Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE IK programozó matematikus...

ELTE IK programozó matematikus szak (az új neve programtervező informatikus). A kérdés az az, hogy milyen nehéz?

Figyelt kérdés

Jó vagyok matekból(középiskola, emelt szint, fix 4-5-ös, ha 4-es, akkor azért, mert nincs időm megoldani minden feladatot, tanulok infót is emelt szinten.

De úgytudom nagy a bukási arány.

Minden infót a szakkal kapcsolatban szívesen olvasok.


2011. okt. 19. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én oda járok, most vagyok másodéves. A szakról röviden annyit, hogy a programozás elmélet mellé rengeteg matekot tanítanak. Igazából nehéz, sokan kihullanak, de szerintem aki összeszedi magát az simán elvégzi:)
2011. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
A bátyám egész lazán elvégezte. :) Nehéz, de nem lehetetlen! :)
2011. okt. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudod a matekot, az az alap.

Ha jól tudod a programozáselméletet, az a másik alap.

Ezután már van lehetőség rendszerszemléletben gondolkodni, megtanulhatod, hogyan kell rendszereket felépíteni, az élet konkrét folyamataira alkalmazni.

A konkrét tárgyi ismereteken túl a legfontosabb szempont, hogy átlásd az összefüggéseket.

Kétféleképpen szoktak elvérezni az egyetemen: eleinte az alap-matematikán, később az alkalmazásával.

2011. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Figyelj, én most ide járok az ELTE-IK-ra programterv. infora, nem olyan nehéz a matek sem, aki folyamatosan tanul és teszi a dolgát illetve a középsulis matekot vágja(pl: középszintű matek érettségi nekem 96% lett) a matek gyakorlati részével nincs gond, az elmélet nehezebb picit, de van olyan rész amit csak bekell magolni. Diszkrét matekból a gyakolrak 5/4-es nehézségű ha lekéne osztályoznom, a lineáris algebra 5/3 a matalap pedig olyan 5/1. Ha megvannak a középiskolai matek ismereteid, és itt is tanulsz rendesen akkor nem lesz gond. 1. félévben a programozás az l@f@sz programozási tudás nélkül jöttem ide és az 1. zh-m 5ös lett... Nagy a bukási arány ugyan, de annyira nem nehéz mint ahogy állítják, sokan azzal rontják el és haggyják abba mert csak buliznak, buliznak és buliznak pedig néha tanulni is kéne...
2011. nov. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Én egy félévet jártam oda 2008-ban, magamnak köszönhetően kibuktam, de az oktatással sincs minden rendben. Volt egy HVG cikk is, amiben külön meg is említették ezt a szakot, mint ahol kirívóan nagy volt a lemorzsolódás. Asszem 2007-es évfolyam 4%-a végzett időn belül és 7-8% 4 éven belül, vagy ilyesmi, de meg kell nézni pontosan.

Mondjuk az alapprobléma a gyenge középiskolai matematikaoktatás + plusz a fejkvóta rendszer, ezzel tömegeket ítéltek szerintem felesleges kudarcra, eleve nem szabadott volna őket felvenni (engem is beleértve).

Ez most némileg módosul, de még mindig csak középszintű érettségi a követelmény (úgy tudom). Vagy ha felvették őket, illett volna nyújtani is valamit nekik, felzárkóztatni, átvenni a középiskolai feladatokat. Ebben a "fájdalomcsillapításban" voltak ők országos szinten a legrosszabbak. Az oktatói kar nem volt képes az elitoktatás reflexeit elhagyni, nem tudták kezelni a tömegesedést.

(megjegyzés: Az első év szerintem olyan kéne legyen (minden reál szakon) , mint egy intenzív specmatos gimnázium, ami felzárkóztat valamivel az emelt szintű érettségi fölé, meg tanulásmódszertan, motiválás stb.)


Én egy személytelen, tömeges, rideg helynek láttam, sajnálatosan kevés lánnyal, ami a mentális közérzet szempontjából sokat számít.


Röviden:

4-es, 5-ös emelt matek (illetve annak megfelelő tudás) az alap, és nem árt belenézni egy-két egyetemi matematika tankönyvbe (még előtte), mert tulajdonképpen az igazi matematikának köze sincs a középiskolai "matekhoz". Lehet hogy nehezebb, de biztosan szebb, értelmesebb, logikusabb. Szóval tudomány :)

2012. máj. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal mindenképpen egyet értek, hogy erős matek kell és ezt sokszor otthon kell elsajátítani, a személytelenséggel kevésbé, szerintem nagyon jó az egyetemi társasági élet, illetve a legtöbb tanárral szintén könnyű jó kapcsolatot ápolni, ha az ő szakterülete után jobban érdeklődsz.
2012. máj. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!