Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-n melyik a bölcsebb...

BGE-n melyik a bölcsebb választás-e kettő esetén?

Figyelt kérdés

Kereskedelem és marketing kereskedelmi szakiránnyal:

[link]


vagy:


Pénzügy és számvitel (vállalkozási)

[link]


Melyik piacképesebb? Budapesten akarok elhelyezkedni utána, elég sok állást láttam a pénzügy és számviteli területtel kapcsolatban. Az idegen nyelvi oktatás sokat dob rajta pluszban, az a kereskedelem és marketing esetében elvileg nincs.


Aki esetleg tapasztaltabb tud hozzászólni tanácsként?


Köszönöm!


2023. jan. 5. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyan itt kermarkos vagyok. Nekünk is van 3 félév nyelvoktatás, plusz félévente ~40.000Ft-ért rengeteg nyelvet tanulhatsz akár a 0-ról. Én szeretem az irányt, elég nagy a túlképzettség, könnyű elvégezni. A pénzügy matekos része sokakat elrettent, így azt mondanám, belőlük kevesebb van és jobb esélyekkel indulsz az életnek. De végső soron mesterre mindkét szakkal hasonló irányokba jelentkezhetsz, óriási különbségek nincsenek.
2023. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én alapképzést javasolnék, a foszknak nincs túl sok értelme, mindenhol a bsc-t végzetteket részesítik előnyben.
2023. jan. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az 1. vagyok. Bocsánat, nem láttam, hogy Foszkos linket küldtél. Az én infóm a Bsc-re érvényes, abból is a KKK karára. A foszknak alapból nem sok értelme van még a foszkosok szerint sem, de az elvégzése után (2 év) tárgyelfogadással nem 3,5 év lesz még pluszba a Bsc, hanem rövidebb, 2 év. Tehát összességében 4 év alatt végzed el az alapból 3,5 éves szakot. Könnyebb bekerülni, cserébe alacsonyabb minőségű oktatást, gyengébb tárgyakat tanulsz foszkon.
2023. jan. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én egy mezei asszisztensként akarok utána elhelyezkedni, nem vágyom világmegváltó pozíciókra, nincs is hozzá készségem, ezért néztem a felsőfokú képzéseket.
2023. jan. 6. 09:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Asszisztensi pozícióhoz általában az érettségi is elég, nem kíván nagy tudást.
2023. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!