Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz manapság az...

Mennyire nehéz manapság az emelt biosz érettségi?

Figyelt kérdés

Már felnőtt vagyok, dolgozom, voltam egyetemista is. Azonban szeretnék új szakba belekezdeni és kellene hozzá emelt biosz. Nyilván járnék felkészítőkre, magántanárhoz, viszont rólam azt kell tudni, hogy utoljára 9.-be volt bioszom, szóval mondhatni nagy lemaradásban vagyok.

A kérdés mégis azért merült fel bennem, mert már érettséginél mindig mindenki stresszeltetett minket, hogy nehéz lesz. Ehhez képest szinte mindenem 5-ös lett elég kevés ráfordítással. Ebből kiindulva úgy hiszem, hogy ha tényleg odateszem magam és önös érdekből érettségiznék, akkor mégiscsak könnyebb dolgom lenne mint kamaszkori énemnek.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek egy év alatt meg lehet tanulni az emelt biosz anyagát?


Egyébként ahova mennék szakra, ott emelt magyar vagy biosz kell. Gondolom a magyar már csak logika alapján is meglenne, de mégiscsak kellene felkészülés rá, azonban a szakon sok hasznát nem venném ellenben a biosszal.



2023. márc. 25. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy év alatt még tanár nélkül is simán fel tudsz készülni, ha komolyan veszed. Középiskolásként valóban ijesztő a tananyag mennyisége, de ha már túl vagy egyetemi vizsgaidőszakokon, akkor az emelt biosz mennyisége semmiség lesz.

Persze ha biztosra akarsz menni és anyagilag belefér, akkor nyugodtan fizess be egy felkészítőre, ártani nem fog, de alapvetően szerintem önállóan is fel lehet készülni és egy év bőven elég rá.

2023. márc. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1-es: Nagyon hálás vagyok a válaszért, ez sokat segített nekem.

A tanáron és felkészítőn bevallom én is elgondolkodtam, mert van több orvos is a családban aki tudna segíteni ha valamit nem értenék - bár akkor meg az internet is ott van és bárminek utána lehet nézni.

2023. márc. 25. 09:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hány százalékot szeretnél elérni, a 80%ért meg kell dolgozni, de különben szerintem is feldolgozható egyedül. Vannak bonyolultabb témakörök, amik több időt igényelnek (sejtbioszon belül a leépítő/felépítő folyamatok, az idegrendszer működése, genetika), mint egy állattan vagy etológia, de 1 év alatt simán meg tudod tanulni.


Tankönyvek közül a mozaikot és a bioszférát ajánlom (ez letölthető teljesen ingyen a netről).


Sok sikert!

2023. márc. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem mondanám nehéznek, ha nem áll messze tőled a biológia, de az anyagmennyiség nem kicsi. De egy év alatt simán menni fog. Vannak online tanfolyamok is, -ha érdekel, tudok keresni neked,-azokat tudom még ajánlani.
2023. márc. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!