Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben a helyzetben mi lesz...

Ebben a helyzetben mi lesz majd a teendo? (Felvi)

Figyelt kérdés
Elso ket helyen a jogot jeloltem meg (ELTE-PPKE), harmadik helyen pedig a pszichologiat. Nagy a valoszinusege annak, hogy felvesznek az ELTEre.. Viszont ugy erzem, hogy inkabb a pszichologia lenne a jo opcio szamomra. Megtehetem, hogy egyszeruen csak nem iratkozok be a jogra?
2023. febr. 22. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen,semmi akadálya.
2023. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szuper, koszonom! :)
2023. febr. 22. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom magától értetődő, hogy idén már nem leszel egyetemista.
2023. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sorrenden majd még egyszer tudsz módosítani. Ha átrakod első helyre a pszichológiát és elég pontod lesz, akkor oda fognak felvenni, nem pedig jogra.

Ha esetleg mégse lenne elég pontod pszichológiára, de jogra igen, akkor még mindig eldöntheted a nyár folyamán, hogy azt el akarod-e kezdeni, vagy inkább kihagysz egy évet és jövőre újra megpróbálod a pszichológiát.

2023. febr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Ne aggódj ezen, mert a sorrenden még fogsz tudni változtatni
2023. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

3. vagyok és nem értem miért pontoztak le. A kérdés arra irányult, hogy ha felveszik a jogra és nem íratkozik be, mi történik. A válaszom erre teljesen megállja a helyét. vagyis idén nem lesz egyetemista.

Nyilván azért nem módosít sorrendet, mert tudja, hogy nem lesz elég pontja. De nem is ez volt a kérdés tárgya.

Jó lenne, ha értenék egyesek a kérdés lényegét.

2023. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Jó lenne, ha értenék egyesek a kérdés lényegét."

Igen, például te is értelmezhetnéd.


Az eredeti kérdés nem az volt "hogy ha felveszik a jogra és nem íratkozik be, mi történik", hanem: "Ebben a helyzetben mi lesz majd a teendo? Megtehetem, hogy egyszeruen csak nem iratkozok be a jogra?"

Erre a kérdésre annyi a válasz, hogy igen, megteheti, hogy nem iratkozik be.


Az pedig csak a te feltételezésed, hogy "azért nem módosít sorrendet, mert tudja, hogy nem lesz elég pontja." Ezt a kérdező sehol se írta.

Ahogy a másik válaszolóknak is csak egy feltételezése az, hogy a kérdező esetlegesen nem tud a sorrendmódosítás lehetőségéről (egyébként nem ő lenne az első, aki erről nem hallott, tehát ez se buta feltételezés), ezért tájékoztatták.


Nem értem miért kell feleslegesen gerjeszteni a feszültséget, amikor mindenki csak segíteni akart a válaszával.

2023. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
100%
A sorrend még változtatható.
2023. febr. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!