Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon a tanárok...

Magyarországon a tanárok miért olyan arrogánsak, narcisztikusak még mindig?

Figyelt kérdés

A keresztfiam most általános iskolás.Onnan tudom,hogy működnek a dolgok.A tanárok még mindig nagyon arrogánsak és narcisztikusak.Kvázi semmi sem változott, semmi sem javult.


Még mindig divat az, hogy "a csengő a tanárnak szól", visszhangzik az arroganciától tocsogó mondat, amikor a csengetés előtt 1 perccel a diákok elkezdenek parkolni.


Egy másik, amikor valakinek a szervezete jelzett vizeletürítési szükséglet miatt és engedélyt kellett (most is így van) kérni,hogy kimehess WC-re.Gyakran viszont elutasításra került "5 perc van szünetig, bírd ki".

Talán van orvosi diplomája is a kedves pedagógusnak vagy ránézésre megállapítja,hogy a gyerek nincs felfázva?



A "kedvencem" viszont a órán történő ivás, na azért meg majdnem keresztre feszítettek.


Milyen emberek azok, akik hatalmuknál fogva, hatalmi szóval visszatartják gyerekek alapvető biológiai szükségleteiket?!



Amikor a keresztfiam és a nővérem mesélte ezeket az a dolgokat, én nem akartam hinni a fülemnek.Azt hittem,hogy a pedagógusok már kinőtték ezt az arrogáns, felsőbbrendű stílust,de sajnos tévedtem.


2022. dec. 11. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Nem ők a felsőbbrendűek, hanem te vagy borzasztóan aluliskolázott...


A tanárok (a tananyagon kívül) fegyelmet és önkontrollt is tanítanak. Ha az órából 5 perc van, akkor igenis bírja ki a gyerek, a tanár sem rohangászik ki óra közepén a mosdóba. És egyik gyerek sem működik úgy, hogy jelez a rendszer, hogy pisilnie kell, és ha 60 másodpercen belül nem ürít, akkor felrobban. Ha pedig egészségügyi gondjai vannak, akkor szól óra előtt a tanárnak, hogy 5 percenként WC-re kell rohangálnia, és akkor megértőbb a tanár is.


Valamint a tanár sem szlopál meg zabál két feladat között, ahogyan más helyeken sem nagyon szeretik, ha valaki magyaráz, a másik pedig tömi magát. Többek között erre is találták ki a szünetet.


A csengő a tanárnak szól, igen. Valamint az órának akkor van vége, hogyha a tanár azt mondja. Gondolom te sem örülsz, amikor mondasz valamit, a másik pedig elkezd összecsomagolni...

2022. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1.


Fegyelem?Az iskola nem katonaság vagy börtön.


Ne forgasd ki a szavaimat.

Egy szót sem írtam órai étkezésről.Ivásról volt szó.Teljesen érthetetlen ez a begyepesedett középkori felfogás,hogy nem lehet inni órán, ha szomjas valaki.



A csengő meg ne a tanárnak szóljon, hanem a tanárnak és a diáknak is.21. század van, a diákok nem kiskatonák, akiknek parancsba kell adni valamit.

Ha meg a mélyen tisztelt pedagógus ráhúz az órára és elveszi a szünet felét, akkor a gyerek enni sem tud, aztán mehet a szemforgatás, amikor óra közepén lopva elmajszol egy kiflicsücsköt.


A pedagógus van a diákokért, gyerekekért és nem fordítva.Az a dolga,hogy őket szolgálja.

2022. dec. 11. 14:03
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

A 2-es válaszodból tökéletesen kitűnik, hogy aluliskolázott vagy...

Vagy te komolyan azt gondolod, hogy ha valakinek 5 percet kell várnia a pisilésel, az már felér a sorkatonasággal? ...


Abban van igazság, hogy vannak tanárok, akik az órát továbbtartják egy kicsivel, de ennek több oka lehet, nem csak az, hogy szadisták neg nárcisztikusak... Például ha fegyelmezéssel megy el az idő, akkor az adott órára szánt anyagot nem tudja leadni 45 perc alatt.


Az pedig egyenesen vérlázító, hogy szerinted a tanárok a diákok szolgái...

2022. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Vagy te komolyan azt gondolod, hogy ha valakinek 5 percet kell várnia a pisilésel, az már felér a sorkatonasággal? ..."


Az iskola nem egy kórház, ahol egy pisilésen életek múlnak.Tessék kiengedni a diákokat pisilni.Miért akkora probléma ez?



"Abban van igazság, hogy vannak tanárok, akik az órát továbbtartják egy kicsivel, de ennek több oka lehet, nem csak az, hogy szadisták neg nárcisztikusak... Például ha fegyelmezéssel megy el az idő, akkor az adott órára szánt anyagot nem tudja leadni 45 perc alatt."


Az kicsivel nem mindig olyan kicsi.

Tanuljanak meg szervezni, kalkulálják bele az órába a fegyelmezést.Ne kollektívan büntessenek több gyereket, csak mert 1-2 rosszalkodott.A szünethez joga van a diákoknak is.



Tessék kimászni már a középkorból, te is még ott vagy agyilag.

2022. dec. 11. 14:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted, és ahogy látom, nem akarod megérteni. De nem baj, nem az én bajom...


Egyébként meg de, büntessék ezzel az egész osztályt 1-2 ember miatt, abból legalább megtanulják, hogy a tetteiknek olyan következményeik is lehetnek, amik nem csak őket, hanem a közösséget is hátrányosan érintik, és ennek megfelelően talán mérlegelik, hogy mit csináljanak és mit ne.


Érdekes módon nekem soha nem volt abból problémám, hogy megvárjam a szünetet, és mégis életben vagyok még. Két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kellett kimennem óra közben a mosdóra (nem az utolsó 5 perceben) 12 év alatt. Ha nekem ment, másnak sem eshet nehezére.

2022. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ram mar azert is gyilkos szemekkel neztek, ha veletlenul tusszentettem :D aztan munkahelyeken meg allandoan kerdeztek, hogy miert vagyok ennyire befeszulve. Nagyon keves helyen igenylik az iskolas szigort. Nyilvan a fegyelmezettseg es az illem mas kerdes.
2022. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért ilyen munkaerőt lehet kapni.
2022. dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanár (nem is akarnék az lenni), de meg tudom érteni őket. Különbség van a fegyelmezett tanár és a nárcisztikus, sérült tanár között.

Egy nagyobb csoportban mindenképp szükség van a tiszteletre, különben sokan úgy viselkednének, ahogyan akarnának. Ha tényleg 5 perc van az órából, akkor bírja már ki pisilés nélkül. Ne kezdjen már el pakolni azelőtt, hogy befejeztem volna a mondatot, mert az ultra tiszteletlen. Készüljön, minden, vagy legalább majdnem minden alkalomra, mert nem pofára kell osztogatni a jegyeket, hanem teljesítmény szerint.

A különbség viszont abban van, ahogyan ezt a tiszteletet megpróbálják kiérdemelni. Kedvességgel és ki lehet érdemelni, nemcsak terrorizálással.


A nárcisztikus tanárok sajnos visszaélnek a hatalmukkal és szeretnek szadizni a diákokkal. Ide tartozik az is, ha nem engedik, hogy igyanak az órán.

2022. dec. 15. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én mindig kiengedem a diákokat mosdóba, mert bármi oka lehet, hogy ki kell mennie (budapesti elitgimnáziumban tanítok). A csengő elsősorban tényleg a tanárnak szól (bár nálunk nem működik), de előfordul velem is, hogy 1-2 percet ráhúzok. Ennek számtalan oka lehet, ha például a diákok miatt nem tudtunk megfelelően haladni, akkor rá szoktam húzni, vagy ha olyan téma van, amit nem lenne célszerű kettészakítani, akkor is. Bár ezeket a ráhúzásokat vissza szoktam adni, van, hogy 2-3 perccel hamarabb fejezem be az órát. Viszont csengetés előtt pakolni bunkóság, én nem is engedem addig, amíg nem mondom, hogy vége.

Az ivásért nem szoktam szólni, enni ritkán szoktak, akkor se mindig szólok, de azért ne pakolja már ki a 3 fogásos ebédet a padra. Ha közben szőlőt csipeget, akkor nem történik semmi. Én elég liberális vagyok tanítás szempontjából, ha valaki nem jegyzetel, azért se szólok (ez fiatalabb korban semmiképp nem működik!), mert úgy gondolom, hogy 16-17 évesen van olyan érett, hogy felfogja, hogy az ő baja, én nem fogok könyörögni. Néha viccesen szóvá teszem, de ennyi.


Az tény, hogy az iskola nem katonaság, a sorkatonaság intézménye amúgy is egy felesleges és elmaradott hülyeség (ráadásul nem 18-20 éves embereket kell nevelni), de az iskola bizony nevel is, nem csak tanít. 45 percet bírjon már ki egy diák. Ettől függetlenül azért engedem ki például mosdóba, mert tényleg bármi oka lehet, de nálam nincs is ebből rendszer, meg azért az feltűnik, ha valaki mindig erre játszik. Másrészt szerintem te is furcsán néznél az orvosodra, ha mondjuk vérvétel közben elkezdené enni a spagettijét. Tehát igenis el lehet várni, hogy arra a 45 percre ne mással foglalkozzon.

2022. dec. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak olyan értelmesek, hogy jelzik, hogy "ki kell mennem a mósdóba sürgősen". Akkor bármikor elengedem őket, de ha csak úgy ki akar menni, akkor igenis bírja ki azt az 5 percet.


A kaját akkor lehetne az órán enni, ha valakinek leesik a cukra, de ha azt is jelzi, akkor nincs gond.

2022. dec. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!