Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis orvosin a patológia...

Semmelweis orvosin a patológia tantárgy milyen?

Figyelt kérdés
Mindig bonctermi gyakorlat van, vagy hogyan néznek ki a gyakorlatok? A szag mennyire elviselhetetlen? Itt csak nézzük a boncolást vagy nekünk is kell? Nehezebb a tárgy mint az anatómia?

2022. nov. 3. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bonctermi és szövettani gyakorlatok. A bonctermi gyakorlat úgy néz ki, hogy a Matolcsy-féle intézetben már ki vannak véve a szervek, amikor bementek, a Kiss András-félében pedig először megnézitek a holttestet egyben, aztán előttetek szedi szét a boncmester. Általában a gyakvez boncolja a szerveket, de hallgatónak is szabad egyet-egyet. A szag nem vészes, a patológián csak friss halottakat boncolnak, a bomlottakat az igazságügyre viszik. Az anatómiánál könnyebben teljesíthető tárgy, bár az ismeretanyag elég széles, nem kérik számon olyan részletesen.
2022. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hangtorzító ***** válasza:

Az előttem szóló tökéletesen leírta, hogy mire lehet számítani.

A szag megszokható, kb a második gyakorlat után már nem fog meglepni, de azért az első gyakorlaton szoktak hallgatók lenni akik nem viselik jól.

Én a kettes patosz intézetnél voltam, voltak már boncolt halottak, és olyanok is akiket ott boncoltak.

A tananyag könnyebb volt számomra az anatnál, de több az anyag (200 tétel kb), azonban nagyon fontos kiemelni ha valaki jól tudja a patológiát onnantól már tudja a maradék 3 év anyagának egy jó részét így mindenképp érdemes jól megtanulni.

Igazsagugyi orvostanon kb ugyanez van a boncteremben, csak ott halottat is kell vetkőztetni (tudni kell minden orvosnak a halottvizsgálatot!), illetve a látvány néhány esetben...igen az engem meglepett egy esetben.

2022. dec. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!