Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE programozó matematikus...

ELTE programozó matematikus szakra miből kell emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
2023. febr. 16. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Most még bármelyik tárgyból lehet.

De amúgy programtervezői a hivatalos szak, és azon belül lesz progmatek spec.(A-s talán).

Amúgy matek/fizikát célszerű, vagy ágazati szakmait.

2023. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Én ELTE programtervező informatikus bsc-n vagyok harmadéves, végigtoltam már az egészet, csak a szakdolgozat hiányzik. Ha kérdésed van, nyugodtan írj privátban, hátha tudok segíteni.

Egyébként kint van felvi-n:

[link]

2023. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Írok majd hosszabb személyesebb privátot, de itt most azt látom hogy nem kell emeltszintu érettségi elég a sima is. Jól látom?
2023. febr. 16. 12:31
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Jelenleg nem kell, de 400 pont alatt amúgy sem nagyon nyerhetsz felvételt. Szóval kell végül is a ponthatár végett.
2023. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És hol tudom megnézni hány pontom van?
2023. febr. 16. 13:04
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

[link]

Elvileg itt tudod, de nem bonyolult enélkül sem.

Kétféle módszer van:

( két jelentkezési érettség (jelen esetben matek és infó/fizika) százaléka * 2 ( ez 2 * (100 + 100)) + plusz pontok (100)

VAGY

tanulmányi jegyek (magyar, matek, töri, nyelv, jelentkezési tárgy (jelen esetben infó/fizika) ) utolsó két évben (ez 5*5*2*2 = 100 max) + két jelentkezési érettségi (matek és fizika/infó) százaléka (ez max 100+100) + ( matek + magyar + töri + ének + jel. tárgy érettségi százaléka ) / 5 (ez megint 100) + plusz pontok (100)

2023. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Matek emelt nélkül nem javasolnám, hogy nekifuss. Lehet h bejutsz anélkül is, de nem sok esélyed lesz elvégezni.
2023. márc. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

#7.Ez hülyeség.

Egész egyetem másról nem szól csak az önszorgalomról, elég sokan elvégzik anélkül hogy emelt matekjuk lenne.

Arra is van bőven téma hogy 90+ emelt matekkal kibuknak, mert nem fektetnek bele elég munkát.(meg persze ki lehet bukni programozással is, a matek csak az egyik fele)

2023. márc. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jó akkor facsarjuk ki az egészet csak kíváncsi vagyok a különböző véleményekre.

Adott mondjuk egy hármas matek érettségi mindenből hármas érettségi. 3.00 átlag.

Van esélye bejutni és elvégezni?

Onnantól kezdem hogy mondjuk napi nyolc órában tanul és készül magára a felvételire. Idő összehúzni szerintetek a lemaradt tudást annyira hogyha bekerül esélye legyen elvégezni.

És miből tudja összehozni pontosan a szükséges pontokat nyilván a felvételit maximumra kell írnia ahhoz hogy ezek után bejusson.

2023. márc. 14. 07:24
 10/13 anonim ***** válasza:
A hármas átlag és a hármas érettségi eredmény édes kevés lesz az ELTE-re. Próbáld inkább még most összekapni magad és jobb eredményt elérni, plusz pontszerzési lehetőségeket kihasználni.
2023. márc. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!