Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » METU vagy BGE lehet jobb...

METU vagy BGE lehet jobb választás?

Figyelt kérdés
Pénzügy és számvitel , vagy gazdálkodási és menedzsment szakon

2023. jan. 3. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez ugye nem komoly kérdés... nyilvánvaló a válasz, ha az egyetem "értékét" nézzük.
2023. jan. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Dikk
2023. jan. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Hát szerintem nagy különbségek nincsenek, hiába vergődik a sok bgfes a gyakorin egész álló nap, hogy mennyivel különbek. Amilyen csajoknak ki van rakva a bgf facebookra meg insta bióba, hát nem valami zseniképző lehet az iskola az biztos...

Corvinus-ELTE párost céloznám be, utána biztosítéknak mehetnek

2023. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

#1 És melyik a válasz?

Őszintén kérdezem, mert jártam a BGE-re, és egy kalap sz*rt nem ért, de legalább minden plázap**naj lehet már diplomája.

A METU-t nem ismerem közelről, de hasonlókat hallottam róla.


Kérdező, szerintem is jobban járnál egy Corvinussal vagy ELTÉ-vel.

2023. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2023. jan. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként az igaz, hogy a METU-n igazi vállalkozók is tanítanak, akik tényleg elértek valami sikereket üzleti életben?
2023. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Ezen mindig elmosolyodok, amikor 20 éves, tejfölösszájú tinik, akik a világukat nem tudják, vitatkoznak arról, hogy hol végezd el a gazdálkodási és menedzsmentet xDDDD, amikor a világ összes vezetője tudja, hogy aki erre a szakra megy, annak 99%-a csak be akar ülni egy irodai droid munkára, hogy utána diplomás dolgozóként lenézhessen mindenkit, aki diploma nélküli munkát csinál (plusz mehet az insta bióba). Hisz ő a BIG4/SSC világ junior kollégája, aki azért van, hogy minden csicska adminisztratív munkát a nyakába varrjanak.

De nézzük csak meg 2 egyszerű példával, biztos az fog számítani, hogy hol puskázod ki a menedzsment zh-t???

Kati az eltére járt, 3,5 éves szakot 4,5 év alatt sikerült abszolválnia egy hármasra. A képzés alatt nem dolgozott, végigbulizta, végigszexelte a képzést. Gyakorlati helyet nem keresett, ezért valami állami intézményben leigazoltatta gyorsan a gyakorlatot(NAV 4ever). Ezt egy dörzsölt HR-es egyből kiszúrja a cv-n. Nyelvvizsgát még mindig halogatja, hisz úgyis amnesztiát kapott.

Legyen a másik jelöltünk Juliska. Juliska nem ment olyan jó egyetemre, legyen mondjuk a Kodolányi. De Juliska Katával ellentétben nem szégyellte a munkát, elment mondjuk a Gucci boltba, ahol aktívan használta az angol és a mandarin alapszintű tudását, amit az erasmuson szedett magára, mert próbált minden lehetőséget kihasználni az iskola alatt is.

Kata már lenézően kuncogna Juliskán egy állásinterjún, mikor Katának megköszönnék a részvételt, és bánatosan hazakullogna.

Mi jön le egy munkáltatónak? Juliska:

Dolgozott. Tök mindegy hogy hol. Tehát tud kommunikálni, csapatban dolgozni, lehet őt terhelni és szorgalmas. Használta a nyelvtudását, nyitott a világra, tehát talpraesett. Beszél nyelveket, ami a multik világában aranyat ér. Ja, hogy nem az eltén tanulta a menedzsmentet? Ki nem szarja le? :D

2023. jan. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
#7 végre egy értelmes válasz, amit itt gyk-n alig látni. Én mindig is azt mondtam, hogy aki itt veri magát, hogy ezt meg azt a szakot csak ezen meg azon az egyetemen szabad elvégezni, mert a munkáltatók így meg úgy, azok szerintem életükben egy percet még nem dolgoztak, munkaerőpiacról semmi elképzelésük sincs. Még azt is megkockáztatom, hogy többségük még nem is egyetemen tanul, hanem 16-18 éves, továbbtanulás előtt álló, vagy simán csak okoskodó tini, aki szintén csak hallotta valakitől, hogy csak a Corvinus meg csak az ELTE és átvette ő is ezt a dumát. Én meg, aki már valóban dolgozok, látom, hogy egy utolsó utáni alibifösuli papírjával is hányan töltenek be osztályvezető pozíciókat, akik már az elejétől kezdve vagy dolgoztak tanulás előtt, és párhuzamosan végezték, vagy suli mellett olyan helyen volt, és kapcsolatokat alakított ki, amivel aztán érvényesülni tudott. Meg úgy adják elő sokan, mintha amúgy a "komoly" egyetemek valami extra tudást adnának, olyan spéci titkokat osztanának meg, amit a többiek nem, annyira odáig vannak. Közben meg ugyanaz a sablon magyar felsőoktatás, ami csak az alapokat adja meg, azt is a legsablonszerűbben, semmi extrával, semmi olyan extra skillt nem átadva ami kell a munka világába majd.
2023. jan. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!