ATE vagy ELTE biológia?
Számomra mindkét egyetem szimpatikus. ELTE-ről több rosszat hallottam, mint az ATE-ről, de ez azért is lehet, mert oda többen járnak. (Az ATE-n kb 35 fős az évfolyam, míg az ELTE-n 160.)
Biológián belül etológiára vagy zoológiára szeretnék majd szakosodni.
Akik esetleg erre a két egyetemre járnak tudnának mesélni, hogy milyen ott a képzés színvonala, oktatók hozzáállása, hallgatói élet?
Eléggé tanácstalan vagyok, hogy mi alapján döntsek az egyik vagy a másik mellett.
Igeen, azt olvastam és számomra szimpatikusabb is, hogy osztatlan képzés lesz, nem sima alapképzés.
Az utolsó mondattal pedig nagyon egyetértek. :)
Egyiket sem javaslom.
De ha mindeneképp ezt akarod, akkor zoológia esetén ATE, etológia esetén az ELTE passzol talán jobban.
Én ELTE TTK-n csináltam a BSC-t (más szakon), "nagynév" igen, de ezt a színvonal egyáltalán nem tükrözi.
2018-ban az ELTE TTK -440 millió adósságban volt, egy számomra top tanárt is elbocsájtottak, azóta sem hiszem hogy javult volna a helyzet pláne, hogy az ELTE állami egyetem maradt és nem lett alapítványi. Habár ez nem tudom milyen változást eredményezett.
Mindenesetre az ELTE TTK-n tanított vagy 30 tanár, közülük kettőben semmi empátia nem volt a diákok iránt, de ez nem a vizsga nehézségében nyilvánult meg, hanem abban, hogy negatívan diszkrimináltak egy-két diákot és olyan megjegyzéseket is tettek, amik kellemetlen helyzetet teremtett, vagy kiközösítéshez vezetett. Nem mintha bármilyen összetartás lett volna a szaktársak között, hihetetlen mekkora klikkesedés volt.
ÁTE-ről nem tudok véleményt mondani.
#4-es vagyok
Azért írtam, hogy egyiket sem javaslom, mert Magyarországon egyszerűen borzalmas a biológusképzés, legalábbis nyugati egyetemekhez képest. Ami nagyon szomorú, mert amúgy a biológia lehetne egy tök érdekes, hasznos diploma.
Én az ELTE-re jártam. Nos ez a "nagy nevűség" gondolom a régi időkből származik, mikor kb 20-an jártak erre a szakra és tényleg nagy tudósok tanítottak ott, pl. Gánti Tibor vagy Juhász-Nagy Pál. Viszont ezek az idők már nagyon régen elmúltak és egy diplomagyárrá vált ez a szak. Teljesen személytelen tömegképzés. A 6-os válaszolóval egyértek, a tanárok nagy része finoman szólva nem túl empatikus. Végig az volt az érzésem, hogy csak egy Neptun-kód vagyok, nem egy ember. Az Etológia Tanszék tényleg jó, viszont rengetegen jelentkeznek szakdolgozni, ezért nehéz bekerülni hozzájuk. Illetve nekem az a bajom velük, hogy nagyon a kutyákra vannak rácsavarodva, más kutatás kb. nincs is. De az tény, hogy abban nagyon jók.
Nos, barátom pedig az ÁTE biológus képzésére járt, szóval arról indirekt módon tudok írni. Viszont szerintem ott sem sokkal jobb a helyzet. Ugye ott magas a pontszám, kevesen járnak, viszont azt mondta, hogy egyáltalán nem gyakorlatias a képzés ettől még sajnos. Nem kaptak semmilyen személyreszabott tananyagot, volt egy két óra, ahol elmondhatták a véleményüket, de a többség nem ilyen volt. Ott is rendszertanon beülsz és gyakorlaton bemagolod a totálisan értelmetlen anyagot.
Szóval ezért írtam, hogy egyiket sem javaslom, Magyarországon elképsztően elmaradott a biológusképzés. Én biztos nem ezt választanám ha előröl kezdeném, szerintem a többségnek hatalmas csalódás ez az egész. Az meg külön botrány, hogy MSc-n sincs differenciált képzés. Oké, hogy van specializáció, de ezekre külön diploma kéne, hogy a sajét kutatásodra tudj koncentrálni (fizikuson, matematikuson, földtudományon így van).
#9: Vidék számomra nem opció, ezért nem is írtam bele a kérdésbe Szegedet, Pécset.
Egyébként honnan tudod, hogy Szegeden jobb a helyzet?
Azért a biológia köztudottan egy nehéz szak, amin rengeteget kell tanulni és szerintem Szegeden is ugyanúgy követelik az anyagot mint a pesti egyetemeken.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!