Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy technikum 5 éves és...

Egy technikum 5 éves és szakmát és érettségit ad. Miért választják sokan a gimnáziumot?

Figyelt kérdés
Csak az megy oda aki még nem tudta eldönteni hova szeretne tovább menni?
2023. jan. 12. 10:32
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Kevés a szakember, szaki. Ezért most tanacsoltabb a technikum, szakközép, szakiskola.

De egyébként én is gimi párti vagyok/ lennék, mint 10.

2023. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy amiatt mentem gimnáziumba mert tudtam mit akarok majd dolgozni. Tudtam hogy fizikát akarok csinálni, emiatt elmentem egy erős gimibe, hogy jólfelkészítsenek az egyetemre.


Pont hogy azzal hogy technikumba mentem volna, az nekem sokkal rosszabb lett volna. Unalmas szakmat tanulni, amihez semmi kedvem.

2023. jan. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
82%

A technikumban/szakközépben a közismereti tárgyak oktatása nem olyan színvonalú mint egy gimnáziumban.

Ráadásul egy csomó technikumban/szakközépben olyan szak is van ami nem piacképes.

2023. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Ja mint pl a media, vendeglatas.
2023. jan. 12. 12:50
 15/38 anonim ***** válasza:
64%
Nalunk 8.-ban a legtöbb gyerek gimnáziumba ment tovább a másik osztályból meg egy sem ment gimnáziumba. Én szakközépbe mentem. Ami iskolát ajánlottak abba mentem. Nekem egyik szülőm sem gimnáziumba ment, de nem hülye emberek. Nekem lesz egy jó szakmám, (nem hegesztés) és azzal megalapozom a jövőmet. Később még bármi lehet belőlem. Én úgy látom, hogy gyerektől meg szülőtől függ, hogy a gyerek hova megy tovább. Én sem tudtam, hogy hova szeretnék menni. Szüleim meg a tanácsadó is ezt javasolta.
2023. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
78%

Tudtommal technikumban általában csak egy idegen nyelv van, meg összevont természettudományi oktatás. Aki pl közgazdász szeretne lenni, semmire nem megy a középiskolai közgazdasági tanulmányaival kb, mert egyetem első félévében megtanulja ezeket úgyis. Ha meg nem megy egyetemre, akkor valami random ügyintéző lehet úgyis, oda majdnem mindegy, hogy sima érettségi vagy érettségi és mellé egy pénzügy számviteli ügyintéző szakma.



A kétkezi munkás technikumokra meg annak érdemes menni, aki abban is dolgozna.

2023. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
16-os, na pont ezért egyeztem bele B tervnek a turisztikai technikumba, mert ott legalább 2 nyelvet tanítanak, ami szerintem nagyon hasznos dolog.
2023. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 NTBS ***** válasza:
100%
Nagyobb a presztízse.
2023. jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Mint technikumi tanuló mondom:


- Sajnos a reál tantárgyakban tényleg eléggé gyenge volt az iskola. Talán töriben annyira nem.


- Nyelv szerintem teljesen iskola és tanár függő, nekem sajnos nem volt szerencsém a tanárral, inkább felejtettem a 4 év alatt, mint fejlődtem volna, de a rossz nyelvoktatás a teljes magyar oktatási rendszerben probléma


- olyannak éri meg, aki tudja, hogy X irányba akar menni. Szerintem butaság, amit a #10-es írt, sok jó szak is van technikumban, például ha informatikai irányba menne valaki, akkor remekül megalapozhatja a tudását például programozásból, továbbá szerintem egy erősebb technikum jobb, mint egy átlagos, vagy annál gyengébb gimi. Az a probléma, hogy sokan teljesen kilátástalanok 8.-ban, ekkor tényleg egy gimnázium előnyösebb döntés.


- az ösztöndíj maximum utolsó évben értelmezhető, én 4-es feletti átlagra havi 40 ezer forintot kapok, első pár évben eléggé vicc összegről van szó


Én simán ajánlom a technikumot egy gyengébb gimivel szemben, főleg, ha egy jobb nevű iskoláról van szó. Csak elég sok esetben nem opció (jogász, orvos stb.), máskor szerintem kifejezetten előnyös lehet (informatika, gépészet stb.). Erősen függ attól is, hogy van-e valami elképzelése 8.-ban a jövőjéről az illetőnek. Nekem elég határozott elképzelésem volt, elég sokaknak viszont semmi. Nekik jobb a gimi szerintem.

2023. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek van előnye és hátránya. A lányom jó tanuló,igaz, nem kitünő.Több szakmát is elolvastunk közösen, hogy mit tud vele esetleg kezdeni a későbbiekben és lenne -e kedve hozzá...Az a helyzet, hogy van amihez lenne, de nem tudja, hogy igazán szeretné-e... Amúgy hogyan is tudhatná egy 14 éves? Persze ebben is vannak kivételek. Mi a lányommal megbeszéltük, hogy gimi és technikumot is írunk be...
2023. jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!