámegy a készülésre, javításra stb. Mindezt olyan bérért, amit egy takarítónő is megkap.
2023. ápr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Matek fizika tanár esetében azert mert egy reálos erdeklodesu ember inkább elmegy műszaki területre tanulni mint hog oktasson.
2023. ápr. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert még ez a kevés is elmegy.
2023. ápr. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ugyanez a nyelv, informatika területén. De őszintén szólva, ha csak a tanári kompetenciára gondolok, akkor a képességekkel jobb helyeken el tud helyezkedni bármelyik, jobb bérért.

Én tavaly váltottam. Mondjuk csak egy évig voltam a pályán. De egyáltalán nem bántam meg ezt a döntést, pedig évekig arra készültem, hogy tanár leszek. Lehet hogy régen sem lehetett ebből meggazdagodni, de ma még csak egy jövőképed sincs. Abban az egy évben kb. Semmi időm nem volt a munkán kívül semmire, mert mellette magánórákat is tartanom kellett, hogy ki tudjam fizetni a lakbért.

Most tedd fel magadnak a kérdést, kérdező, hogy szerinted diplomával normális ez? Hogy nem elég a tanárság, (ami nem mellesleg nagyon megterhelő volt nekem, és ezt ugy mondom hogy van tapasztalatom vendéglátásban is), de még két munkahelyen is dolgozzak?

Bocsi, ha kicsit csapongó lett, de nagyon sok gondolat van bennem. Nem vagyok már tanár, és amikor váltottam, vártam, hogy kikeruljek ebből, hogy ezen kelljen gondolkodnom, de nehezen engedem el ezt a témát még így is, hogy most elégedett vagyok a béremmel, a munkahelyemmel...

2023. ápr. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
12%

#4. "Hát szívem"


Pedagógusnak tetszik lenni? Ennél a dumánál tán nincs is tipikusabb. Csak tudnám, miért hiszik azt a tanárok generációk óta, hogy valamiféle mártírnak kell lenniük? Honnan szedik ezt? Nem kell. Ha már egy évtizede nem szívatnák magukat, úgy értem, ha TÉNYLEG mindenki felmondana, újak pedig nem lépnének a pályára, már rég rákényszerült volna bármelyik kormány, hogy érdemben kezdjen valamit a kérdéssel...erre mit csinálnak? Pontosan tudják, milyen kilátások elé néznek, hogy milyen kevés pénzért kell dolgozniuk, sírnak-rínak előtte is, utána is, de azért csak jelentkeznek. Még ha mára már csak ímmel-ámmal is. Meg remek üzleti érzékkel bedobják pont ezekben a Covid- és háború-terhelt, gazdaságot megtépázó időkben, hogy mostmáraztán tényleg fizessenek többet...miközben mindent egy lapra tettek fel, azaz hogy tavaly áprilisban itt kormányváltást vártak, ami ugye finoman szólva nem jött be. Biztosan rohanni fog ez a kormány, alig várja, hogy tehessen valamit a pedagógusokért, amúgy is így működik ez a komplett fejlett világban, nem ám kihúzza mindenki a négyéves politikai ciklust, aztán majd mindig a következő kormány foglalkozzon vele, á, dehogy. Reggelente szinte mindig áthaladok a Ferenciek terén, ott szoktam látni, hogy amikor a gyalogoslámpa zöldre vált, egy tucat diák táblákat tart fel az autósok felé az aktuális szlogenekkel. Pár autós szimpátiadudál nekik. Ezen kívül történik még valami egy Budapest-szintű városban? Asszem, hamarosan mindenki le fogja szarni a kérdést egy időre (megint). Ennek ellenére nem kétlem, hogy a Fidesz előbb-utóbb elő fogja venni és foglalkozni fog vele, ahogy az orvosok bérével is tette...csak biztosan nem úgy, hogy minden marad a jelenlegi helyzetben, de keressenek 400-500 nettót a tanárok, mert ezt még a szülők nagyrésze sem tudná támogatni.

2023. ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Pedagógusok voltam :)
2023. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Mert nag,on nehéz körülmények között tanítanak és megérdemelnék.
2023. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!