Melyik budapesti egyetemen tanuljak nemzetközi
gazdálkodást?
Figyelt kérdés
Sajnos nagy dilemmában vagyok már egy hosszabb ideje, és nem igazán sikerül döntőre jutnom, pedig hamarosan közeledik a felvételi határidő. (Február 15). A szakot tudom, hogy nemzetközi gazdálkodást szeretnék tanulni, de a sorrend sehogysem alakult ki a fejemben. A CORVINUS-t nem szeretném megjelölni, mert államira nem vennének fel, az önköltségest kifizetni sajnos nem tudnám. Viszont BGE,BME,ELTE egyaránt érdekel, hogy mennyire színvonalas és gyakorlatias oktatás (számomra nagyon fontos ez), milyen nyelvtanulási és diploma utáni lehetőségek vannak, és hogy hova érdemesebb jelentkeznem. Főként angolul szeretnék tanulni, de a magyart sem zárom ki. Kérlek titeket, hogy mondjátok el a véleményeteket, tapasztalataitokat! :)
Legyen a sorrend, és szerezz gyakornoki helyet már a második évtől.
2022. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Azt ajánlom, hogy hasonlítsd össze a mintatanterveket a különböző egyetemeken. Ha nem kapsz segítséget, akkor lehet érdemes a korábbi ponthatárok alapján besorolni.
Illetve ha angolul szeretnél tanulni, a legtöbb helyen idegen nyelvi hozzájárulást kell fizetni.
2022. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
#3 az eltén nem kell idegen nyelvi hozzájárulást fizetni.
Eltés vagyok, tényleg ez a sorrend amit az 1-es írt, DE
nagy különbség nincs az egyetemek között, talán az hogy a Corvinusnak jobbak a kapcsolatai, és nehezebb bekerülni, de mindenhol tőled függ hogy mennyit fog érni a diplomád, mennyit fogsz érni a munkaerőpiacon.
Itt egy kapcsolódó kérdés, ahol az 5-ös válaszoló vagyok, jobban kifejtem a témát.
Szia, én a BME-én tanulok ezen a szakon. Én szeretek itt tanulni , minden segítséget megkapunk , rugalmas az egész , nincsenek hézagok az órák között . Az előadások is tetszettek. Az ELTE is nagyon jó , de az jóval nehezebb Az első évben , teljesen más a tanterv mint nálunk , de ezt megtudod nézni az egyetemeknek az oldalán. Én a BGE-et annyira nem ajánlom, nagyon kint van helyileg én fix nem utaznék annyit . Egy - két ismerősöm járt oda , de nekik nem tetszett annyira és hagyták.
2022. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
A gyakorlati oktatás szerintem hülyeség , ha nincs megfelelő elméleti tudás , szerintem lehetetlen a gyakorlati oktatás , mivel nincs miből kiindulni . Ne felejtsd el a gyakorlat alapja az elmélet .
2022. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
6. Úgy általában igazat adok neked, de pont a gazdasági szakokon az a legnagyobb probléma, hogy aki nem csinálja, tanítja. Általában azok a legjobb tanárok, akik profi menedzserként óraadók. Így azt mondanám, hogy nem a gyakorlatias oktatás a lényeg, hanem a(z üzleti életben) gyakorlott előadók.
2022. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
7. Igazad van , egyetértek veled . Mondjuk akik itt a BME-en tanítottak minket majdnem mind benne voltak különböző üzletekben , vállalkoztak , dolgoztak a szakmában tőlük sokat lehetet tanulni akár a személyes tapasztalataikból és nem csak diákat olvastak fel stb .
Szerintem amiket a kérdező írt egyetemeken szintén ilyen emberek tanítanak. Egyébként lesznek majd diákszervezetek ahova lehet csatlakozni és ott már gyakorlatiasabb a történet. 6. Voltam
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!