Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz hogy harmadév után...

Igaz hogy harmadév után könnyebb lesz a SOTE?

Figyelt kérdés
Tényleg könnyebb a 4-5-6. od év mint az 1-2-3 ad év?

2022. dec. 13. 16:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
51%

Igen. Első év is nehéz mert nem egy emelt biosz kémia anyag az egesz amire gimiben készültel, és nehéz kitalalni hogy neked melyik tanulási módszer válik be meg azt a rengeteg új anyagot nehéz elsajatitani. Ezt 2.evre megszokod és sokkal könnyebben fog menni és már nagyjából tudod mit hogy aztán jön a harmadév az új targyaival, és rengeteg uj anyaggal megint és egyszerűen én végig úgy éreztem hogy kiegtem már most. Egyik év sem viselt meg annyira mint a harmadik. Sose tanultam egy nap 10 orat, ellenben harmadevben rendszeresen és még igyis buktam meg vizsgamon, úgy éreztem sose lesz elég az amit tanulok amit se első se masodevben nem éreztem. Simán elég volt vizsga és szorgalmi időszakokban naponta 4 óra tanulás és 4-5 vizsgáim voltak folyamatosan. Én erre értettem a nehézséget. A negyedév se annyira fárasztó és nehéz, én most az ünnepek alatt 1x se nyitottam ki a könyvet például és nem is tervezem 2023ig, ami szintén nem egy szokásos megoldás:))


A korelettan valóban nem nehéz, az elettanra épül, bár azért EKG görbéket néha elég nehéz elemezni😅

2022. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
64%

Egy csomóan kórélettanon buknak meg. Amúgy meg abszolút képességektől is függ, van olyan diák, aki hobbiból olvas neuroanatómiát. Igaz, az teljesen más, mint amikor kötelezően meg kell tanulni több száz oldalt, de egyéni képességektől is függ a teljesítmény.


Nekem az a módszer vált be a tanulásnál, hogy összefüggésekben és rendszerben gondolkodom. Nem külön tanulok egy-egy folyamatot, hanem látom magam előtt az egész képet (szövettől a molekulákig).

A flashcards módszer is jó, vagy a 3 lépéses tanulás: érzelmezem, memorizálom, átismétlem".

2022. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!