Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány vagy Pannon Egyetem BTK?

Pázmány vagy Pannon Egyetem BTK?

Figyelt kérdés
Melyik jobb szerintetek? Melyik tegyem elsőre?
2023. jan. 4. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

Gyere Bukarestbe! Legjobb egyetemek és legjobb buli! Román csajok riszálják neked!


Éljen Románia!🇷🇴💙💛❤️

2023. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mérlegelném, hogy a lakóhelyemhez melyik van közelebb.
2023. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit akarsz tanulni. Én az alapképzést Pázmányon csináltam, bár ott maradtam volna mesterre is. Nagyon jó hely.


Pannonról nem sokat tudok, vannak ismerőseim, akik oda jártak tanárszakra. Általában jókat mondtak vagy legalábbis nem mondták, hogy nagyon színvonaltalan lenne és szakmailag is nagyon jól képzettek, tehát annyira rossz hely nem lehet.

2023. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pázmányban mit szerettél? Mesélsz róla picit?😊
2023. jan. 4. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még akkor jártam ott BTK-ra, amikor még Piliscsabán volt a Campus, tehát az én infóm már elég régi 2011-2014-ben jártam PPKE-re, de haverjaim oda jártak 2016-ig, akkor már Bp-n voltak a mesterképzések.


Először is nagyon jó volt a közösség. Úgy mentem oda, hogy nem ismertem senkit, gólyatáborba se mentem, visszahúzódó voltam, de szinte rögtön maguk közé vettek az emberek, össze tudtunk ismerkedni, nagyon nyitottak voltak az emberek.


Angol szakon tanultam, az oktatók nagyon jók voltak és szaktekintélynek is számítottak a maguk területén. Emellett ők is barátságosak és emberségesek voltak, nem volt orrba-szájba szivatás, de azért megkövetelték az egyetemi szintet. Nagyon sokan az egyetem közösségi életében is részt vettek.


Ügyintézés terén is nagyon kompetensek voltak és ami még fontosabb, emberként bántak veled. Azóta se találkoztam olyan rendes ügyintézőkkel.


Az egyetlen, ami talán para, azok a vallási tárgyak. Ha jól emlékszem vagy 3 van és muszáj megcsinálnod őket, hogy lediplomázhass. Annyira nem veszik komolyan a vizsgán, de katalógusos előadások és be kell járni. Viszont ez is lehet előny, általában egész jó előadások voltak, ha katolikus vagy akkor meg nem is feltétlenül probléma.

Ja és nincs - legalábbis akkor nem volt, most nem tudom - kötelező testnevelés kredit, de vannak ilyen választható tárgyak.


Nagyon nagy előny még, hogy ha állami ösztöndíjas vagy, akkor is ingyen felvehetsz bármennyi kreditet, tehát áthallgathatsz más szakokra is. Legalábbis az én időmben így volt. Minorként sok szakot megcsinálhatsz 4 félév alatt is és benne lesz a diplomádban, de vigyázz, mert vannak 6 féléves minor szakok is. Én emiatt nem tudtam befejezni a lengyel minort, amit a mai napig sajnálok.

Egyébként a lengyel szakot is nagyon ajánlani tudom, megtanítanak kezdőről és egy ilyen nyelvtudás azért sokat ér a munkaerőpiacon.


Egyelőre ennyi jut eszembe. Remélem segítségedre lesz döntésedben 😊

2023. jan. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem PPKE
jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A PPKE jobb egyetem magasan jobb
jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!