Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy mentek neki a matek...

Hogy mentek neki a matek érettséginek? Mennyire paráztok tőle, hogy készültök fel rá? Milyen eredményt tartotok reálisnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 5 hónap van csak vissza az érettségiig. Ebből a második félév során lesznek szünnapok, és előttünk a hosszított téli szünet, így a végzősöktől alighanem időszerű megkérdezni, milyen előérzetekkel mennek neki az érettséginek.


Tapasztalatom szerint egy jó középfokú érettségihez kell legalább 5 hónap, hogy biztonságosan fel lehessen készülni és át lehessen gyorsan futni minden témakört.


Elsősorban most azoktól kérdezem, akik nem matekkal akarnak továbbmenni, és ezért nem szükségszerű az emelt szintű érettségi: hogy fogtok felkészülni, mennyire féltek tőle, milyen célokat fogalmaztok meg az eredmény kapcsán?


Kérlek, válasszatok az opciók közül, és ha gondoljátok, írhattok is kommentet (vagy privátot - bár arra nem mindig tudok azonnal írni) a saját magatok vonatkozásában, mi megy, mi nem, hogy készültök, megvan-e a megfelelő segítségetek, vagy gondjaitok vannak a matekkal...


Előre is köszönök minden választ!



2022. nov. 28. 14:03
A kérdező szavazást indított:
Lány vagyok, nagyon parázok, csak görbüljön, fogalmam sincs, hogy készülök fel
Fiú vagyok, nagyon parázok, csak görbüljön, fogalmam sincs, hogy készülök fel
Lány vagyok, nagyon parázok, csak görbüljön, tanulok rá segítséggel, de nagyon nehezen megy
Fiú vagyok, nagyon parázok, csak görbüljön, tanulok rá segítséggel, de nagyon nehezen megy
Lány vagyok, lazán kezelem és remélem, meglesz a 2-es, fel tudok rá készülni
Fiú vagyok, lazán kezelem és remélem, meglesz a 2-es, fel tudok rá készülni
Lány vagyok, nagyon parázok, de remélem, azért stabil 3-4 legalább meglesz, de sok dolgot még nem értek
Fiú vagyok, nagyon parázok, de remélem, azért stabil 3-4 legalább meglesz, de sok dolgot még nem értek
Alapvetően nyugodta vagyok, és szerintem legalább 3-4-re sikerül, jól állok
Fogalmam sincs, hogy fog menni, fogalmam sincs, hogy készülök fel rá, nincs segítségem, s nagyon pazárok emiatt
3 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mi ennek a kérdésnek a célja, ha szabad érdeklődni? Tanár vagy?
2022. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Fiú vagyok. Lazán meg lesz középszinten a 90+%-os ötös.
2022. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


1.

Nagyon azt vettem észre, hogy a legtöbb családban a matekra nagyon megy a ráparázás. Arra vagyok kíváncsi, ki hogy oldja fel ezt. Lehetnék akár tanár is, de nem vagyok


2.

Közép szinten?

Alapvetően nem lehetetlen küldetés, s akkor eszerint a jobbak és stabilabbak közé tartozol. Ennek örülök...

2022. nov. 28. 16:56
 4/19 Tom Benko ***** válasza:
76%
Elfelejtettem, mikor lesz, hol lesz, fater vitt el. Ő tudta, mikor, hová. Összecseréltem a szatyrokat, úgyhogy bementem 12 sonkás zsemlével, számológép nélkül. Négyjegyűt szerencsére adtak, úgyhogy 98%-os lett. Mai szóval élve "emelt" szintű.
2022. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Felesleges parázni, a középszintű matek a béka s.gge alatti van kb fügvénytáblázatból összekalapálható az egész.
2022. nov. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
*alatt
2022. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez a szexista megközelítés, most komolyan... (Főleg középszinten - ami egy szó) nem tökmindegy, hogy kinek mi van a nadrágjában?...
2022. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Tom Benko ***** válasza:
68%
@7: És ráadásul a nembináris, transznemű, meg bizonytalan diákokat teljesen ki is közösítette.
2022. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
En lány vagyok. Most volt a szalagavatom így majd most kezdek el rá intenzíven tanulni, eddig a keringő és osztalytanc próbák vittek el mindent. Matekbol járok tanarhoz, vele készülök inkább.
2022. dec. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

"Matekbol járok tanarhoz, vele készülök inkább."

Mi értelme pénzt kiadni magántanárra, ha a tanórákat eleve ki se használod?... Ha vennéd a fáradságot, hogy odafigyelj az órákon, egy halom pénzt megspórolhatnál a szüleidnek, odaadhatnátok a szegényeknek, vagy akármi... Jó, mondjuk a magántanárok se dúskálnak a pénzben, szóval végülis így is jótékonykodás, az igaz...

2022. dec. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!