Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen humántantárgy-oktatást...

X0 kérdése:

Milyen humántantárgy-oktatást választanátok magatoknak?

Figyelt kérdés
Én 2000-ben érettségiztem, akkor ilyen humán tantárgyak voltak: nyelvtan, irodalom, ének-zene, rajz, történelem és állampolgári ismeretek. Ezek többször változtak, olyat is láttam amiről nem tudom eldönteni mi az, nem emlékszek a tantárgy nevére. Mostaniak amikről tudom hogy humán: erkölcstan/hittan, dráma és tánc, tánc és mozgás. Egyesek nem minden iskolarendszerben vannak: osztályközösség-építés, latin örökségünk, nem tudom van-e minden rendszerben: kultúra és közösség. Humán tantárgyak nélkül 6-7 év alatt le lehetne tudni 12 év helyett, és lehetne menni az egyetemre matekozni vagy akár szemetesnek. Én csak az általános iskolai nyelvtant és az 1 félév állampolgári ismereteket választanám: gyűlölöm a humán tantárgyakat. A nyelvtan kell az írni/olvasni megtanulás miatt, meg hogy lehessen idegen nyelveket tanulni: ezt utálom a legjobban, de ez muszáj. Jobb lenne 1 bolygó - 1 nyelv rendszerben, például a hétköznapi életben matematikai precizitással beszélés céljából alkotott lojban nyelvet lehetne tanítani mindenhol a bolygón, és csak az lenne kötelező.
2023. márc. 19. 13:52
A kérdező szavazást indított:
Ne kelljen iskolába járni
Általános iskolás nyelvtan + állampolgári ismeretek
Csak általános iskola alsó tagozaton: 1-4 év
Csak általános iskolában
A jelenlegi
Humán tagozatos
Egyetemi szintű
3 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy neked kín volt a humán vonal, de ettől még nem (csak) a humán tárgyakon kellene változtatni. És nem azért nem lehet 12 évesen egyetemre menni, mert át kell venni a humán anyagot is, hanem azért, mert a legtöbb fiatal 20 évesen sem tudja, mihez is kezdjen magával (persze, ez sincs rendben)

Én MINDEN tantárgyat átalakítanék, mert ez így szerintem már 20-25 éve is úgy volt sz*r, ahogy volt, és azóta még csak minden "reformmal" tovább romlik...

2023. márc. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
"azóta még csak minden "reformmal" tovább romlik...": világos, de nekem a reál tantárgyakat nem kellene átalakítani ahhoz képest ahogy én tanultam. Persze lehet hogy azóta elrontották azokat is. Én már akkor is tudtam hogy programozónak akarok menni, pár 10 éve hallottam hogy egy futballistát nehéz volt meggyőzni hogy ne szemetesnek menjen: ezek szerint ő is tudta hogy szemetes akar lenni.
2023. márc. 19. 14:13

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!