Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy technikum 5 éves és...

Egy technikum 5 éves és szakmát és érettségit ad. Miért választják sokan a gimnáziumot?

Figyelt kérdés
Csak az megy oda aki még nem tudta eldönteni hova szeretne tovább menni?
2023. jan. 12. 10:32
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
A gimi még mindig csak 4 év, nem tudom, miért 5 évnek gondolod.
2023. jan. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a nyelvi előkészítős osztályra (NYEK)gondol a kérdező az 5 osztály..
2023. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
30as a szűklátókörű nem én vagyok hanem az aki 18 év alatt nem tudja mit szeretne csinálni, plusz a szülei sem ismerték fel, nem törődtek vele, csak úgy van a világban. Igenis tud egy szülő a gyereke képességeiről, nem kényszer persze hanem segítés.
2023. jan. 15. 07:21
 34/38 anonim ***** válasza:

Nagyon sok oka lehet ki,miért és hova megy....De úgy látom ne érted a lényegét a dolgoknak és nem is szeretnéd megérteni.... Pedig sok jó és értelmes választ kaptál.

Megkérdezhetem,mennyi idős vagy?

2023. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Aztán melyik technikumba mész, ha mondjuk orvos akarsz lenni? Hol van jó minőségű oktatás, amivel egy remek érettségit teszel, köztük emelt kémiát és biológiát?


Melyik technikumban van jó minőségű magyar és töri oktatás? Mert előbbi siralmas volt nálunk...


Angolból talán a 8. végi szinten vagyok, max 1-2 dolog maradt meg. Hiányzik a szóbeli része.


Egyedül a szakmai tantárgyak voltak erősek, ami azért elég nagy segítség tud lenni egyetemen az első időszakban, ha a szakirányodnak megfelelően tanulsz tovább, ez tény.


A matek azért volt nálunk jó, mert volt egy lelkiismeretes remek tanárunk 11.-től, előtte az is elég rossz volt.


Természettudományi tantárgyak fél évig voltak, kivéve fizikát, az 3 évig. Elég rossz tanárt fogtunk ki, akinek hiába volt elképesztő tudása, ha nem tudta közérthetően átadni. Konkrétan a 12 évem alatt alig maradt meg valami ezekből a tantárgyakból.


Mindez az érettségi eredményeimen nem látszik, de a magyarból körülbelül semmit nem jegyeztem meg a 4 év alatt. Ha ilyen irányban kéne továbbmenni, akkor vége lenne.


Az ötödévet kicsit megbántam, mert 1-2 tanár módszerei enyhén kérdőjelesek, a sok óra és versenyfelkészítés miatt van, hogy bent sincsen az egyikük például az óra felén. Egy tanárral pedig sok óránk van a héten, naponta tömbösítve 2-3, vagy akár 6 óra. Fárasztó és kiégető.


És nem, nem mindenkinek jobb, akkor se, ha tudja, hogy hova akar menni tovább. Max informatika/gépészet/gazdasági irányban valami jó technikumban. Az ösztöndíj meg jelképes az első pár évben.

2023. jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nem választható az 5. tantárgy (legalábbis mostanáig biztosan nem, 1-2 éve teljesen átalakult). Ezért is jobb a gimi, ha valaki nem biztos abban, hogy merre tovább.


Ami még tetszik a technikumban, hogy az idei évtől indulnak duális képzések is az iskolánkban.


Ettől függetlenül nem mindenkinek jó. Jövőbeli tanároknak, orvosoknak, jogászoknak, bölcsészeknek, természettudományi téren továbbtanulóknak stb. eléggé nem jó választás. Én infó téren nem bántam meg. Emelt infó is jóval könnyebb így. Azért sajnos nincs sok jó technikum, ahol jó minőségű oktatás zajlik. A mi városunkban talán az 1/5-e ilyen, ha nem kevesebb.

2023. jan. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Nem vonz se az orvosi se a bölcsészi se az ügyvédi pálya.
2023. jan. 18. 13:18
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Jó, téged nem vonz, emiatt menj szakgimibe. Másokat vonz, emiatt mennek sima gimnaziumokba.
2023. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!