A TTK ezen szakjai még a mérnöki és az informatikai szakoknál is nehezebbek?
A matek és a fizika szakra gondolok a villamosmérnöki, mérnökinfó ellenében. Tényleg sokkal nehezebb egy fizika bsc, mint egy villamosmérnöki vagy mérnökinfó? Az amúgy extrém nehéz BME VIK mérnökinfónál még lényegesen nehezebb a fizika bsc (vagy a villamosmérnökinél ugyanúgy a viken)?
Az igaz, hogy a matek bsc könnyebb a fizika bsc nél, mert a fizika bsc esetében több tudományterületen követelnek nagyon erős tudást?
matek BSc, fizika BSc, mérnökinfo BSc, villamosmérnök BSc mindegyik nagyon nagyon nehéz szak.
Kinek melyik nehezebb az embere válogatja. Ha könnyedén ráérzel a mérnöki gondolkodásra egyszerűbben elvégzed, míg ha nem annyira tudsz mérnökként gondolkodni akkor végig szenvedni fogsz. Villamosménökin eléggé sok fizikát kell tanulni (mérnökinfon kevesebbet) amit "rendes" fizikusok tanítanak, szóval azért betekintést kapsz a hagyományos fizikus gondolkodásba is.
Szerintem semmi értelme a szakokat nehézség szerint összehasonlítani, mert ez iszonyatosan szubjektív. BME-t végzett mérnök vagyok, lehet szégyen de én a kötelező gazdaságis tárgyakkal nagyon sokat szenvedtem, mert alig bírtam rávenni magamat arra, hogy megtanuljam az anyagot, szinte az összes kötelező gazdaságis tárgyból 3-mas lettem. A "rendes" tárgyakat pl fizika, elektronika, méréstechnika, info nagyon szerettem, ezért szívesen tanultam, így 5-ös lettem belőlük.
"Kinek melyik nehezebb az embere válogatja. Ha könnyedén ráérzel a mérnöki gondolkodásra egyszerűbben elvégzed, míg ha nem annyira tudsz mérnökként gondolkodni akkor végig szenvedni fogsz. Villamosménökin eléggé sok fizikát kell tanulni (mérnökinfon kevesebbet) amit "rendes" fizikusok tanítanak, szóval azért betekintést kapsz a hagyományos fizikus gondolkodásba is."
De azért a villamosmérnöki szakon a fizika és a matek is könnyebb mint a fizika bsc-n. Bizonyos dolgokat objektíven is ki lehet jelenteni a szakok közül. Hogyha minden teljesen szubjektív lenne, akkor ennyi erővel az orvosi nem lenne nehezebb mondjuk a közösségszervezésnél sem, hiszen ugye minden szubjektív. De mégis nehezebb az orvosi a közösségszervezésnél, hiába minden szubjektív.
#1-es nem nevezném könnyebbnek a fizikát villamosmérnökin a fizika szakhoz képest, matekot villamosmérnökin a matek szakhoz képes, inkább csak annyi hogy nem fed le minden területet, villamosmérnöknek nem kell olyan részletesen tudnia a statikát, mechanikát, optikát... mint egy fizikusnak, felesleges is lenne, mateknál hasonló a helyzet, de azok a részek amik ténylegesen fontosak egy villamosmérnöknek azok hasonló nehézségi szinten vannak. Szóval szerintem nem egyszerűbb.
Matek szak vs fizika szaknál azt állítod hogy a fizika szak nehezebb mint a matek, mivel fizikán több területen követel meg nagyobb tudást. Nyilván a fizikus tanul sok matekot és fizikát, igaz hogy a matematikus "csak" matekot tanul attól még nem lesz egyszerűbb. Egy fizikus sosem fog olyan szint belemélyedni tanulmányai során a matekba mint egy matematikus.
Az igaz, hogy a matek bsc könnyebb a fizika bsc nél, mert a fizika bsc esetében több tudományterületen követelnek nagyon erős tudást? Ez alapján azt is lehet állítani, hogy a kémia bsc nehezebb mint a fizika bsc, hiszen, a kémikusok tanulnak 12 kr matekot, 6 kr fizikát és 18 kr fizikai kémiát ami praktikusan fizika matekkal elegyítve és nyilván rengeteg kémiát is tanulnak.
Én véleményem szerint nehéz szakok a következők:
- általános orvos, fogorvos, állatorvos, gyógyszerész
- mérnöki szakok (mindegyik nagyon nehéz)
- jog
- fizika, kémia, matek.
Ezek között nehézségi sorrendet nem hiszem, hogy be lehet állítani.
"#1-es nem nevezném könnyebbnek a fizikát villamosmérnökin a fizika szakhoz képest, matekot villamosmérnökin a matek szakhoz képes, inkább csak annyi hogy nem fed le minden területet, villamosmérnöknek nem kell olyan részletesen tudnia a statikát, mechanikát, optikát... mint egy fizikusnak, felesleges is lenne, mateknál hasonló a helyzet, de azok a részek amik ténylegesen fontosak egy villamosmérnöknek azok hasonló nehézségi szinten vannak. Szóval szerintem nem egyszerűbb."
Tehát szerinted a fizikus bsc vektorszámítása nem nehezebb, mint a villamosmérnökök matekja?
Bátyám ELTE fizikán tanult és teljesítette a vektorszámítás tárgyat (emelt szinten) 5-ösre, Dávid Gyula tartotta, nem kellett különösen sokat tanulnia/gyakorolnia rá. Én BME-n 5-ös voltam végig matekból, én se szakadtam meg a tanulásban.
Vektorszámítás tárgy tényleg nehéz, de nem megérthetetlen, bátyám sokat magyarázott belőle mikor gólya voltam az egyetemen és megértettem.
Az egyetem nehéz, de azért nem kell túlmisztifikálni, ha átlagos / kicsivel átlag feletti tanuló vagy akkor teljesíthető az egyetem kitüntetéses (summa cum laude) vagy jeles minősítéssel minimális energiaráfordítással.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!