Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi igazságtalanságot kell...

Mennyi igazságtalanságot kell eltűrnie egy gyereknek?

Figyelt kérdés
Most ötödikes fiam múlt héten egy osztályfőnöki figyelmeztetést kapott, mert az udvaron kiborult a kakaójából valamennyi. Már ezt istúlzásnak tartottam, de lenyeltük. Most ezért a főben járó bűnér nem mehet el a sulis Halloween buliba. Nagyon szeretett volna ott lenni. Meddig lehet tűrni a tanári túlkapásokat?

2022. okt. 25. 18:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Biztos, hogy nem a kiömlött kakaó miatt nem mehet. El kellene a gyerekkel beszélgetni, mielőtt tanári túlkapásokat emlegetsz.
2022. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
a tanárt kérdezted?
2022. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan nem ezért. Rossz a gyerek. De próbálj meg beszélni az osztályfőnökkel, hogy engedje mégis a buliba, ne szenvedjen szegény gyerek. Csak ne támadd le az ofőt.
2022. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A gyerekkel és az osztályfőnökkel is beszéltem .Nem volt más bűne.
2022. okt. 25. 19:41
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Látatlanban is biztosra veszem, hogy úgy alkottál véleményt, hogy egyáltalán nem ismered a másik fél (osztályfőnök) álláspontját. Azzal kéne kezdeni, hogy az osztályfőnököt megkérdezed (nem lebaszod, nem számonkéred, hanem KÉRDEZED) hogy mi történt, és türelmesen csöndben megvárod amíg végigmondja az ő verzióját.

Aztán a végén lehet hogy kiderül, hogy valóban a kiborult kakaó volt az oka, csak éppen azt az egyik osztálytársa pofájába borította a fiad, majd a poharat is hozzávágta...

2022. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem letámadva, szépen illedelmesen beszéltem. A gyerek nem rossz. Az osztályfőnök szerint sem. Csak bűntetni akarta érte. Az igazgató kérte az osztályfőnököket hogy a bűntetett gyerekek ne menjenek. Csak az igazgató nem tud róla hogy az ofő olyenér így bűntet.
2022. okt. 25. 19:45
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem vágta senki pofájába. Felborult a kakaó. Felállította mielőt kiborult volna az összes. Aztán délután takaríthatta az udvart, megkapta az oszifőit,nem mehet a buliba. Meghallgattam az osztályfőnököt. Ő sem tudja másképp. Nem rossz a gyerek.
2022. okt. 25. 19:49
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látom hogy ezért miért büntetett.

Mi volt az indoklása? Mi rosszat csinált? Azt értem hogy ki borította a kakaót, de ez egy balesetnek tűnik eddig.


Valami itt még hiányzik.


Egyébként meg próbáld megbeszélni krétán keresztül akár vagy akárhogy az Of-el hogy mivel lényegében a bűne nem volt szinte semmi engedje már el a gyereked. Eleve milyen dolog az hogy ha valaki csinált bármi rosszat akkor teljesen eltiltják az ilyen programoktól ( az én időmben ilyen miért nem volt? én örültem volna neki ha nem köteleznek mindenféle programra :D )

2022. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
A tanár nem lehet túlvezérelt? Csak a gyerek lehet rossz? Az élet igazságtalan .Sokszor nagyon is. Az osztályfőnök sem gondolta, hogy az igazgató hoz olyan döntést hogy aki oszifőit kap nem mehet buliba. Meggondolatlan bűntetés volt,a gyerek érdemtelenül is bűnhődik.
2022. okt. 25. 19:53
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez így egy baleset. Ha legalább az lett volna hogy külön elmondták neki 100x hogy ne vigye oda a kakaót hanem üljön le a helyén nyugodtan és ott igya meg vagy valami.


Arról nem is beszélve hogy meg volt a büntetése. Fel kellett takarítania. Volt egy baleset és feltakarított maga után. Ehhez nem kell még egy osztályfőnöki. Ilyen esetben amúgy sem szoktak adni.

2022. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!