Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van iskola, gimnázium stb.,...

Van iskola, gimnázium stb., ahol valóbban nincs őszi szünet?

Figyelt kérdés

Én nem igazán hallottam olyanról, hogy valamelyik iskola ne adta volna ki azt a három napot. A legtöbb helyen megszavazták a tanárok, többnyire egyöntetű döntéssel, hogy azokból a napokból (azt hiszem 10 db. van), melyekkel az iskola rendelkezhet hármat adjanak ki most.


Van egyáltalán olyan iskola, gimnázium stb., ahol tényleg nincs őszi szünet, csak a mindenszenteki hosszú hétvége volt? Ha nálatok nincs, miért nem adták ki? Máskor lesz szünetetek?



2022. nov. 2. 13:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

10.

Én meg a dezinformációktól.

Az a 10 nap, az 5, ami kiadható a diri részéről.

A téli szünetről senki sem beszélt rajtad kívül. Én a jan 9-február vége közti időszakról beszélek, amikor hideg is lesz egészen biztosan valamikor, meg siránkozás is emiatt. De ha még egyik sem, akkor is vissza kell valahogyan pótolni ezeket a napokat, és biztosan sokkal kellemesebb dolog lesz 3 szombatot nyomni extra, vagy 3 nappal tovább bent rohadni június végén, mint most lett volna, amikor f5-kor úgyis sötét van, meg vagy eső vagy köd. Vagy mégse olyan jó ár érte...?

2022. nov. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#11.

Nem. 10 nap, és nem kell ledolgozni. Honnan vetted???? Eddig is minden évben megtoldottuk a szüneteket. Óriási badarságokat írsz. Ez a 10 nap minden iskolának jár.

2022. nov. 3. 19:49
 13/20 anonim ***** válasza:

A 11-esnek igaza van.



2021-2022es adatot találtam: [link]


"A tanítási évben az iskolákban a nevelőtestület pedagógiai célra az általános iskolában, a fejlesztő nevelést-oktatást végző iskolában és az alapfokú művészeti iskolában hat, míg a nappali oktatás munkarendje szerint működő gimnáziumban, szakiskolában és készségfejlesztő iskolában hét tanítás nélküli munkanapot határozhat meg.


Szakgimnáziumban ez a szám nyolc munkanapra emelkedik. A tanítás nélküli munkanapok közül egynek a programjáról az iskolák diákönkormányzata jogosult dönteni, a nevelőtestület véleményének kikérésével. Egy nap pedig kizárólag pályaorientációs célra használható fel."

2022. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

12.

Badarságokat te beszélsz.

22/2022. (VII. 29.) BM rendelet 6.paragrafus.

Ált isk 4 nap, nappali egyéb iskolákban 7 nap, melyekbe kötelezően beleértendő az 1 pályaorientációs nap, meg 1, amelyiknek programjáról a diákönkormányzat jogosult dönteni. (Most nyilván nem ezek vannak) Úgyhogy semmittevős nap 3 ill 5., tehát pl az általánosokban már el is lőtték, jó reggelt kívánok.

A bedolgozás úgy értendő, hogy ha akkor is ki akarják adni, amikor "szokták" (legtöbb helyen elszórva 1-1 napot), akkor már pluszba fognak futni, hiszen őszi szünet idején soha nem volt erre szükség, most pedig abból megy. A pluszot meg bizony be kell dolgozni. A másik lehetőség, hogy tavasszal nem lesz vagy 3-mal kevesebb, erre írtam, hogy 99% alighanem szívesebben lenne otthon április közepén, mint november elején, arról nem is beszélve, hogy itt úgyis volt már 4 nap a hétvégén, amikor szétunatkozhatta a fejét a diák, most csak ezt emelik négyzetre.

És akkor még arra nem is reagáltál, hogy nem lenne-e sokkal több értelme januárban kiadni ezt a 3 napot, amikor egészen biztos, hogy 5x ennyit kell a fűtésre költeni, mint most? Tanárok hülyesége ez a köbön, a makacsságuk miatt.

2022. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Na, mi van kérdező, elfogyott a tudomány, mi ?
2022. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ezeket a napokat egészen biztosan nem kell szombatokon ledolgozni
2022. nov. 3. 23:22
 17/20 A kérdező kommentje:
...
2022. nov. 3. 23:23
 18/20 A kérdező kommentje:
Létezik más szempont is a spóroláson kívül.
2022. nov. 3. 23:24
 19/20 A kérdező kommentje:

#14.

Gimnáziumról, középiskoláról volt szó. Ki beszél általánosról?

2022. nov. 3. 23:26
 20/20 anonim ***** válasza:
Budapest, Hunfalvyban VAN őszi szünet. Több iskolában kiadták.
2022. nov. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!