Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz hogy harmadév után...

Igaz hogy harmadév után könnyebb lesz a SOTE?

Figyelt kérdés
Tényleg könnyebb a 4-5-6. od év mint az 1-2-3 ad év?

2022. dec. 13. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Inkább azt mondanám, hogy más. Blokkrendszer van 4. évtől.
2022. dec. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
En a masod, meg harmadévtől könnyebbnek éreztem, de szerintem nehezebb volt, mint az első. Ekkor is kell azért tanulni keményen, csak itt már nem az van, hogy konkrétan semmibe vesznek, mint pl anatómia vagy kórélettan szigorlaton; hanem jövendőbeli kolégaként tekintenek rád. Viszont annyiból rosszabb, hogy akik blokkgyakorlaton tanítanak téged, az esetek többségében a hátuk közepére sem kívánnak. Ugyanis ők már igazi praktizáló orvosok, és nekik nem az oktatás a munkájuk, csak plussz egy tehernek titeket is rájuk sóztak. Én legalábbis a szakorvosokkal nagyon ritkán tudtam megtalálni a közös hangot, mert nagyon érződött rajtuk, hogy a f*szuk kivan már velünk. Ellenben a rezidensek tök jófejek szoktak lenni.
2022. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szempontból könnyebb, hogy "csak" 1 blokkot kell megtanulnod a vizsgára. Tehát, kardiológia blokk 4 hetes, utána van a vizsga, ezen a vizsgán csak azt kérik amit 4 hét alatt feladtak megtanulni és amit tanítottak.


Ebből a szempontból sokkal jobb és könnyebb mert elég 1 anyagra koncentrálnod, az más kérdés hogy az az anyag hány száz oldalak megtanulasat igényli.


En most vagyok negyedéves eddig a harmadév viselt meg a legjobban, brutal volt. Eddig minden évben még december 25.en is vizsgáim voltak, most végre nem lesz😊 illetve úgy veszem észre így jobban megmarad mondjuk egy belgyógyászat mint a vizsgaidoszak alatt a blokkos rendszer miatt.

2022. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt a blokkos oktatást hogy képzeljem el? Annyit tudok, hogy blokkok végén vizsga van, de ez azt is jelenti, hogy nincs vizsgaidőszak félévek végén?
2022. dec. 13. 17:23
 5/12 A kérdező kommentje:
Jolvan miközben írtam pont választ kaptam a kérdésemre :D
2022. dec. 13. 17:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Haha igen. Nincs konkrét vizsgaidoszak:)
2022. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most vagyok 3-ad éves és már kicsit elegem van a vizsgaidőszakokból

2022. dec. 13. 18:05
 8/12 anonim ***** válasza:
A harmadev a legrosszabb. Kitartást:)
2022. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
Miért a harmadév a legrosszabb? A kórélettan miatt? Pedig az az igazi orvostudomány, nem a bifiz, biokémia, amikkel meg van tömve az első két év.
2022. dec. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Maga a 3. év a legérdekesebb szerintem (eddig), viszont nehezebb is mint az első kettő. Tekintve, hogy az első két év sem leányálom, a harmadikat se épp kellemes megcsinálni. Legrosszabb alatt nehézséget értettem, nem arra gondoltam, hogy a tantárgyak lennének rosszak.


Kórélettan még nincs is a 3 legnehezebb tantárgyban harmadévben (Patosz, Mikrobi, Farmak mind nehezebb)

2022. dec. 29. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!