Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én nem értem miért egyre...

Csak én nem értem miért egyre nehezebbek az iskolai megmérettetések?

Figyelt kérdés
A nyelvvizsgák,felvételik és az érettségik kezdenek nehezebbek lenni és nem tudom megérteni hogy miért zúdítanak ennyi terhet a diákokra

2021. máj. 8. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az érettségi nem nehéz. Az érettségivel csak az az egy probléma szerintem, hogy az, hogy mit tettél az elmúlt években, az nem számít annyira, hanem ha egyetemre akarsz menni, akkor leginkább az érettségi számít. És szimplán nem érzem fairnek, hogy egyetlen egy vizsga dönti el (vagyis összesen 5 vizsga, de úgy értem, hogy minden tantárgyból csak egy vizsgád van, ha elrontod, annyi volt), hogy bekerülhetsz-e egy egyetemre, vagy nem.


A nyelvvizsgák pedig szerintem ismételten nem nehezek, ha megfelelő volt az addigi oktatásod. Én pl. 15 éves koromban már B2 angol nyelvvizsgáztam, és sosem jártam különtanárhoz, csupán az iskolai órákon részt vettem, és nem is tanultam otthon semennyit se a nyelvvizsgára. Szóval nem volt nagy megerőltetés a vizsga. Szóval ha jó a nyelvoktatás, amiben a diák részt vesz, akkor szerintem a nyelvvizsga nem nagy dolog. Mármint, egy nyelv megtanulása nem olyan magolós dolog, mint pl. megtanulni, hogy mik történtek a 2. világháborúban. Szóval na, a nyelvek viszonylag logikusak, és ha elsajátítod az alapokat, akkor viszonylag könnyű felfejlődni egy olyan szintre, ahol már lenyelvvizsgázhatsz. Szóval pl. egy angol nyelvvizsgát simán összetud mindenki hozni, akinek pl. jobb tanára volt az iskolában.


Meg az igazat megvallva, ha valaki tovább akar menni egyetemre, vagy csak szimplán dolgozni akar, szerintem az mind sokkal stresszesebb, mint megírni egy érettségit vagy nyelvvizsgát. Szóval a nyelvvizsga, meg az érettségi az kb. semmi ahhoz képest, hogy utána mi lesz a jövőben.

2021. máj. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Aha, hát matekból még mindig csak az ókori tudás 2 százalékát súrolja a leadott anyag, egy normál gimnáziumban. Ez azért nem olyan sok. Persze a matek hihetetlen gyorsan elért egy magas szintre az ókorban, volt, hogy 2 ezer évvel később még mindig Eukleidész Elemek könyvéből tanítottak, annyira meghaladta a korát.
2021. máj. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Miből gondolod hogy ezek nehezebbek mint régen?
2021. máj. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

" Az érettségivel csak az az egy probléma szerintem, hogy az, hogy mit tettél az elmúlt években, az nem számít annyira, hanem ha egyetemre akarsz menni, akkor leginkább az érettségi számít. És szimplán nem érzem fairnek, hogy egyetlen egy vizsga dönti el (vagyis összesen 5 vizsga, de úgy értem, hogy minden tantárgyból csak egy vizsgád van, ha elrontod, annyi volt), hogy bekerülhetsz-e egy egyetemre, vagy nem."


Pont ugyanannyit számít az érettségi eredmény, mint az év végi/félévi jegyek, csak mondom... (a "sima" számítási mód szerint)

2021. máj. 9. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

2005-től kezdve csinálgatom az érettségi feladatokat. Szerintem évről évre könnyebbek a feladatok.


Tetszik, nem tetszik de inkább a diákság lustaságával van baj.

2021. máj. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sem az erettsegi nehezsegevel van a baj, hanem hogy nem keszitenek fel ra. Nem ez a fo szempont a 4 ev alatt, teljesen mas ismereteket szerzel. Pl tortenelembol. Magyarbol sem kaptunk mi egyszer sem olyan feladatot hogy elemezzuk a novellat ezen szempontok alapjan... hanem csak elemezgesd ahogy tudod.


A nyelvvizsgaval meg az a baj hogy a beka feneke alatt van a nyelvoktatas szinvonala. En peldaul ovi ota tanulom a nemetet, nemet nemzetisegi suliba jartam, plusz nemetorak stb... es semmit nem tanitottak meg. Gimiben angolbol is a legrosszabb tanart kaptam, de megis tobbet tudok hablatyolni angolul mint nemetul (pedig az egyikben 4 evem van, a masikban 14...)

2021. máj. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Hát, az érettségi után nagyon az volt az érzésem, hogy sajnálom azokat a tanárokat akiknek javítaniuk kell.

Hogy ők hogy fogják megítélni, hát...


Én is így érzek.

2021. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Addig amíg lesznek olyan iskolák, hogy 80 ezer egy érettségi, de ha 100-at viszel kitöltve kapod meg, addig nem vehető komolyan az egész.
2021. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
2017-ben, amikor érettségiztem, én is így gondoltam. Az a baj, ahogy a 6-os is megemlíti, suliban állandóan ezzel ijesztgettek minket, több kritikát kapott az ember, mint dícséretet, én megmondom őszintén éppenhogy átmentem anno, s nem azért, mert annyira hülye lennék, hanem nem tudtam át kapcsolni a gondolataimat, s ez bizony nagyon sokat rontott a teljesítményen, tudom, ne másokat okoljunk, ez tiszta sor, én is megtanultam, hogy egyik füleden be, a másikon ki, s nem is a tanárok a hibásak itt, hanem ez a marha jó oktatási rendszer, ami mindenre megtanít, csak éppen arra nem, hogy hogy kell élni. Visszatérve az érettségire, nem nehéz egyáltalán így 4 év elteltével vissza nézve, mondom ezt úgy, hogy például a középszintű! földrajz érettségim épphogy 3-as lett, 46%-al 2017-ben, addig tavaly, egyes egyedül 1 hónapot készülve, emelt szinten 57%-ra javítottam, ami nekem nagy ugrás, 3 év kihagyás után.
2021. máj. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!