Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A közgázon mi a nagy megmérett...

A közgázon mi a nagy megmérettetés?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki félreérteni a kérdést, egyáltalán nem a provokáció vagy bármelyik szak lekicsinylése a célom!


Voltam egyetemista, és számomra a legnagyobb megmérettetés a záróvizsga/államvizsga volt. A vizsgákon át lehet csúszni, lehet szerencséje az embernek, lehet megajánlottat szerezni, csalni, megpróbálni újra, stb. A z igazán nagy próbatétel a záróvizsga volt.


Szeretnék elvégeznie egy közgáz szakot munka mellett. Nem a papír a célom, inkább az önképzés. Azt hallottam, hogy a közgáz szakokon nincs záróvizsga. Pontosabban abból áll, hogy megvéded a szakdolgozatodat.

Mivel nem feltételezem, hogy a közgáz könnyebb lenne, mint bármely más szak, ezért adódik a kérdés: hol a csapda? A szaknak mely része nehéz, ami ellensúlyozza ezt? Munka mellett nem akarok olyanba belevágni, amihez nincs kapacitásom.


Előre is köszi a válaszokat!


2023. ápr. 6. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem mindegy, hogy alkalmazott közazdaságtanról beszélünk-e vagy csak valamilyen gazdasági szakról (például pénzügy, marketing, gazdálkodás és menedzsment stb.).


Gazdasági szakokon nincs igazán húde nagy megmérettetés. A 2 félév gazdasági (értsd: kb. emelt érettségi szintű) matek és 2 félév statisztika a jó matekosoknak nagyon könnyű, a rossz matekosoknak kicsit izzadós. A mikro- és makroökonómia, esetleg számvitel egy kissé nehezebb tárgyak, de általában véve ezek nem programtervező informatika szakok, simán meg lehet őket csinálni. Én bölcsész diplomával mentem gazdasági szakra és bár nem mondom azt, hogy munka meg család mellett könnyű volt, de nem is volt húdenehéz. Egy alkalmazott közgazdaságtan sokkal nehezebb lett volna, az tényleg tanulósabb.

2023. ápr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Na és kitől hallottad, hogy nincs záróvizsga?
2023. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Van a (köz)gazdasági szakokon szakdolgozat és záróvizsga is. A záróvizsga nagyon könnyű, szakmai tételek vannak, húzol, elmondod, ennyi. Készülni is alig kell rá. A matek, statisztika, mikro, makro, számvitel sokkal nehezebbek.


Egyedül MBA-n nincs záróvizsga, legalábbis ahova én jártam.

2023. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként a kérdést nem egészen tudom értelmezni. Azt hallottad, hogy nincs záróvizsga, bár azt nem írtad le, hogy kitől hallottad.


De a záróvizsgáig meg van rengeteg tárgy, szóval ha eljutsz a záróvizsgáig, akkor csak meglesz az már jó esetben ígyis meg úgyis. Szóval azért tűnik könnyűnek és csapdamentesnek neked a gazdasági, mert azt hallottad, hogy nicns záróvizsga?xD

2023. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Van olyan ismerősöm, akinél pl vidéki egyetemen nem volt. Erre felbuzdulva kezdtem keresgélni a neten, és a Corvinus, BGE oldalán is azt olvastam, hogy a "záróvizsga" az a szakdolgozatod védéséből áll. Nincs tételhúzás, vagy hasonlók. Itt is volt olyan kérdés, ahol ezt alátámasztották.


4-es: igen. Pont ezt szerepelt a kérdés részletezésénél is.. Voltam egyetemista, és ahova én jártam, ott messze ez volt a legnehezebb.


Pl:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2023. ápr. 7. 01:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Közgáz szakra járok kérdező. Bár (és most nem csak dicsekvésből) de nálunk az egyetemen eléggé szigorúak. BME re járok és azért megnézném más egyetemeknek ugyanezen szakjait, hogy milyen a matekjuk, ugye ezen az egyetemen alapból nagyok a követelmények de hát ha matek, vagy fizika, vagy informatika, akkor pláne. Viszont voltak dolgok a matekunkban (analízis), ami miatt egyszerűbb volt a számonkérés, hiába mély az anyag.


De ugye ha átmegyünk másik karra, akkor a miénknél nehezebb vikes matekról aztán pláne tudjuk, hogy nehezebb mint máshol ugyanazon a szakon.


Ezt most csak azért írtam le, mert egyetemenként eltérő a nehézség. Élesben sose láttam más egyetemek gazdaságis számonkéréseit, de megnézném, hogy ott milyen mély az analízis, mennyire szivatós a mikroökonómia és az ökonometria.


Én nem tartok a záróvizsgánál, de a mintaterveb megvannak, hogy melyik tantárgyak záróvizsgásak és egyik tanár már készített is fel minket erre, hogy de jó hogy az ő tárgyát vettük fel, mert ez záróvizsgás. (Amúgy nem az a tárgy záróvizsgás, de van egy lightosabb tárgy, ami témakörben nézve szinte ugyanaz, mint az ő tárgya, ő is tartja azt is. Nem tudom milyen a záróvizsga, pedig ide járok, de én ilyet nem hallottam, azt se tudom, hogy ez egyetemenként mennyire térhet el.


Mire eljut valaki a záróvizsgáig, addig van matek 1,2, statisztika (kicsi valószínszám) mikro és makro, ökonometria, meg a többi. Most ha ez mind megvan, akkor mi a para a záróvizsgában. Azért mert te anno egyetemista voltál és ott az volt a legnagyobb para, attól még nem abszurd egy totálisan más képzésen, ami nyilván egyetemenként is eltér, egyedül a záróvizsgát kiemelni? Nyilván ostobaság ezt így kiemelni, hogy jaj ha a záróvizsga az ilyen (már ha olyan), akkor a szak is könnyű, legalábbis hol a csapda. Hát a csapda a minden más. XDDD De a záróvizsgát eskü nem vágom.


Gépészkaron végzett ismerősöm/barátom mondta anno, (A BME GP hatalmas szívás, akarom mondani GPK) hogy aki eljut a záróvizsgáig, azt nem cseszegetik már ott, ha tanulsz meglesz a négyes. Minimum. Persze GPK-n már az elsőévet is hatalmas para túlélni.


Bár a te válaszodban BME nem szerepel, hanem BGE és BCE, de azért alapból nekem irreális, hogy a záróvizsga az egyetem legnehezebb része, akárhol.

2023. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!