Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel én Erdélyben lakok Magy...

Mivel én Erdélyben lakok Magyarországonon a központi felvételi után van egy lista vagy mi alapján dől hogy ki melyik iskolába megy kilencediktől vagy mi alapján döntik el?

Figyelt kérdés

Persze a jegyek számítanak ennek pontosan mi a folyamata

A kérdéshez sértő vagy nem ide illő válaszokat nem akarok kapni,és a jó válaszokat előre is köszönöm.



2022. nov. 13. 11:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Erdélyben élek is csak elfelejtettem oda írni
2022. nov. 13. 11:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A jegyek alapján, illetve van egy központi felvételi (ezt bizonyos iskolák, jellemzően a gyengébbek, nem nézik), aminek eredménye is beszámít. Ez egy 100 pontos dolgokat, amiből 50 pont a magyar, 50 pont a matek.

A megszerzett pontok alapján rangsorolnak, és a legtöbb pontot elérők jutnak be.

2022. nov. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A központi írásbelit megírod január 21-én. Ennek eredményének függvényében jelentkezel 5-10 iskolába. Ezek felvételi eljárásában részt veszel. Elmész szóbelizni stb. Az eredményedet az iskolák összesítik és az ideglenes felvételi jegyzékbe kirakják.


[link]

2022. nov. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanulói adatlapon rangsorolnod kell az általad megjelölt középiskolákat/tagozatokat a preferenciád alapján. Első helyre azt írd ahova leginkább szeretnél bejutni! A rangsorodat az Oktatási Hivatal kapja meg. A középiskolák nem tudják, hogy az adott tagozatukat hányadikként jelölted.


A középiskolák legkésőbb március 17-ig, tehát szóbelik után elkészítik tanulmányi területenként (iskolában induló tagozatonként vagy szakonként) a jelentkezők rangsorát az elért összesített pontszámok alapján (hozott pontok + központi + szóbeli eredmény). Ahol nincsen szóbeli és/vagy központi ott értelemszerűen nem számolják annak az eredményét. Az ideiglenes rangsorokat ki szokták rakni a honlapjukra a sulik.

Annyi rangsorban fogsz szerepelni, ahány tagozatot jelöltél. Az iskolák az ideiglenes rangsorukat eljuttatják az Oktatási Hivatalnak.


A szóbelik után március 22-23-án lehetőség lesz az általad megjelölt iskolák sorrendjének a módosításra, amennyiben szeretnéd.


Az Oktatási Hivatal áprilisban lefuttat egy algoritmust, és ez fogja eldönteni, hogy melyik iskolába kerülsz be. Felvételi algoritmusról bővebben itt olvashatsz: [link]

Ha az általad elsőnek megjelölt suliban benne vagy a felvehető létszámban, akkor az algoritmus nélkül is tudni fogod, hogy felvettek. Ha nem vagy benne, akkor érdemes megnézni, hogy a korábbi években hányadik sorszámról jutott be az utolsó felvett az adott tagozatra.

Itt tudsz rákereni: [link]

itt is meg tudod nézni a pontszámolónál: [link]


Mindenkit csak egy iskolába vehetnek fel még akkor is, ha a pontszáma alapján az összes megjelölt iskolába bejutna. Ha valaki sehova sem nyer felvételt, akkor pótfelvételi keretében tud májusban jelentkezni a megmaradt (kevésbé népszerű) helyekre.


Április 21-ig az OH elküldi az iskoláknak a felvettek jegyzékét. Az iskolák írásban postai úton vagy emailben értesítik a jelentkezőket a felvételi eredményről. A legtöbb iskola felrakja a honalpjára is a végleges felvételi jegyzéket.


Felvételi menete: [link]

2022. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
A jelentkezés menete a külföldi iskolák tanulói esetében: [link]
2022. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok én Magyarországra költözni csak megkérdeztem
2022. nov. 13. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!