Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges, hogy Magyarországo...

Lehetséges, hogy Magyarországon eltűnik a jelenlegi felsőoktatási felvételi rendszer és a nyugati országokban megszokott (vagy ahhoz hasonló) lesz bevezetve?

Figyelt kérdés

A nyugatias felvételi rendszer lényege, hogy van egy érettségi, az a belépő,de az eredménye nem számít.

Minden felsőoktatási intézmény meghatározhatja önállóan a felvételi követelményeket, ez a legtöbb helyen írásbeli felvételi tesztből áll, illetve szóbeli motivációs interjúból.


Magyarországon, elsőként a Corviuson láttam ilyet a mesterképzéseknél.

Onnan tudom, hogy jövőre szeretnék felvételizni a BCE-re vezetés és szervezés MSC-re.


Ha valaki MSC-re szeretne felvételt nyerni, akkor felvételit kell írnia és részt venni a motivációs interjún kell részt vennie.

Illetve, számít a megszerzett BSC oklevél értékelése.

Viszont, a pontokkal lehet kompenzálni, ha valakinek nem annyira sikerült jól a diplomája, de a teszten,interjún jól teljesít, akkor felvételt nyer.

Fordítva is igaz, ha a diploma jó, de kevés pontot szerez a felvételin, akkor is bejuthat.



Nekem nagyon szimpatikus ez a felvételi eljárás.

Remélem, minél több egyetem bevezeti és nem csak az MSC felvételinél, hanem a BSC-re jelentkező hallgatók is ilyen módon lesznek felvéve.


Rájöttek, hogy az a személytelen, futószalagszerű, csak pontozgatós felvételi eljárás elavult, hibás.

Egy hallgató igenis legyen motivált, ismerje meg az egyetemet.A felvételi ne két kattintás legyen a felvin meg 3 tollvonás az Oktatási Minisztréiumban.


De, én a BCE változásainak is örülök, mégis az ország legjobb egyeteme, példát mutat.



2020. júl. 31. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Nem is olyan rég még itthon is volt felvételi.
2020. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Mesterképzésnél eddig is nagyfokú szabadsága volt az egyetemeknek a felvételivel kapcsolatban, nem a Corvinus és nem most találta ki a motivációs beszélgetést.


Az alap- és osztatlan képzések felvételi eljárásában szerintem nem lesz változás a közeljövőben. Bár ki tudja, még akár lehet is. Mindenesetre a jelenlegi rendszernek előnye, hogy kevesebb lehetőség van benne a visszaélésre és az egyetem részéről nem jár nagy munkabefektetéssel.

2020. júl. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

" az egyetem részéről nem jár nagy munkabefektetéssel."


Ezt tartom problémának.

Az egyetemeknek is érdeke kell,hogy legyen az, hogy a legmegfelelőbb diákokat vegyék fel, akik megfelelően motiváltak.

Egy megfelelően képzett ember képes ezt kiszűrni.



Ahogy állásinterjún egy jó Hr-es is kiszúrja,hogy tényleg motivált vagy-e a terület iránt, ahova jelentkezel, vagy csak kell egy munkahely.



Én azt gondolom,hogy azokon az egyetemeken, amik most alapítványi tulajdonba kerülnek, nagyobb szabadságot fognak kapni, több mozgásterük lesz.

2020. júl. 31. 20:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom, hogy a közel jövőben bevezetnék a felvételit, és nem is gondolom kivitelezhetőnek a jelenlegi oktatási rendszerben. A gazdaságról a közép iskolában túl sokan nem tanulunk, de annyit biztos nem, hogy felvételizni lehessen belőle. Ha meg ilyen közismerti tárgyakból lenne a felvételi akkor nem értem az érettségi miert nem jó. Valamint bármely egyetem ugyanazon szakán ugyan az lenne a felvételi (pl.: SOTE-n az általános orvosi meg a PTE-n az általános orvosi) vagy minden egyetemnek saját lenne? Ha valaki több helyre is beadja a jelntkezeset akkor több felvételit is kellene írnia? És ha mondjuk valaki eveken át építész mérnök szeretett volna lenni és az építész mérnök felvételire készült de utolsó évben kitalálja hogy inkább villamos mérnök lesz akkor egy teljesen másik felvételire kelljen hogy készüljön? Az a baj, hogy sokan elég sokára döntik el, hogy mik is akarnak lenni így nagyon specifikus felvételiket nem túl diák barát gyártani. A mostani rendszer igaz nem a tökéletes de legalább mindenkinek több lehetősége van.
2020. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A Bolognai folyamat részeként törölték el a felvételiket, azzal, hogy egységesebb legyen a felsőoktatás. Ettől még persze nem egységes, és nyilván a pontrendszer sem feltétlenül igazságos, mivel a gimnáziumok sem egységesek. Az MSc persze más, de hogy BSc-n ilyet vezessenek be, arra nem láto esélyt...
2020. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!