Mennyire számít az egyetemi átlag a munkavállalás során? (közgáz)
Tegyük fel van Marci akinek a súlyozott átlaga 5.00 az egyetem alatt végig, kki-ja pedig 6.5 végig és volt némi plusz tevékenysége egyetem mellett.
Másik emberünk Bence, akinek az átlaga inkább 3.5-4.0 közt ingadozik egy 4.0-4.5 körüli kki társaságában de mellette az egyetem egyik központjánál hallgatói munkatárs és jóval több plusz dolgot csinál.
Ezen két alanynál mennyire lesz befolyásoló tényező az átlag és a gyakorlati tapasztalat hallgatói és egyetemi keretek között?
Senkit nem izgat az átlag, a helyek 90% nál meg se nézik. Az egyetemen kapott jegy nem tükrözi azt hogy te mennyire tudsz elvégezni egy adott munkát.
Sokkal fontosabb a tapasztalat és az egyéb teljesítmény.
Ha akadémikus környezetbe akar valaki kerülni akkor nagy előny ha valaki pl TDK zott, szakdolgozat során és annak befejezte után bekerül kutatásokba, esetleg a neve bekerül egy publikációba.
Egyéb állásoknál pedig jó ha gyakornokoskodtál hasonló helyen, mert az munkatapasztalatnak fog számítani.
Szó szerint senkit nem érdekelnek az egyetemi jegyeid ne aggódj. Egyedül ha újabb egyetemre akarsz jelentkezni külföldre, az angolszász világban bekérik a transcriptet és végignézik. De munkahelyen tényleg semmit nem számít.
Nekem is volt pár rossz jegyem, akkor idegesített, de azóta soha nem volt rá szükség. Egyetemi jelentkezéskor bekérték Amerikában, Írországban, de annak ellenére felvettek statisztika szakra, hogy matekból kettes voltam, statisztikából meg hármas…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!