Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy mentek neki a matek...

Hogy mentek neki a matek érettséginek? Mennyire paráztok tőle, hogy készültök fel rá? Milyen eredményt tartotok reálisnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 5 hónap van csak vissza az érettségiig. Ebből a második félév során lesznek szünnapok, és előttünk a hosszított téli szünet, így a végzősöktől alighanem időszerű megkérdezni, milyen előérzetekkel mennek neki az érettséginek.


Tapasztalatom szerint egy jó középfokú érettségihez kell legalább 5 hónap, hogy biztonságosan fel lehessen készülni és át lehessen gyorsan futni minden témakört.


Elsősorban most azoktól kérdezem, akik nem matekkal akarnak továbbmenni, és ezért nem szükségszerű az emelt szintű érettségi: hogy fogtok felkészülni, mennyire féltek tőle, milyen célokat fogalmaztok meg az eredmény kapcsán?


Kérlek, válasszatok az opciók közül, és ha gondoljátok, írhattok is kommentet (vagy privátot - bár arra nem mindig tudok azonnal írni) a saját magatok vonatkozásában, mi megy, mi nem, hogy készültök, megvan-e a megfelelő segítségetek, vagy gondjaitok vannak a matekkal...


Előre is köszönök minden választ!



2022. nov. 28. 14:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%

Miert ne használnám ki?

Ugyanúgy figyelek az órákon, de képzeld hogy nem mindenkinek van jó tanára, és nem mindenhol tanítják jól a matekot;)

Ha tudnád hány embernek sikerül jól az érettségi egyedül a kulon matek tanar miatt, mert au csak a diakra szánja azt az 1 orat és értelmesen elmagyarazza neki, csak így vagyok 4-5 matekbol...


Az angol felsőfokú nyelvvizsgam ie csak külön tanár segítségével sikerült:)))

2022. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%

"Ha tudnád hány embernek sikerül jól az érettségi egyedül a kulon matek tanar miatt"

Annyinak, ahány nem jár iskolai matekórákra, csak magántanárhoz. Aki ide is, oda is jár, annak mindkettő miatt sikerül, és senki se tudja megmondani, hogy melyik milyen arányban járult hozzá a sikerhez.


"mert au csak a diakra szánja azt az 1 orat és értelmesen elmagyarazza neki"

Az iskolai tanár is csak a diákokra szánja azt az egy órát és ő is értelmesen magyaráz, csak a sok diák közül nem mindegyik egyformán veszi az adást. Nem a tanár hibája, hogy az iskolában egyszerre sok gyereket kell tanítania, és meg kell próbálnia úgy magyarázni, ahogyan az a legtöbb diák számára hasznos lesz - de nyilván még akkor sem mindegyik számára, mert biztos lesznek, akik majd nem értik, főleg, ha eleve nem is tesznek különösebb erőfeszítést, hogy megértsék, mert tudják, hogy ott a magántanár...


Délelőtt iskolai tanár vagyok, délután meg magántanár, úgyhogy tudom, mit beszélek.

2022. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Tom Benko ***** válasza:
83%
Amúgy ez a "magántanár kell az érettségihez" szöveg mutatje legjobban a magyar közoktatás csődjét. Kis csoportokkal, szabad eszköz és módszerválasztással láthatóan hatékonyabb a tanítás.
2022. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
18%

"ez a "magántanár kell az érettségihez" szöveg mutatje legjobban a magyar közoktatás csődjét"

Nem, ez azt mutatja, hogy mennyire azt hiszik a szülők, hogy pénzzel megvehetik a gyerekük okosságát, pedig sokkal többre mennének vele (és olcsóbban is jönnének ki), ahelyett, hogy túlóráznak, hogy legyen pénz magántanárra is, inkább a gyerekükkel foglalkoznának, nagyokat beszélgetnének vele, és ennek keretében megértetnék vele, hogy nem a magántanár a megoldás, hanem az, ha amennyire csak lehet, odateszik magukat az iskolai órákon, mert nagyon-nagyon sok esetben az bőven elég lenne.


"Kis csoportokkal ... láthatóan hatékonyabb a tanítás"

Kanálban a mélyedés, köszi. Nyilván, ezt mindenki tudja. De ha eleve tanárhiányvan, akkor nem lehet megfelezni a csoportokat, mert ahhoz kétszer annyi tanár kellene. Vagy ugyanannyiért, amennyiért most megtart egy 45 perces órát tokkal-vonóval (felkészülés, dolgozatjavítás, stb.), tartson meg kettőt, hogy minden gyerek fele akkora csoportban tanulhasson?...

2022. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

Amugy miert kell beleszolni hogy én járok e matek tanarhoz vagy nem?

Nem vagyok hülye, negyesnel rosszabb jegyem sose volt és egyetemre szeretnék menni így nyilvan figyelek az órán is:)


Szerintem meg igenis sokat járul hozzá a jegyeimhez egy magántanár, aki az én ütememben halad, számomra az nem tanítás hogy felirja a táblára a feladatot, majd megoldja magának a tanar aztán csókolom.


Örülök, hogy vannak olyan gyerekek akiknek így is megy:)


Ahhoz képest, hogy magantanarkenr is dolgozol orulhetnel, hogy ebből is 1 órából 5-6-7 ezret is össze tudsz szedni, nemhogy névtelenül abba beleszolni hogy minek járok, és hogy én biztos hulye liba vagyok, aki nem figyel oran:D remélem akkor minden tanitvanyodnak ezt mondod.

2022. dec. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Tom Benko ***** válasza:
@14: És elmagyaráztad a közoktatás csődjét. Ezért fölösleges volt ennyi betűt leírni.
2022. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"1 órából 5-6-7 ezret is össze tudsz szedni"

Ezt most miért mondod? Ha azt mondanám, csak 3-4 ezret kapok, azt hoznád ki belőle, hogy akkor biztos szar magántanár vagyok, ha viszont 8-9 ezret is kapok, akkor...? Ha úgyse a te zsebedre megy, akkor miért fontos, hogy mennyit keres egy magántanár? Irigyled? Havi fél milla se lenne, ha csak ebből élne valaki 6000-rel számolva, heti 20 megtartott órával, amire a másik heti 20 órában készülne. Az annyira elszállt fizetés lenne? Akkor is, ha becsülettel adózik belőle számlát adva, stb.?


"névtelenül abba beleszolni hogy minek járok"

Te meg névtelenül a zsebemben kotorászol. :) Ez egy ilyen oldal. Na és? Csak elmondtam, hogy mit gondolok arról a hozzáállásról, hogy "Matekbol járok tanarhoz, vele készülök inkább."


"és hogy én biztos hulye liba vagyok"

Ezt sehol se mondtam. De bármennyire okos valaki, ha "inkább a magántanárral készül", az azt jelenti, hogy az órákat nem használja ki annyira, amennyire ki lehetne használnia, pedig ha megtenné, simán rájöhetne (főleg, ha eleve nem egy hülye liba), hogy valójában semmi szüksége magántanárra.


"aki nem figyel oran"

Te magad írtad, hogy "inkább" a magántanárral készülsz, amiben benne van, hogy az iskolai órákon nem figyelsz annyira, amennyire megtehetnéd.


"remélem akkor minden tanitvanyodnak ezt mondod"

Miért reméled? Boldogabbá tenne, ha úgy lenne?

2022. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
69%

Jajistenem:DD

Ha jól tudom én csak válaszoltam egy kérdésre te meg belém álltál mikor örülhetnél hogy van igény a magantanarokra is, egyszóval nem érdekelt hogy mennyiért tartasz orat, én sehol nem találtam 6 ezer/óra alatt magantanart így gyanítom nem igen van.


En szerintem leirtam nekem hogyan segít egy matektanar, és nem fogok senkinek magyarázkodni, hogy én mennyire figyelek órán meg 20 másik diák mellett ahol az egyik már integrál és derival a másik meg lemaradt a mértékegység valtasnal és a tanár se tudja most mit hogyan kinek adjon le, vagy csak felad egy online feladatot. Szerintem nem kell magyaráznom, hogy egy matektanarnal jobban kihasznalom az órákat mint az ilyen tanorai órákat amik mindennap 7.oraban vannak:)


Az, hogy tanárnak mentél és heti 20 óránál többet nem tudsz vállalni senkinek nem a hibája, nem is érdekel.


Es en ezt le is zártam, többet lehet nem is válaszolok ezen az oldalon senkinek, mert az ember hu magyar létére ott kotekszik ahol csak tud:D

2022. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"én csak válaszoltam egy kérdésre te meg belém álltál"

Nem álltam beléd, csak annak kapcsán, amit írtál, leírtam, hogy mit gondolok. Mint most is. Erre való az oldal.


"örülhetnél hogy van igény a magantanarokra is"

Jobban örülök, amikor olyanokat taníthatok, akiknek nincs magántanárjuk.


"Es en ezt le is zártam, többet lehet nem is válaszolok ezen az oldalon senkinek"

Eddig se volt kötelező. :)


"az ember hu magyar létére ott kotekszik ahol csak tud"

Nekem úgy tűnik, hogy te is magyar vagy.

2022. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!