Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van joga ahhoz egy tanárnak,ho...

Van joga ahhoz egy tanárnak,hogy ne tanítson?

Figyelt kérdés

Középiskola. A történelem tanárunk egyszerűen mondva nem tanít semmit. A felsőbb évfolyamok is ezt mondják, volt olyan osztály, aki átküzdötte magát egy másik, történelemszakos tanárhoz. Hogy fogunk így érettségit tenni történelemből?


Egyébként a tanár hadtörténész, és szerintem egyáltalán nem érzékeli a problémát.



2022. dec. 22. 18:01
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

A tanárotok nem tanár, hanem egy hadtörténész...


Már anno nekem is volt olyan esetem, hogy önállóan fel kellett dolgozni egy egész korábbi tankönyvet egyedül, mert az érettségi évében derült ki, hogy az előző tanárunk valahogy kihagyta az egészet.


Valszeg rátok is egy önálló munka vár majd...

2022. dec. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
80%
És a hadtörténész nem tudja megtanítani a történelmet? A legsokoldalúbb magyar történész is egy hadtörténész volt, a keresztes háborúkról és II. világháborúról egyaránt publikált, és ismerte is pro szinten a korszakokat.
2022. dec. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
7%
Gondolom tüncikézik a parasztja.
2022. dec. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 NTBS ***** válasza:
100%

Nincs.

De attól, hogy ti nem értitek ő még tanít benneteket.

A karácsony előtt filmet nézni, nem akkora bűn.

2022. dec. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
90%

"És a hadtörténész nem tudja megtanítani a történelmet?"


Hát, látod, hogy nem! :)


Nem elég tudni, át kell tudni adni is és a kettő nem ugyanaz.

Ezért van külön tanárképzés.

De sokan még úgy sem képesek jól tanítani.

Ez hivatás!


Attól még lehet jó történész valaki, hogy pocsék tanár.

2022. dec. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
95%

25-ös, elméletileg igazad van, de gyakorlatilag meg nem.

Én tanárképzést végeztem, és ha azt hiszed, hogy megtanítottak tanítani, akkor nagy tévedésben élsz.

A tanárképzés elméleti hülyeségekből állt, mint pl. neveléstörténet, didaktika, pedagógiaelmélet, pedagógiatudomány. Ez utóbbi kettőről számomra soha nem derült ki, hogy mégis mit takar. Az íróasztal mellett ültek idős bácsikák, és gyártották az elméleteket, soha életükben nem jártak még tanteremben. Tanárként legalábbis biztosan nem.

Pszichológiát is kellett hallgatni, volt szigorlat is belőle, de leginkább babalélektan volt, meg mindenféle kísérletek, pl. a Pavlov-kutyájára a mai napig emlékszem. Semmivel nem vitt közelebb a kamaszok lelkivilágához.

Nem véletlenül van olyan sok rossz tanár, pont azért, mert a tanárképzés is rossz. Többek között.

2022. dec. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
76%

26-os: igazad van, de én azokra az elhivatott tanárokra gondoltam, akik akarnak és tudnak tanítani és azért mentek tanárnak, hogy átadják a tudást, valamint erre képesek is. Mondhatnám, hogy a vérükben van.


Nekem voltak olyan tanáraim, akik tudtak tanítani, akarták, hogy tudjam, de több olyan volt, aki nem. Szerintem ez egyénfüggő.


Mindenesetre én azt gondoltam, hogy a tanárképzésen van módszertan és gyakorlat is....

2022. dec. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
71%
26. Ha az 1 éves szakmai gyakorlat sem adott Neked semmit, akkor eleve alkalmatlan vagy a pályára. Egész egyszerűen nincs affinitásod hozzá. Ezt mondom végzett tanárként.
2022. dec. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
16%

"Én tanárképzést végeztem"

Ebből nekem nem az jön le, hogy valóban tanár akartál lenni, pedig ha úgy lett volna, talán nagyobb hatással lett volna rád a tanárképzés, mert eleve sokkal jobban érdekelt volna.


"ha azt hiszed, hogy megtanítottak tanítani, akkor nagy tévedésben élsz"

Ha azt hiszed, hogy meg lehet tanítani valakit tanítani, akkor nagy tévedésben élsz. Docendo discimus, ha mond ez valamit. Az meg, hogy valaki nem lát semmiféle összefüggést pl. Pavlov kutyája meg a tanítás gyakorlata között, még nem feltétlenül a rendszer hibájának bizonyítéka...

2022. dec. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kell lehurrogni azt, aki leírja, hogy a tanárképzés az rossz.

Nem, nincs 1 éves gyakorlat. 15 óra gyakorlat volt. Ha most már több van, akkor legalább ebben az irányban történt valami javulás.

És igen, vannak jó tanárok, de nem azért, mert őket megtanították tanítani, hanem ahogy írjátok, a vérükben van.

"Eleve sokkal jobban érdekelt volna."

Nem azért nincsenek normális órák a tanárképzésen, mert a hallgatókat nem érdekli. A tananyagot nem ők állítják össze. Nekem lettek volna ötleteim, hogy mit szerettem volna megtanulni, de meg sem kérdezték a hallgatókat.

De egyszerűen nevetséges az pl. hogy az Oktatási Törvényt elő sem veszik, az érettségi dolgozat javítását is gyakorló tanárként kellett a kollégáktól, na meg a kék füzetből megtanulnom. Ezért a mai napig látom hogy a gyerekeim tanárai milyen pocsék módon állítják össze és értékelik a dolgozatokat. Amire persze a tanárnak joga van. Szerintem meg nem emiatt csinálják, hanem azért, mert nem tanították meg nekik hogyan kell.

Egyébként egy dologban igazatok van, én nem akarok ilyen körülmények között tanár lenni, már nem is vagyok az. A kezdeti lelkesedésem 5 év alatt elszállt, mivel rájöttem, hogy soha nem fogok tudni elköltözni a szüleimtől, ha tanár maradok.

Hogy a kérdésre is válaszoljak. Szerintem ehhez nincs joga. Vagy csinálja, vagy ne csinálja. De hogy ott elüldögél, de nem tanít semmit, ahhoz nincs joga. Én amikor tanár voltam igyekeztem felkészíteni a diákokat az érettségire. Nem mondogattam, hogy alul vagyok fizetve, menjetek magántanárhoz, ha tanulni akartok.

2022. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!