Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ahogz, hogy jó jogász legyek,...

Ahogz, hogy jó jogász legyek, mennyire kell a matek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy matekból nagyon rossz vagyok, viszont tőriből, magyarból és nyelvekből viszont nagyon jó. Ha jogra megyek, tudom közvetlenül nincs matek, de pl. pénzügy jog, adójog, számviteli jog, versenyjogi stb ezek mennyire matekosak

2023. jan. 3. 10:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%
Semennyire.
2023. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Nem értem mi ez a nagy matek para mostanában mindenkinél
2023. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mert én is tudom, hogy jogon nincs matek, de pl adójogban, számviteli jogban sem kell számolni
2023. jan. 3. 10:55
 4/21 A kérdező kommentje:
?.
2023. jan. 3. 10:56
 5/21 anonim ***** válasza:
37%

Analitikus gondolkodást és a rendszerben való gondolkodást elég jól fejleszti a matek. Én nem hanyagolnám el. Sőt elég sok közös van a két tárgyban, pl. a matek esetében fel kell ismerned, hogy egy problémára milyen képletet használsz, a jogban egy élethelyzetre milyen jogszabályt húzol rá. Nyilván nem kell emelt matekot csinálnod 90% -on, de elég sok rosszul gondolkodó joghallgató van az egyetemeken, aki csak biflázza a jogszabályokat, de a mögöttes részét nem érti, nem tud benne gondolkodni.

A történelemnek viszont nem sok köze van a joghoz, sosem értettem miért felvételi tárgy.

Mondom ezt jogi és IT diplomával.


Az általad leírt tárgyakhoz max. a négy alapművelet szükséges. Nem a számolás adja ezeknek a nehézséget, hanem hogy hol helyezed el a rendszerben és miként minősíted.

A versenyjogban vannak azért brutál képletek, de ahhoz neked semmi közöd nem lesz, egyetemen főleg nem, mert max. versenyjogi alapok jönnek elő néhány előadás erejéig. A munkában meg inkább közgazdászok pénzügyi elemzők végzik a munka azon részét.


Talán van még a jogon statisztika tárgy, ott azért voltak számolós feladatok, korreláció, szórás, stb. de az sem valami nagy érvágás.

2023. jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. jan. 3. 11:02
 7/21 anonim ***** válasza:
67%

5. “A történelemnek viszont nem sok köze van a joghoz”


Melyik egyetemen adnak jogász diplomát egy ilyen embernek? 🥶

2023. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hàt erre én is kìvàncsi lennék. a Ròmai jog és a magyad-és egyetemes àllam és jogtöri is a történelemre épül
2023. jan. 3. 13:15
 9/21 anonim ***** válasza:
13%
Azért ha később jó állást akarsz jogászként ahhoz kellhet a matek.
2023. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne kellene, mindenhez is kell
2023. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!