Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi gazdálkodás melyik...

Nemzetközi gazdálkodás melyik egyetemen jobb? ELTE, BCE, BGE? Illetve duális képzés vélemények?

Figyelt kérdés

2022. nov. 15. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a corvinus lehet a legjobb , nem a HyPe MiAtt , hanem egyszerűen a jó kapcsolatok , a lehetőségek miatt. Szerintem a BME is jó egyetem , ingyenes ha szeretnél nyelvet tanulni , a hiedelmekkel ellentétben nem halálosan nehéz . Az eltéről nem nagyon hallottam még semmit, így sajnos nem tudom , hogy milyen lehet az a egyetem. A BGE-ről soha nem hallottam még jót … kint van a város szélén nagyon.
2022. nov. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

BCE-en nagyon más, mint a többi egyetemen. Teljesen más a számonkérés, sokkal jobban rámennek a "soft skillekre", sokat kell prezentálni, esszéket írni és vállalati eseteket elemezni, megoldani. Szóval ha te inkább ilyen beállítottságú vagy, nem pedig elméleti vagy matekos, akkor lehet, hogy ez jobban fekszik neked.

Az ELTE-n az ng nagyon hasonlít a GTK többi szakára, hiszen az elején nagyrészt ugyanazaok a tárgyak vannak, az értékelési rendszer sokkal átláthatóbb (minden tárgyból 2-3 zh/félév, ezek alapján kapsz megajánlott jegyet, ha az nem tetszik, akkor mész vizsgázni).

Ezekről tudok konkrétumokat, a másik kettőről csak hallottam ezt azt. A BME-ről azt mondják, hogy ott nagyon számonkérik a matekot, és nehezebbek a vizsgák. A BGE-ről meg annyit hallottam, hogy a 4 közül azt a legkönnyebb elvégezni.

Ha a Corvinusról lenne még kérdésed, akkor írhatsz nyugodtan!

2022. nov. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!