Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ahogz, hogy jó jogász legyek,...

Ahogz, hogy jó jogász legyek, mennyire kell a matek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy matekból nagyon rossz vagyok, viszont tőriből, magyarból és nyelvekből viszont nagyon jó. Ha jogra megyek, tudom közvetlenül nincs matek, de pl. pénzügy jog, adójog, számviteli jog, versenyjogi stb ezek mennyire matekosak

2023. jan. 3. 10:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%

Hű mennyi végzett jogász van itt, ez igen. :D


7-es te hol kaptad a diplomádat, mesélj kérlek. Bár gondolom sehol, szóval nem kellene beleokoskodni.


Középiskolai törit mennyire sikerült eddig elsajátítani?

Mennyi köze van a jogtudományhoz? Kihangsúlyozom, TUDOMÁNYHOZ.

Azokhoz az elvekhez, és dogmatikai megállapításokhoz, amikkel életedben előszor az egyetemen fogsz találkozni? Szemben egy matek, irodalom szakkal, amit már évek óta tanulsz. Jogon mindenki a nulláról kezdi.


Hányszor jött elő történelemből pl. az érvénytelenség, semmisség, damnum emergens? Azért mert megtanultad, hogy mikor fogadták el a PPJE-t, meg mikor volt a Mohácsi csata, és itt egy rendelet II. Józseftől, amit elolvashatsz a töri könyvben, az még édeskevés.


Azt gondolod, hogy Római Jogból azt fogod tanulni, hogy Augustus mit csinált? Ugyanmár. :D Kőkemény jogintézményeket fogsz tanulni. Valóban kb. az anyag 5-10% -át fogja kitenni a telefonkönyv szerű történelem, tehát helyezed el térben időben, és mondj egy évszámot. Erre mondjuk pont nem kíváncsi senki a vizsgán. De mondjuk az olyan alapvető kérdés, mint a cselekvőképesség és a jogképesség elhatárolása már annál inkább fontos lesz. És az, hogy mennyire tudsz analitikusan, logikusan gonodolkodni. Mert szóbeli vizsgán izzadni fogsz a kérdésektől.


De ha érdekel a jog, akkor legalább keress már rá egy kicsit a Római Jogra, minthogy okoskodj.


Az első évben van alkotmánytöri, majd jogtöri, esetleg eájt, meg RJ. Alkotmánytörinek valóban van középiskolai vonatkozása, de elég kevés. Kb. a történelmi ismereteid nem sokat fognak hozzátenni ahhoz, hogy jó jogász legyél. Ez volt a kérdés, nem?


Az első év után úgy fogod kidobni a történelmi tanulmányaidat a kukába, hogy hétszentség, mert minimális köze lesz a hatályos joghoz. Jah kivéve a Római Jogot, mert ott aztán minden tökéletesen van definiálva.


Jah egyébként van haszna az alkotmány és jogtörinek, azon szopatják szét az elsőéveseket, és aki nem tudja, nem érti, abból nem lesz jogász. Meg kicsit szokod a szigorlatokat (de már azt hiszem az sincs), a több ezer oldalas tananyagot, meg megismerkedsz pár fontos fogalommal, igaz azokat majd a hatályos tantárgyból fogod igazán megtanulni.



Jah egyébként nekem tök mindegy kinek hiszel.

2023. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%
Én jogot végeztem nappali képzésben,első diplomám volt. Szerintem fontos a történelem, de a magyar nyelv és irodalom is fontos lenne,de az már nem kötelező csak választható felvételi tárgy.
2023. jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%
Számolni kell, de bonyolult integrált nem fognak eléd rakni. A számvitelben is kell számolni, de nem kell benne mondjuk integrálni, vagy hatványsorokat fejtegetni.
2023. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%
Tehát ha kell is számolni, azt nem mély matekon alapulva. Előző vagyok.
2023. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
De matek felmentés azert nem probléma ugye?
2023. jan. 3. 17:08
 16/21 anonim ***** válasza:
Miért van ennyi antikalkulás mostanában? Egyetem közelébe nem engednélek
2023. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Mert a matek nehéz, és semmire nem jó, ellenben a töri, az irodalom és nyelvek pedig ugen
2023. jan. 3. 18:17
 18/21 anonim ***** válasza:

17.

Ez hülye. :D

2023. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan a matematika viszi előre az összes tudományt😘
2023. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

De probléma lesz a matek felmentés. Ha nem is feltétel az egyetemre bekerüléshez, később probléma lesz.

Ha jól mennek a nyelvek, akkor válassz nyelvszakot. A jogot így szerintem felejtsd el.

2023. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!