Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Nao kérdése:

Szerintetek mi lenne a legjobb ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Felvettek oda ahova szerettem volna menni, egy német felkészítős szakra. Mivel felvettek, gondoltam nem lesz ilyen borzasztó... rengeteg házit kapunk, sokszor éjszakákba menően tanulok:,( Úgy érzem nincs életem, még a nem létező szabadidőmben is a tanulásra gondolok és már az egésztől rosszul érzem magam. Az osztály nem rossz, de különcnek érzem magam... Megoldható lenne, hogy átmenjek egy másik iskolába ami szintén jó, de úgy érzem ez bántaná az “egómat” vagy hogy is mondjam, az olyan mintha gyenge lennék:,( Azt mondják a legtöbben, hogy az első, a felkészítős év csak ilyen nehéz, de nem tudom, hogy viselném... Szeretem, és meg is szeretnék tanulni németül, de úgy érzem nincs semmi életem mellette:( Nagyon nehezen tudok a kicsit “leszarom” stílusra váltani, és hogy egy rossz jegy nem a világvége, meg hogy a suli nem minden... Szerintetek mitévő legyek?

2022. szept. 19. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem majd belerázódsz, csak a kezdet nehéz. Tarts ki, tanulj szorgalmasan, ne foglalkozz másokkal. Most ez a te életed, és hamarosan könnyebb lesz, ha belerázódsz.
2022. szept. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez most nagyon jól esett!<3
2022. szept. 19. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Várj egy kicsit. Belerázódsz. Én egyetemen az első két hétben semmire nem voltam képes. Hazamentem egyből, és lefeküdtem aludni. Este felkeltem enni, és visszafeküdtem. Ennyi kimerített. Utána fokozatosan elkezdtem beleszokni. Meg kell találni az egyensúlyt. 1 év felkészítős év, nehéz lesz biztos, de egy egyetem például ennél hosszabb, és ott is mindenki belerázódik, ki később, ki hamarabb, de mindenkinek sikerül végül. Próbálj ki tanulási módszereket, hogy neked mi válna be! Van erre egy csomó anyag a neten, lehet, hogy új módszerrel hatékonyabban tudnál tanulni. Hidd el, jól megtanulni németül többet ér most ebben az egy évben, nem maradsz le semmiről. Összes is kötheted a kettőt, nézhetsz például filmet németül. Az is fontos, hogy ne tanuld túl magad, óránként állj fel egy 15-20 percre, sétálj egyet, nézz meg egy részt egy sorozatból, olvass valami regényt, amit szeretsz. Sokkal hatékonyabban tudsz tanulni egy kis pihenéssel!
2022. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Végül átmentem egy másik osztályba. Sok gondolkodás után rájöttem, hogy nem a tanulással van gond, hanem az osztályközösséggel és a tanárokkal. Nagyon elvették a kedvem az egésztől, nagyon rosszul éreztem magam köztük. Az új osztályom jobb, nem kellemetlen velük lenni egész nap, a tanárok se pécéztek ki, kivétel egy aki eddig is tanított, de azt csak kibírom:,). A német tanulást nem adom fel, ugyanúgy járok tanárhoz, igazából a németet jobban meg is szerettem:) A család szerint jól döntöttem, még a magán némettanárom szerint is, azt mondta “kutyából nem lesz szalonna”, és úgy gondolom igaza van:)
2022. okt. 1. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!