Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eszterházy Károly Katolikus...

Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (Eger) kollégiumaiba mennnyi az esélye, hogy bekerülök?

Figyelt kérdés
Most szeptemberbe szeretnék odamenni, Eger és a lakóhelyem között 125 km a távolság, azonban a többi pontszerzési lehetőség nálam nem játszik, nincsen semmiféle hátrányoshelyzetem. Minden jelentkezőt fel szoktak venni vagy nem jut mindenkinek hely?

2023. jan. 11. 23:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve itt Gyakorin láttam egy korábbi kérdésnél, hogy volt olyan, akit a Sas úti Kollégiumba felvettek volna pontszám alapján, de mivel utolsó helyen jelölte meg a jelentkezésilapon, ezért nem mehetett oda. Ilyen tényleg létezik? Vannak még ehhez hasonló buktatók, amikre érdemes lenne figyelni?
2023. jan. 11. 23:20
 2/12 A kérdező kommentje:
És közben még egy kérdés is az eszembe jutott. Látom, hogy a jelentkezési lapon a felvételi során megszerzett pontszámomat is be kell majd írnom. Ez mennyire befolyásolja a kollégiumi pontokat, mennyit lehet érte maximum kapni?
2023. jan. 11. 23:25
 3/12 anonim ***** válasza:

A Sas úti koli tavaly ki volt lőve, mivel ott az ukrán menekülteket szállásolták el. A felvételi pontszám biztosan beleszámít a felvételid sikerességébe, de erről bővebben nem tudok nyilatkozni, mivel tavaly csak annyit jeleztek vissza, hogy felvettek-e vagy nem. Nem tudtuk meg, hogy mennyi lett a pontszámunk, és mennyivel vettek volna fel.

De a lényeg: engem első körben tavaly nem vettek fel, pótfelvételivel viszont igen. 131 km-re lakom, nekem sem volt semmilyen plusz szociális pontszámom. Tudok olyan szaktársamról, akit pótfelvételin sem vettek fel, ezért minden nap buszozik 2x másfél órát. Nekem idén szerencsém volt a pótfelvételivel, remélem jövőre anélkül is felvesznek.

Egerben nem túl nagyok a kollégiumok, sok a vidéki jelentkező, valamint a menekültek miatt a Sas úti most nincs használatban, de ez jövőre lehet változik. Én azt tudom neked tanácsolni, hogy mindenképpen készülj valami alternatívával arra az esetre, ha nem vennének fel. De persze lehet, hogy simán felvesznek már az első körben, ezt így nem lehet megmondani előre.



Ui.: én azt egy kicsit igazságtalannak érzem hogy nem mondják meg az adott illetőnek miért nem vették fel, csak annyit közölnek, hogy nem lett felvéve. A debreceni egyetem például egy elég korrekt válaszlapot küld, amin részletezve van az egyén pontszámra, és az adott kollégium felvételi ponthatára. De hát ez van, ettől még egy elég király egyetem az egri, legalábbis én szeretem.

2023. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
2023. jan. 21. 00:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyat, aki egri és abszolút semmi sem indokolta volna, hogy kolis legyen, csak azért akart bekerülni, mert a párja kolis volt és vele akart lakni és felvették a koliba. De ott valószínűleg vagy ő, vagy a párja protekciós volt, vagy nagyon pénzes, mert elég abszurd, hogy mást meg 131 km-ről nem vesznek be, őt meg helyből simán.
2023. jan. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Biztos, hogy oda szeretnél járni? Mert mióta katolikus lett az egyetem, azóta még tévedésből sem hallgatóbarát.
2023. jan. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kicsit késve,de teljesen igazad van utolsó.A színvonal és a hallgatóbarátiság mélyrepülésben van.
2023. márc. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen kaliberű protekció kell ahhoz,hogy felvegyenek valamelyik koliba?

A katolikus lánykoliról mi a véleményetek?

2023. okt. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Én fiú vagyok szoval éles tapasztalatom nincs, de több ismerősömtől hallottam, hogy egyetemi kolihoz mérten szigorú. Van kimenő, kötelező imádkozás, a nevelők pedig apácák. A többi kollégiumban értelemszerűen ilyesmik nincsenek.

2023. okt. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van kimenő? A másik koliban nincs? Ne haragudj,soha nem voltam kolis,nem tudom máshol,h megy ez. Segítenél?
2023. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!